foto

Juno Temple

  • nar. 21.7.1989 (29 let)
    Londýn, Anglie, Velká Británie
  • Sdílet na Twitteru
  • Sdílet na Facebooku

Biografie

Juno Violet Temple se narodila 21. července 1989 ve Velké Británii do rodiny producentky a režiséra, nebylo proto překvapením, že se poprvé před kamerou objevila už v osmi letech. Jednalo se o film o francouzském režisérovi a scénaristovi Jeanu Vigovi, VIGO: PASSION FOR LIFE, který otec režíroval a matka produkovala.

První větší role přišla o tři roky později ve snímku PANDAEMONIUM, odehrávajícím se na pozadí Francouzské revoluce, ve kterém si zahrál například i představitel Gluma Andy Serkis. I v tomto filmu si zahrála zejména proto, že jej režíroval její otec, Julien Temple, který se proslavil zejména filmem The Great Rock 'n' Roll Swindle, fiktivním dokumentem o kapele Sex Pistols.

Po delší pauze, zapříčiněné hlavně tím, že se její hlavní zaměstnavatel - pan Temple - začal věnovat dokumentaristické tvorbě, dostala příležitost zahrát si v úspěšných filmech ZÁPISKY O SKANDÁLU a POKÁNÍ a byť v nich nehrála stěžejní postavy, dokázala svým výkonem zůstat v paměti mnoha diváků.

Následovaly komedie WILD CHILD, TRINIANS a ROK JEDNA, kde sekundovala Michealu Cerovi a Johnu Blackovi ve ztřeštěných pračlověčích eskapádách. Naposledy si připsala velmi zajímavou roli v dramatu MR. NOBODY, kde ztvárnila mladší verzi Diane Kruger, osudově zamilovanou do svého nevlastního bratra.

sevca

Herecká filmografie

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace