Ig Perrish (Daniel Radcliffe) měl skvělý život, bohatou rodinu, i ženu svých snů, krásnou rusovlásku Merrin Williamsovou. Merrin byla však za neobjasněných okolností zavražděna. Z Iga je najednou hlavní podezřelý a nikdo, ani vlastní rodina, v jeho nevinu nevěří. Zlomený a neprávem obviněn žije ze dne na den a své neštěstí zahání alkoholem. Jednoho dne se probudí a zjistí, že na čele mu vyrůstají podivné rohy. Že by to bylo znamení a podaří se mu vraha vypátrat? Spolu s rohy totiž získal zvláštní schopnost a rozhodne se udělat vše pro to, aby vraha své lásky našel. (JOJ Cinema)

smirec1

Cital som knihu a velmi sa mi pacila. Film som si nechcel pozriet nakolko recenzie boli zle a ani Radcliffe-ho nemusim....ale prijemne ma prekvapil ten film a aj Harry Poter zahral naozaj dobre tuto rolu!!! U mna je to 90% ()

Beginek87

Páni ..... já zírám, že tohle někdo vůbec dokázal natočit ..... A vlastně zírám i na to, že jsem to dokázal dokoukat .... vlastně za to tomu dávám ty dvě hvězdy, protože nějakým, pro mě nevysvětlitelným způsobem mě to donutilo to dokoukat. Asi to bylo tím začátkem, protože to bylo fakt něco neobvyklého a o dost jiného než jiné filmy .... ale potom do tam skončila scéna od doktora, to šlo jenom jenom z kopce. Říkal jsem si, jak mohl Radclife kývnout na takhle špatnou roli, ale on vlastně není vůbec dobrej herec a tady to jen dokázal. Měli tam alespoň obsadit nějaký hezký ženský, aby měl člověk aspoň z něčeho dobrej pocit, ale ne, ani omylem. Jestli ještě jednou uvidím ďábla, kterej se nechá ubodat vidlema, tak začnu věřit na nebíčko :/ ()

KcarlosK

Bohužel jsem ve stejný den dočetl skvělou knihu a pak hned kouknul na film. A vypadá to, že synáček podědil kromě literárního talentu i filmové prokletí. Prostě to nikdo nedokáže zfilmovat. A ještě z toho vynechá ty klíčové věci. A tudíž to pak nedává moc smysl. ()

C.A.T.

Jsem ráda,že si Radcliffe vybírá takové role, protože přesně tohle mu sedí. Film byl super a doufám, že ho ještě v něčem podobném uvidíme. ()

BStone

Skvělá jízda napříč žánry, která opravdu zaujme i pobaví. Už ten začátek se mi moc líbil, přechod z ráje do pekla - lahůdka. Vypadalo to, že lidé jsou opravdu slušní psychopati, a raději nevědět, co si opravdu myslí... Film mě udržel od začátku do konce, hodně zajímavých vychytávek, povedený soundtrack. Radcliffe potěšil, Juno Temple mě potěší vždycky... 80% ()

HelenaGray

Kto by bol povedal, že Danielovi Radcliffovi sa skutočne podarí strhnúť si nálepku Pottera a zažiari vo filme, kde mu z čela budú tentoraz trčať rohy? Ja rozhodne nie. Snímok je natočený podľa rovnomennej knihy a krúti sa okolo vraždy a znásilnenia Danovej frajerky, ktorá roky drala kolená v kostole len preto, aby im v nešťastí nakoniec pomohol satan. Ako sa hovorí, cesty Božie sú nevyspytateľné... ()

tepok

90 % filmu jsem si říkala, že fakt dobrý, dobrý...ale posledních cca 10 min. jsem si myslela, že jsem najednou spadla do šíleného béčkového filmu. I když se musí nechat, že mi údivem spadla sanice. Takže je to tak na 3,5 *. ()

Jirkacek

Podívat se na Rohy jsem vlastně ani neměl v plánu, ale když už se tento film z roku 2013 doma objevil, řekl jsem si proč ne. Hodně jsem byl zvědav na výkon Daniela Radcliffa, který zde ztvárnil roli mladíka Iga Perrishe. Do té doby jsem s ním totiž viděl pouze snímky s jeho nejslavnější rolí, kterým pochopitelně nebyl nikdo než kouzelník Harry Potter. A musím předeslat, že mu jeho úloha docela sedla a v podstatě mne on ničím nezklamal. Bohužel se totéž nedalo říci o filmu jako takovém, v němž jsme se pár minut po začátku dozvěděli, že Iggyho milenku po společné hádce někdo zabil, z čehož byl on sám obviněn. Neměl však důkazy o své nevině, protože se v době vraždy opil a usnul ve svém autě, kde jej ráno vzbudila policie. Tato situace se změnila až v okamžiku, kdy mu po další opilecké noci vyrostly na hlavě rohy jaké byly do té doby k vidění v čertovských pohádkách. Od té chvíle se mu každý člověk s nímž se setkal, začal svěřovat se svými problémy, začal mu říkat pravdu a dokonce udělal vše, co si Iggy přál. Když si tento fakt uvědomil, začal po vrahovi své nastávající Merrin Williamsové pátrat sám a film nabral na obrátkách. Režisér nám také nabídl pohled do Iggyho dětství, kdy se s Merrin potkal a kdy byl členem party kluků, která hrála důležitou roli i v okolnostech vraždy. Sledovat pátrání a ponořovat se do hloubky případu bylo velmi zajímavé a napínavé, bohužel si režisér neodpustil pořádnou hromadu nechutností a sexuálních zvrhlostí, které film zbytečně srážely dolů do sklepení filmového průmyslu. Dalším až směšným faktorem byly ďábelské scény s hady a čertem, nehodící se ani do špatné komedie. Však uvidíte sami, když si Rohy pustíte, což mohu překvapivě i doporučit. Mohl to být totiž vynikající detektivní thriller na pět hvězd, nebo romantika na čtyři hvězdy, nebo fantasy na tři hvězdy. Režisér Alexandre Aja nám však do obýváku poslal směsici všeho a nebyl to rozhodně dobrý nápad. Na zasmání nebyl prostor, čertovské scény zvláště na konci byly ubohé, pátrání vynikající, souložící páry a gay scény odporné a to nejsem žádný puritán. Suma sumárum, Rohy ode mne bohužel ke své škodě získaly pouze dvě rohaté hvězdičky **. ()

lword

Ig je obžalovaný z vraždy své životní lásky. Všichni obyvatelé města jsou přesvědčení o jeho vině a ani fakt, že je nevinný na tom nic nemění. Naštěstí má ale milující rodinu a věrného přítele, který stojí po jeho boku. Tedy až do chvíle, než mu na hlavě vyrostou rohy a lidé mu začnou říkat svá nejhorší tajemství. Některá jsou spíše smutná, některá lidská, některá úplně zbytečná (jako například chlápek, který má nutkání pořád ukazovat svůj penis a MUSÍ ho prostě ukázat i divákovi) a některá velmi nebezpečná. Ig se rychle naučí používat rohy pro své vlastní pátrání po vrahovi jeho milé... Ono nebýt těch rohů, máme tady klasickou kriminálku se spoustou romantických flashbacků, které mají objasnit vrahovo chování. Ale nebýt těch rohů, nebylo by to prostě ono. Sice by se z filmu dalo vytěžit víc (přiznání mohla být klidně více temná a šokující, Ig mohl být více děsivější a pomsta sladší), ale i přesto si to ty 4* za originalitu zaslouží. ()

Dalajlada

Nebylo to špatné, ale mohlo to být i lepší. Daniel Radcliffe mi však do role moc nesedl, závěr byl už přepálený, efekty lepší víc nerozebírat, romantická linka byla přesně podle očekávání a viníka moje žena trefila hned na začátku. Buď by měla být detektiv nebo u filmů mlčet! ()

Sekyn

Naprostá paráda. Mělo to vše. Opět se ukázalo, že když člověk nemá očekávání, je pak mile překvapen. Daniel Radclife je výbornej. Jemu tyhle rozpolcený postavy prostě jdou. Možná bohužel proto, že sám je přesně takový. Můžeme se tedy bavit o hereckém výkonu, když hraje sám sebe? Co mi tu trochu chybělo, tak byly nějaké momenty překvapení. Bohužel děj byl lehce předvídatelný, ale i přesto člověk hltal, zda to bude tak či onak. O knižní předloze jsem nevěděl, škoda. Ale možná si to ještě přečtu. U Zlodějky knih se to též vyplatilo :-) ()

Pitbull16

Tak tohle byla jízda. Podle rozporuplného hodnocení tady jsem si nebyla jistá, co od filmu čekat. Klasický thriller o hledání vraha neprávem obviněný, je říznutý trochou fantasy a sem tam i prvky hororového žánru (horor to není, ale kdo se rád podívá na krev, střelba brokovnicí by ho mohla zaujmout). Chvíli se hlavní hrdina snaží popasovat s novými superschopnostmi, chvíli řeší vraždu, chvíli je to revenge film a chvíli lovestory. Jednotlivé polohy se mezi sebou střídají rychle a vtipně. Dlouho jsem neviděla tak dobře namíchaný bizarní koktejl a rozhodně jsem se nenudila. A taky mě po dlouhé době překvapil Radcliffe, kde jsem poprvé ve filmu neviděla probleskovat Harryho Pottra, ale rovnou to byl ten týpek s rohy, co si ty svoje superschopnosti uměl i trochu užít (cops action). ()

patient333

Slovami Owen Wilson-a "Wow". Prekvapivo dobrý film, Harry Potter teda Daniel Radcliff to zvládol zahrať presvedčivo a podmanivo. Dokonca by som povedal, že to bol casting roka. No späť k filmu. Atmosféra bola temná a zlovestná, no zároveň realistická s prvkami čierneho humoru (bitka reportérov, servírka, policajti) avšak nevynechávala ani silnú dramatickú líniu Igovej manželky. Scenár je na 5/5, herecké výkony takisto. Čo ma mierne mrzelo bola občasná vata, hluché miesta, ktoré koniec koncov neboli až tak dôležité. Mierne ma zmiatla aj retrospektíva, ktorá bola tak zvláštne natiahnutá, že som mal pocit, že pozerám iný film (butterfly effect možno?). Asi je to len vec vkusu, ale tento film si rozhodne zaslúži lepšie hodnotenie, pretože z priemerných filmov minimálne vytŕča v realite však patrí medzi horšie top filmy. ()

MichalZL

Dráma/ triler/ fantasy/ horor/. Asi som ešte nevidel film, ktorý by úplne rovnakým dielom zapadal do štyroch nie práve podobných žánrov ale tu to je nápadité a funguje to. Trilerový dej je originálny a zaujímavý aj keď miestami na mňa pôsobil dosť zmätene. Fantasy hororová atmosféra inšpirovaná biblickou symbolikou tiež zaujala a emócie fungovali na takú zlátaninu až prekvapivo dobre, nemal som ďaleko od plaču. ()

Z Harryho a Hermiony Frankenstein a Popelka?

Z Harryho a Hermiony Frankenstein a Popelka?

04.03.2013

Alexandre Aja a ďábelský LaBeouf?

Alexandre Aja a ďábelský LaBeouf?

12.12.2011

Filmová adaptace bestsellerového románu Horns, jehož autorem je syn Stephena Kinga Joe Hill, našla režiséra. Nečekejte decentní filmařinu, projekt dostal na starost francouzský masakrátor Alexandre… (více)