• Španělsko

Mamá

Horor / Thriller

Španělsko / Kanada, 2013, 100 min

• Boogeyman

Asi osmset samoúčelových lekaček, kdy se něco objeví, zavřeští, hudba zahučí a ....a pak se vlastně nic nestalo. A debilní příběh, kterej, nevím proč, ale - spoiler - vůbec nenáváže na to, proč očividně milující taťka dětí je odveze na chatu, kde je chce popravit, což se mu nepovede, protože ho sežere Mama, ale ten fotřík následně leze do snů svýho bratra, kde ho prosí, aby jeho holčičkám zachránil život. Pyčovina je to.(5.5.2013)

• Wacoslav1

Misty slusna atmosfera jinak docela shit takovej unylej nudnej film co nijak extra nezaujme porad cekam na projekt co spasi cim dal tim vic umirajici hororovy zanr ale tento to rozhodne nebude(1.4.2013)

Díky tomu, že jsem nedávno a hlavně ještě před Mamou viděla Scary Movie 5 jsem měla celou dobu pocit, že už jsem to celé viděla, a co je horší, až do samého závěru jsem se více méně nudila a ani chvíli jsem se nebála. Trochu úsměvný fakt, že parodie mi tentokrát přišla zábavnější, ale nemůžu si pomoct. Po nedávném rozkoukání Sinistera jsem proti své vůli jednu noc prožila ve zlých snech, po zkouknutí Mamy se obávám, že se nedočkám ani vytouženého vlhkého snu, v němž by mi Jesicca Chastain pobíhala v téhle své variaci na Lisbeth Salander. 50%(18.7.2013)

Tí ľudia sú proste fakt nepoučiteľní. Tak niekto proste zistí, že v chatke uprostred lesa, veď ako inak, sídli veľké zlo a dotyčný sa tam vyberie sám a ešte aj v noci. Vyzbrojil sa foťákom a strašne smrteľným bleskom, ale asi nevedel, že blesk duchov nevie odplašiť resp. vystrašiť na smrť, ale to je tiež zbytočné kedže sú už mŕtvi. To ako fakt nemôžu počkať kým bude deň? Čo si myslel, že nafotí pár fotiek ducha a on si spokojne odkráča domov, ne?! Mama vo filme, bola naozaj nevkusne celá digitálna, bolo to proste prehnané. A mám jednu otázku, to, že jej ruky vyzerali ako konáre stromu keď už bola zlá bubu ježibaba (chýbala už jej len šošovica na nose) pochopím, ale prečo jej ruky tak vyzerali aj keď žila? Navyše ich mala strašne dlhé, neviem ale podľa mňa jej tvorcovia určite hrávali Dead Space. A ten koniec? Och to bolo tak dojímavé, že som myslela, že keď skočia do vody narazia na ľadovec. No ale aby som tu nesekala hrdinku, pretože tí čo moje komentáre čítajú vedia, že som strašpytlík, tak priznávam sa, že po scéne v chatke (áno tá kde ten kár išiel sám a v noci) som si po izbe musela hľadať srdce pretože nebála som sa ani tak tej scény ako tých nehorázne divných a strašidelných zvukov. Už som si aj chystala aspirín keby ma prepadne len tak znenazdajky infarkt. A samozrejme sa nesmiem zabudnúť vyjadriť k tej malej špine Lilly. No ja keby mám žiť s deckom, ktoré mi uprostred noci chodí po dome po štvornožky a vyzerá jak zo Silent Hillu tak ju zdrapím a vyhodím do smetí. Nie, že ešte jej zaklincujem okno aby neutekala. Sviňa malá tá mi teda riadne dvíhala hladinu strachu. Neviem či som si aj necvrkla! Koniec som tak povediac nečakala, dobre! Tak moje dedukcia stojí za hovno a nečakala som ho vôbec! Ale prekvapil a bol celkom fajn, čakala som niečo na štýl odíď satan, vytiahla by krucifix a zrazu by bola šťastná rodina. Lepšie 3* ale čakala som pri niektorých scénach naozaj viac a pri niektorých som toho dostala až moc, potom som musela od strachu zadržovať dych aby som nevrieskala na celý barák a aby sa náhodou nešírili reči, že som psychicky labilná.(19.12.2013)

• Dudek

Zase jeden z těch žánrových prefabrikátů, které se liší pouze kvalitou základní myšlenky, ale jsou naprosto identické ve svém zpracování. Tomuhle snímku by mnohem více slušela španělská duchařská škola, kterou jsem tak nějak kvůli produkující zemi očekával, Muschietti bohužel sází na druhou provařenou variantu, Japonsko v americkém vhskovém podání. Bohužel to nezachraňuje ani máma s koňským ksichtem, která si asi odskočila z nějakého staršího animáku.(27.3.2013)