• Španělsko

• Španělsko

Horor / Thriller

Španělsko / Kanada, 2013, 100 min

• zelvopyr

Nízké sebevědomí autorů: Dusnou a ponurou atmosféru vyšperkovali lekačkami -- pro jistotu, kdyby atmosféra na někoho nezabrala, tak "aby bodovali sichr aspoň v něčem" -- čímž u mě body naopak silně ztratili. A bohužel, když už se příběh čím dál kostrbatěji doklopýtal k finále, začal být strašlivě rozvláčný a co se mělo odbýt beze slov dvouminutovou vypjatou scénou bylo ukvílené, pětkrát popotažené, dvacetiminutové fuj se stupidní myšlenkou i animací. Ach jo. Přitom nápad o hned několika adoptivních maminkách v různém stupni životnosti, soupeřících místy dost nefér o přízeň dětí, byl výborný...(31.3.2013)

Čekal jsem to mnohem horší a je obrovské překvapení, SPOILER že mnohem důležitější roli zde hrají dvě mamčou odchovaná děvčátka, než mámuška samotná KONEC SPOILERU. Jessica Chastain jako energická punkerka s neuvěřitelně líbivým výstřihem úspěšně atakuje TOPku mých oblíbených hereček! Jak to, že jsem v ní doteď takovou kost neviděl? Ti Lannisterové někdy mají vážně ohromný štěstí... Bez problémů koukatelný horor, i když ke konci na můj vkus až přehnaně fantastický.(26.5.2013)

Výrazne lepšie než predchádzajúca Torrova produkcia Nebojte sa tmy. Funkčný zimomriavkový gejzír, hoci pozliepaný zo všetkého možného (strašiak je pohybovo a dizajnovo kópiou duchov z Nenávisti). Ohraná formulka ďalšieho sťahovania sa do domu, kde straší, sa dá filmu vďaka perfektne fungujúcemu napätiu a ľakačkám odpustiť. A tiež vďaka Jessice, ktorá tomu dodáva punc vyššej produkčnej ligy. Finále na útese ignorujte.(29.3.2013)

• Boogeyman

Asi osmset samoúčelových lekaček, kdy se něco objeví, zavřeští, hudba zahučí a ....a pak se vlastně nic nestalo. A debilní příběh, kterej, nevím proč, ale - spoiler - vůbec nenáváže na to, proč očividně milující taťka dětí je odveze na chatu, kde je chce popravit, což se mu nepovede, protože ho sežere Mama, ale ten fotřík následně leze do snů svýho bratra, kde ho prosí, aby jeho holčičkám zachránil život. Pyčovina je to.(5.5.2013)

Slzy tvý, mámy zetlelý, padají na polštář... Na jedné straně dobře hrající i vypadající rockerka J.Chastain, pomocí zvuků a hry stínů pečlivě budovaná atmosféra, různé nestandardní pohyby malých divošek ala possessed walk a párkrát mráz po zádech, na druhé klasická duchařská kostra obalená tkání klišé, s postupem času příliš mnoho vizuální přítomnosti ektoplazmatické matičky a závěrečný útesový melodram, při kterém jako by stál za Muschiettiho režisérskou židlí strejda producent Guillermo a chrastíce měšcem požadoval finále ve svých intencích. Stát se toto v Norsku, kostnaté mamá s koňským ksichtem odebere děti sociálka, než by stačila udělat jump scare..(28.4.2016)