• Španělsko

Mamá

• Španělsko

Horor / Thriller

Španělsko / Kanada, 2013, 100 min

Velká škoda toho finále, lepší by byl devastující konec, který by srazil diváka na kolena, ale dokážu to přehlédnout. Velmi dusná atmosféra, která se stupňuje v napětí na maximum. Neviditelné zlo nás děsí, i když ho "nevidíme". Tajemné zvuky jsou geniální (repro i subwoofer doporučuji hodně vysoko). Po velmi dlouhé době opět horor na úrovni, a vřele doporučuji. Španělé opět dokazují svojí kvalitu. Horor MAMA mě přitahuje na další zhlédnutí, jako můru světlo. Moc rád bych viděl pokračování MAMI ve spolupráci s Jamesem Wanem - v prostředí domu a pod lupou Sama Raimiho - v prostředí lesa.(29.5.2013)

Tak tohle je opravdová Dobrá máma, plná výživných, hororových kultur, ze kterých se každý fanoušek musí náramně zdravě posrat, což je po všech těch zahnívajících sračkách posledních let opravdu uvolňující pocit! Originální, bubavé, atmosférické. Jen je trochu škoda toho kapku dementního konce s animovanou, emoce dojící Polednicí. Kdyby Neposkvrněné Džesice v maskérně nezapudrovali to hovno, které ji někdo hodil do xichtu přes cedník, a nechali ji na palici tu přírodně zkorodovanou řepu, mohla si taky střihnout dvojroli jako spanilý Mikuláš a byla by určitě daleko monstróznější než ta Trnkovitá čmáranice. Jinak to ovšem byla naprosto úžasná Sinister Woman in black a nezbývá, než se těšit na Tátu.(17.2.2013)

Film byl dobře natočen, ale neměl jsem husí kůži, nekoukal jsem s otevřenou hubou, nebyl jsem v napětí, nelekl jsem se.... prostě normální rodinný horror se strašidlem. 50%(17.2.2013)

Pro mě překvapivě slušně rozvinutý původně tříminutový kraťas, nicméně hodnocení i komentář zůstává - Muschietti umí, ale umí jen klišé s digitálním asijským bubákem.(28.2.2013)

Asi takhle, strašení je to hodně slušný. Obzvlášť povedená je práce s prostorem domu a jeho tmavými kouty. S tím souvisí napětí pramenící často jen z náznaků (pootevřená skříň v dětském pokoji nebo podivné chování mladší sestry), takže nebezpečí větříte na každém kroku. A přesto, že se příběh nevyhne spoustě klišé, tak námět se starostlivou matičkou je rozhodně zajímavý. Problém nastává, když se zhruba od poloviny filmu začne tahle svině objevovat v každé druhé scéně, jelikož její digitální podoba nepatří zrovna k těm šťastným krokům (vyloženě srandovní je její chodící paruka). Navíc ten melodramatický konec pak nezapadá do kontextu seriózního hororu. A to je fakt škoda, protože některé scény mají skutečně sílu. Jasně, zrovna mám na mysli tu s fotoaparátem v lesní chatě.(21.4.2013)