Wrong

(festivalový název)
  • USA Wrong

Dolph Springer se jednoho rána probudí, aby zjistil, že ztratil svou životní lásku, psa Paula. Během svého pátrání po Paulovi Dolph radikálně mění životy ostatních, a sám u toho riskuje zdravý rozum. (JayZak)

Wormboy

Uz som asi stary na to, aby som v takejto absurdnosti hladal hlbsi zmysel...jeden Lynch nam staci a oproti Villeneuvemu Nepriatelovi, ma to vobec, ale vobec nebavilo sledovat. ()

dresi

Festival absurdit. Krásně natočená podivnost, která ale nikdy nezajde příliš daleko a právě proto ve výsledku nabízí zcela kouzelný a jedinečný zážitek. ()

MightyHal

Klasická jízda do absurdna jak jsme u tohoto tvůrce zvyklí. Tentokrát o chlápkovi jménem Dolph který ztratí psa a po celý film se snaží rozkrýt za pomoci bizarních postaviček tuto záhadu. Je to vtipný, absurdní a já se královsky bavil. ()

kinghome

Quentin se zase předvedl. Po Rubber je tu další naprosto absurdní film o hledání jednoho psa. Tolik WTF momentů jsem snad ještě neviděl. Celej film je jedna velká haluz, která rozhodně nesedne každému. Je strašně těžké hodnotit něco, co je tak strašně hloupý a o ničem a na druhou stranu to pobaví, ale přitom to neni nějaký blbá komedie. Zasmál jsem se a hodněkrát jsem kroutil hlavou nad tim, co se tam vlastně stalo a chvílema jsem vůbec netušil, co se vlastně děje. Prostě to byl haluz na kterej se dá koukat. Rozmýšlel jsem se mezi 3* a 4 * ale zůstanu asi u třech. Zatím kouknu na to ještě jednou abych pochytil zase něco víc. SPOILER!To že zjistil detektiv, že maj psí hovna vzpomínky ze kterých jde dát do počítače obraz a vidět jak hovno putovalo psím ústrojím, dopadlo na trávu a tím zjistili, co se se psem stalo. A přitom už to všichni dávno věděli. A ten záchvat vzteku.KONEC SPOILERU U toho jsem se pobavil nejvíc. Zní to hloupě, ale je to dobrý film. Podstatně jako Rubber. Update: Musim to hodnocení zvýšit, protože si pamatuju tolik scén, že si to prostě zaslouží vyšší hodnocení, než to má. ()

danoo

Dupieux vytvoril alternatívny svet obývaný podivínmi, kde z nášho pohľadu funguje všetko "zle". Hlavný hrdina navyše nápadne pripomína A. E. Poea, čo naznačuje, že sa mu neprihodí nič normálne. Má to niečo z Davida Lyncha a Charlieho Kaufmana, hoci mnohé z použitých výstredností sú samoúčelné a občas sa stávajú i kontraproduktívne (pamäť psieho exkrementu). A preto najlepšia vec, ktorú môžete s týmto filmom urobiť, je smiať sa. ()

Javad

Quentin Dupieux je zaujímavý režisér, má dobré nápady a spolupracujú s ním výborní herci, preto sa na jeho zvláštne filmy dá pozerať. No myslím si, že točí viac pre seba ako pre divákov. Zasmial som sa (aj keď nie moc) ale veľký dojem na mňa WRONG teda nespravil. Vraždiaca pneumatika bola určite lepšia. 2* a ½* ()

cross

Neskutečně vtipné a neskutečně absurdní. Chcete-li se pobavit a zasmát, ale současně kroutit nechápavě hlavou a říkat si "..o co tady kurňa vlastně jde", pak je to film pro vás. Ne každý ale tuhle snůžku nesmyslů postavených na základě jednoduché (a naštěstí smysluplné) příběhové lince může ustát...***1/2 ()

zolo23

Toto je prene ten druh filmu pri ktorom naozaj neviem či ide o čistú blbosť, alebo parádny počin. Ako čas plynul, stále ma táto snímka dokázala niečím prekvapiť. Ale i tak som nechápal, či to tvorcovia myslia vážne, alebo pri písaní scenáru užívali nejaké halucinogénne látky. Niektoré dialógy (napr. telefonovanie Dolpha so zamestnankyňou pizzérie) boli naozaj uletené, ale tým správnym smerom a neraz som mal ústa otvorené dokorán. Keď skončila nejaká scéna, hneď tu bola ďalšia ešte nápaditejšia...Palec hore. P.S. Detektív a jeho názorné vysvetlovanie o hovne, ktoré má spomienky a podľa toho vystopoval zlodeja je pre mňa totálny úlet roka :) ()

DavidS.

Rubber poslal na výlet hypnotickou pneumatiku a ty nejlépe naaranžované židle, které kdy seděly na pouštní cestě...Wrong žádnou takovou drzou, hloubavou nebo jen výsměšnou estetiku nenabízí a zůstává jen prázdně podivínskou kvazi komedií... ()

SpaceOdyseus

Cely koncept "no reason", ktery Dupieux formuloval ve svem predchozim filmu, aplikoval na Wrong. Vzniklo tak absurdni az surrealisticke dilo o tom, jak se pan snazi najit ztraceneho sveho psa a neztratit pri tom zdravy rozum. O zdravy rozum se ale muze bat i divak, protoze jde o poradny mindfuck a dokonce i poradne zabavny. ()

Myshkin

No tak, vůbec vlastně nemám ponětí, co jsem to zhlédl za film. Myslím, že asi nemá cenu to nějak analyzovat, pokoušet se to dešifrovat. Kafkovská absurdita hadr (dovolím si to tak nazvat), ale bavilo mě to, asi díky tomu zvláštnímu "feelingu". ()

bobstock

Máte rádi divné malé filmy? Tahle roztomilá absurdita by mohla na hodku a půl zabavit. Hnedka první je budík, ve kterém není hodina jako hodina 7: 59 ->7: 60 no a pak už se jen ztratil pes, soused odjíždí navždy ze svého domova, ale vůbec neví kam, ještě před chvílí sem měl na zahradě velkou palmu, ale teď je tam smrk? V práci prší a pozor po městě chodí pomátlý natěrač aut, ten mě rozsekal. Film postrádá racionální úchyt a působí spíš jako bizár z těch blbých snů, kde nic v detailech nesedí jak má a nemůžete s tím nic udělat. 60% ()

B_EyE

marně se snažím najít sebemenší náznak jakéhokoliv smyslu ... na druhou stranu, nemůžu upřít že bych se u filmu na mnoha místech nepobavil .. ()

chemicquei

Pospojování nespojitelnýho, co vymyslel někdo, kdo dokázal vlastně vymyslet nevymyslitelný a dát tomu ten správnej suchej švih. Jednoduše všecko špatně, a to naprosto úmyslně. ()

markotter

Dva filmy od Dupieuxe byly bomba, ale tenhle už jsem nepobral. Mnoho WTF (příklad za všechny - déšť v kanceláři) bez jakékoliv návaznosti na děj, pomalé tempo a konec připomínající happy end mě moc nepobavily. ()

elimS

60% - komentář 20ti slovy: Natěrač aut? Kancelář, kde prší? Telepatie se psem? Psí hovna, která mají paměť? - Všechno ten film má - divné, ale dobré. ()