• Španělsko

Scénografie:

Anastasia Masaro

Kostýmy:

Luis Sequeira

Tuhle MAMU bych tedy fakt nechtěl... Atmosféra je výborná, z daného příběhu nešlo snad ani vyždímat více. Děj není kdovíjak objevný. Tady je třeba spíše pochválit kameru, režisérovu práci a herce. Tenhle horor je o drobných a nenápadných detailech, o nasvícených (nenasvícených) záběrech. Vizuál je opravdu moc krásný. Konec je z kategorie slabších, ale do té doby jsem měl několikrát solidně nahnáno.(3.5.2013)

• Wacoslav1

Misty slusna atmosfera jinak docela shit takovej unylej nudnej film co nijak extra nezaujme porad cekam na projekt co spasi cim dal tim vic umirajici hororovy zanr ale tento to rozhodne nebude(1.4.2013)

Rozpočet $15miliónovTržby USA $71,628,180Tržby Celosvetovo $146,497,771Tržby za predaj Blu-ray v USA $2,800,163 //počet predaných kusov 127,512Tržby za predaj DVD v USA $4,444,683 //počet predaných kusov 254,932║ Na to koľko štýlom podobných horrorov o duchoch a blúdnych dušiach pohybujúcich sa k obetiam sekajúcim pohybom a riadne povykrúcaným telom už je, ma to celkom chytilo, hlavne je tu vybudované dobré napätie a to mi ulahodilo, príbeh ušiel, herci ustáli, občas to skĺzne do rutiny ale prevažne to zachraňuje temná atmosféra, natočené za rozumný rozpočet. /80%/(2.5.2013)

Hviezda dole za záver ako z Harryho Pottera.(24.3.2013)

• Gimli

Čím více se divák dozvídá o původu všeho zla, tím hloupější to je. Zejména závěr působí svou snahou překvapit směšně a jako pěst na oko. Někdy je prostě lepší nesnažit se být originální za každou cenu.(11.8.2013)