• Španělsko

Mamá

• Španělsko

Horor / Thriller

Španělsko / Kanada, 2013, 100 min

Zprvu jsem se bál, jak si s tím Andres Muschietti poradí. Kraťas byl naprosto super a nakonec ani celovečerák nezklamal. Nechyběla ani scéna z kraťasu, která byla poněkud pozměněna, aby pasovala do filmu. Horor je to opravdu parádní. Miluju horory, kde příšery vydávají nepříjemné zvuky a navíc, když vypadají děsivě a rychle se pohybují, tak to je potom něco! Konec byl dobře pořešen, takže jsem spokojený.(23.6.2013)

Celkem napínavý horor, ne až tak strašidelný, jak by se mohlo na první pohled zdát, ale přesto si myslím, žě to mělo dost do sebe z hlediska svého žánru.(21.8.2013)

Všechna klišé na hromadě. Bubáci ve skříni, bubáci pod postelí. Blesky fotoaparátů, blikající žárovky, noční můry. Na rozdíl od Sinistera jim to ale nežeru a opět se potvrzuje, že Del Toro líp režíruje než produkuje.(11.3.2013)

,,JEJICH EMOCIÁLNÍ VYSPĚLOST KORESPONDOVALA S JEJICH DOBOU ODLOUČENÍ OD CIVILIZACE. V DOBĚ ODLOUČENÍ SI DÍVKY VYMYSLELY SVÉHO IMAGINÁRNÍHO STRÁŽCE. RODIČE, KTERÝ JE KRMIL, CHRÁNIL JE A TAK DÁLE. ŘÍKAJÍ JI MAMI.“...... /// Když se paní, co v lese bydlí, rozhodne, že se v jejím revíru děti střílet nebudou, mohlo by bejt zadělaný na pěknej rodinnej příběh. Kdyby se nejednalo o jinou realitu… Ježíš to je hezký! Takový krásný děti! A ty obrázky! Sny! Má husí kůže už dlouho neměla z ňáký strašící maškary takovou radost! Sinister, Máma, a teď snad ty Babovřesky! A pak že to nejde! (na to že to má rating PG-13…) /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Našel jsem v lese parchanta. Furt mele něco vo matce. 2.) Thx za titule ,,Chatterer“. /// PŘÍBĚH **** HUMOR ne AKCE * NAPĚTÍ ***(1.5.2013)

• zelvopyr

Nízké sebevědomí autorů: Dusnou a ponurou atmosféru vyšperkovali lekačkami -- pro jistotu, kdyby atmosféra na někoho nezabrala, tak "aby bodovali sichr aspoň v něčem" -- čímž u mě body naopak silně ztratili. A bohužel, když už se příběh čím dál kostrbatěji doklopýtal k finále, začal být strašlivě rozvláčný a co se mělo odbýt beze slov dvouminutovou vypjatou scénou bylo ukvílené, pětkrát popotažené, dvacetiminutové fuj se stupidní myšlenkou i animací. Ach jo. Přitom nápad o hned několika adoptivních maminkách v různém stupni životnosti, soupeřících místy dost nefér o přízeň dětí, byl výborný...(31.3.2013)