poster

Mama

 • Španělsko

  Mama

 • Španělsko

  Mamá

 • Slovensko

  Mama

Horor / Thriller

Španělsko / Kanada, 2013, 100 min

Kamera:

Antonio Riestra

Producenti:

J. Miles Dale

Střih:

Michele Conroy

Scénografie:

Anastasia Masaro

Kostýmy:

Luis Sequeira
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Psema
  ****

  Závěrečný pokus o poetickou dojímavost Mamu sráží stejně jako celková mimóznost námětu, ze kterého s každou další minutou civí vypočítavý konstrukt (hlavně finále je spolu s flashbacky evidentním oslím můstkem z bezvýchodné situace). Jenže tahle mamina vaří atmošku jak se sluší a patří, což je potřeba ocenit hlavně ve světle nezvládnutých blábolů typu nového Evil Dead. Technicky mi vadí jediná věc: Prudce zářící reflektory do oken uprostřed hluboké noci. Čekal bych, že takovou školáčinu si minimálně Riestra pohlídá.(26.5.2013)

 • Dudek
  odpad!

  Zase jeden z těch žánrových prefabrikátů, které se liší pouze kvalitou základní myšlenky, ale jsou naprosto identické ve svém zpracování. Tomuhle snímku by mnohem více slušela španělská duchařská škola, kterou jsem tak nějak kvůli produkující zemi očekával, Muschietti bohužel sází na druhou provařenou variantu, Japonsko v americkém vhskovém podání. Bohužel to nezachraňuje ani máma s koňským ksichtem, která si asi odskočila z nějakého staršího animáku.(27.3.2013)

 • gogo76
  ****

  Výborný horor, určite jeden z najlepších za posledný rok-dva, nevsádza na ľakačky, ale pomalú plýživú atmosféru strachu v skvelo napísanom príbehu. Dej samotný je najsilnejšou zložkou filmu, je napínavý, možno nie až tak strašidelný ako som čakal, ale film má hlavu a pätu a pôsobí celistvo, čo sa o mnohých hororoch povedať nedá. Herecké obsadenie výborné, hlavne J.Chastain, ktorá prerazila v Hollywoode neuveriteľne rýchlo, ale úplne zaslúžene. Trochu mi chýbala desivejšia hudba, ale i tak je film pre hororového fanúšika určite milým prekvapením. A musím pochváliť aj skvelý záver, ktorý nie je ani krvavým masakrom, ale ani happyendom. 80%.(27.8.2013)

 • flanker.27
  ***

  Dopředu říkám, že původní tříminutový film byl o notný kus napínavější. Na třech minutách ovšem stačil slušný a hlavně dobře zrealizovaný nápad. Film oproti tomu musí mít příběh. A tam začíná problém. Stejně jako původní tříminutovka vypadá film velmi dobře vizuálně (až na ten digitální útes na konci) a třeba Annabelin sen "jak to bylo" je vyloženě lahůdka. Ty dvě holky jsou taky výborné a skvěle hrají. U toho ale nějak výčet pozitiv dochází. Největší nedostatek je psychologický vývoj postav, který není moc logický. Během filmu jsem měl dojem, jako kdyby do něj byly některé scény zařazeny v jiném pořadí, než jak by měly být (nebo někdo přeházel stránky ve scénáři). Annabel je celou dobu těžce nesympatická kráva a její náhlé citové vzplanutí je asi tak věrohodné jako politické sliby upřímnosti. Ona byla de facto během filmu jediná, které jsem nějaký ten nepěkný konec přál. Proti tomu Jaime Lannister, totiž Lucas, vypadá docela sympaticky, jenže nejdřív půlku filmu proleží v kómatu, pak bloudí noc a den a ještě noc po lese a pak „velké“ finále prospí, aniž by ho jakkoli ovlivnil. Facka scénáři za takovou amatéřinu. Co se týče dalších postav, tak psycholog si svůj konec přivodí díky klasické hororové demenci "půjdu do strašidelné chatrče v noci sám a jen s baterkou co nesvítí". Paní Podolski sice nepůsobila příliš mile, na druhou stranu to oproti Annabel pořád vlastně byla kladná postava a myslela to dobře. Navíc nemám rád, když jsou filmové postavy zjevně dopředu odsouzené k nepěkné smrti jen proto, že jaksi stojí hlavním karakterům v cestě. No a pak mi nějak ušel celý smysl snažení titulní bubáčice. Když chtěla skočit z toho útesu i s holkama, proč to neudělala celých těch pět let. Nejlépe a nejvěrohodněji napsané jsou tak nakonec ty holky. Ještě bych dodal, že filmu trochu ubližuje to, že nenechává divákovi si něco domýšlet, od začátku je všechno otevřené a prakticky nic v něm nepřekvapí. Co s tim? 55 % a škoda nevyužitého potenciálu. A teď promiňte, už mě volá mamá.(22.3.2013)

 • MMR
  ****

  Celkem napínavý horor, ne až tak strašidelný, jak by se mohlo na první pohled zdát, ale přesto si myslím, žě to mělo dost do sebe z hlediska svého žánru.(21.8.2013)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace