Ig Perrish (Daniel Radcliffe) měl skvělý život, bohatou rodinu, i ženu svých snů, krásnou rusovlásku Merrin Williamsovou. Merrin byla však za neobjasněných okolností zavražděna. Z Iga je najednou hlavní podezřelý a nikdo, ani vlastní rodina, v jeho nevinu nevěří. Zlomený a neprávem obviněn žije ze dne na den a své neštěstí zahání alkoholem. Jednoho dne se probudí a zjistí, že na čele mu vyrůstají podivné rohy. Že by to bylo znamení a podaří se mu vraha vypátrat? Spolu s rohy totiž získal zvláštní schopnost a rozhodne se udělat vše pro to, aby vraha své lásky našel. (JOJ Cinema)

midget

Na Aju hodně rozpačitá adaptace mnohem lepší knihy. Na každou solidně natočenou scénu připadá jedna nezvládnutá. ()

Nivenx

Na tento film jsem se těšil a to hlavně kvůli důvěře v Aju. A rozhodně jsem nebyl zklamán. Film není čistý horor, jak jsme u něho zvyklí, ale spíš směs žánrů drama, thrilleru a fantasy s nádechem romantiky. Hororové prvky ve filmu jsou, ale mnoho jich není. Svým pojetím mi to malinko připomělo Faunův labyrint od Tora. Celé to začne láskou mezi Iggem a Merrin, která se rozhodne, že žádost o ruku nepřijme a že se s Iggem rozejde. Poté je zavražděna a celé je to hozeno na hrb Iggovi. Je to takový klasický příběh, ale to by se Iggo nesměl začít měnit v d'ábla. Díky této moci se docela snadno dostane k jádru věci a k pravdě, která nebyla úplně zřejmá a popravdě jsem to neodhadoval. Na konci Aja ukáže i pár gore scének a celé zakončení, které ani lépe dopadnout nemohlo. Já jsem s filmem velice spokojený a jde o jeden z nejlepších filmů tohoto roku. Přemýšlím, jak nakonec ohodnotit, ale jelikož jsem byl až tolik potěšen, tak dávám plný počet hvězd, jelikož žádnou vadu na kráse jsem nenašel. Dokonalá práce! 90% ()

URBAN

Nadprůměrný film který je nakonec podprůměrný. Daniel Radcliffe je super. Všechno klape, ale prostě mi to nesedí. ( 3.4.16/MAC ) ()

Prometheus69

Když ti ďábel podá pomocnou ruku: Upřímně Pekelně přesvědčivé hříšně geniální... ALE" Mohla to být dobrá rodinná černá komedie... fakt jsem se do poloviny filmu docela bavil. :D Ale bohužel co čert nechtěl... v té druhé polovině scénárista nejspíš svou nově nabitou múzu něčím nasral... a tím poslal veškerý a dobře rozjetý děj... na dno stereotypu a věčné nudy o hledání sama sebe, lidských, pocitech lásce a podobných sra*kách, vyšetřování inkriminovaného zločinu zejména pak jeho vyvrcholení není špatné, ale možná až pekelně natahované. Takže až na finální odplatu... GORE je naprosto luxusní! 8) To byl bohužel jen další slušně promarněný potenciál... fakt škoda. Každopádně... horor to žádné stránce rozhodně nebyl. Ve finále to mohlo také skončit tak že vlastně celou dobu ty rohy neměl... tak to možná i scénárista dokonce zamýšlel... to už bych asi i jednu hvězdu ubral a moc bych to nerozebíral, ale finální padlí anděl.. to docela slušně dotáhnul ke zdárnému odplatnému konci... Takže nakonec u těch 3 hvězd zůstanu. Zklamaný nejsem... ale mohlo to být lepší.I třeba jen z pohledu vývoje trochu dost svérázného super-hrdiny... bavilo by to jistě víc: 65% ()

Remivsremi

Daniel Radcliffe opět dokazuje, že není hercem pouze jedné role. Rohy mají pěkný start stejně jako knižní předloha. Na nic se nečeká a jízda začíná od první minuty. Přesto se mi zdá, že se tady tak nějak spěchalo a nic se nepředstavilo v dostatečném čase a prostoru. Aspoň jsme neměli příliš flashbacků do dětství hlavního hrdiny, které mě v předloze dokázali pěkně znudit. Uvítal bych větší prostor pro Igovi monology, popisování situací z jeho pohledu. Jak jsem zmínil, po celou dobu se mi zdál tento snímek nějak uspěchaný. Přesto se jedná o solidní film, kde si rozhodně užijete pořádnou dávku Harryho Pottera s krásnou ozdobou na čele. A tentokrát to není blesk. 65% ()

eye candy

Bláhově jsem se domníval, že se při práci s takovýmto druhem materiálu, vlastně ani nelze vyhnout sem tam nějaké té metafoře a kousavějšímu osobnímu názoru. Tvůrci mě ale přesvědčili, že to možné je, dokázali totiž prokličkovat skrze všechny ty nástrahy originálního námětu, do nesourodého mixu žánrů, kterým dominuje blábolivá romantika pro náctileté. Osobně jsem si tedy převážnou část filmu držel uctivý odstup a přeměřoval analytickým pravítkem škvíru, kterou se Aja a Bunin urputně snažili protlačit ke svému vytouženému, vlezdoprdelkovskému, bezpohlavnímu výplodu. Ovšem pokud záměrem bylo, zazdít šanci, přenést na plátno něco svěžího a zajímavého a místo toho naservírovat vylisované paměti trávícího traktu, s pár vtipy u kterých cítíte jak fyzicky i duševně chátráte, pak mají tvůrci pochopitelně moje uznání za ušlechtilost záměru a skvělou navigaci. ()

TomStall

Znáte to, jak vám někdy film totálně sedne a okamžitě se zařadí do vašich oblíbených? No, tak tohle je pro mne ten vzácný případ. Vlastně ne nijak originální příběh vytahuje z průměru originální premisa, skvělý Radcliffe, nabušený soundrack a tmavší humor.. A nakonec se to poskládalo tak slušně, že jsem se ke konci dojal a přitom mám pořád na jazyku, jak to bylo neskutečně cool. Za pět. P.S: Juno Temple po Mr. Nobody už podruhé perfektně v roli "Osudové"! ()

Khumbac

IG byl komický sympaťák. Ti lidé jenž v jeho blízkosti projevili krutou upřímnost mě bavili. Proč Daniel nehrál hobita, když je takový prcek...Pohádka pro dospělé. A ti policajti - chacha :) ()

Mr.Ripley odpad!

Předloha disponovala ponurou atmosférou, kousavým cynismem a propracovanou psychologií všech postav, byť jen těch epizodních. Každá postava skrývala za hlavní dějovou linkou svůj vlastní život a své problémy. Příběhově se nejednalo o nic originálního, ale právě tato forma a hravost textu z knihy činily jedinečný čtenářský zážitek. Co je dobrého na filmové verzi? NIC! Autor scénáře naprosto ignoruje jakoukoliv hloubku charakterů, stavbu příběhu, styl vyprávění (různé časové skoky a střídání úhlů pohledu) a především děj jako takový. První polovina se ještě jakž takž drží předlohy a čtenáře znalé neuráží, ovšem to co se na poli následujících 49 minut odehrává se nedá popsat jinak, než čiré zoufalství a peklo! Ať už se jedná o obsazení, amatérský střih, teen-soundtrack, hloupoučké dialogy, klišé berličky typu "had si prokouše díru hrudníkem, protože to v žádném jiném hororu nikdy nebylo" aj. Úplný závěr, už je úplným kopancem do slabin všech, co si předlohu tak oblíbili. VAROVÁNÍ: Máte rádi knížku Rohy J.Hilla? V žádném případě se nedívejte na film, skončíte akorát s kýblem vedle stolu a podivným veletočem v žaludku! Fuj, ještě teď je mi z toho blivno! ______ P.S. Vrcholem hnusu bylo, když nejmenované postavě narostla andělská křídla (WTF?!) ()

Doudis19

Zábavná mysteriózní kriminálka, která těží zejména z nezvykle sympatického Pottera, naprosto šílených a neotřelých postav a především obrovské porci černého humoru. Jestliže Aja ve svých předchozích filmech jen naťukl zvrhlý smysl pro humor, pak věřte že v Horns se vyřádil, jak jen mu předloha mohla dovolit. Žádný jiný tvůrce neumí natočit ustřelení hlavy (brokovnicí) tak nechutně a zároveň legračně jako právě Aja. ()

VaHo

Kdo by řekl, že když se Daniel Radcliffe promění v čerta, tak to bude taková pecka. Sice trochu zvrácená, ale pořád hodně zábavná. ()

chelseaman22

Parádní film o tom, že mít rohy se vyplatí! Rohatý Harry Potter putuje po své rodné hroudě nenáviděn všemi, a to kvůli vraždě své snoubenky. Nebohý obrýlený trouba však rozdupe svíčky u místa skonu své družky a pouští se na trestnou výpravu s cílem eliminace úhlavního zlosyna. Upřímnost místních v kombinaci s neskrývanou sexualitou vytváří extrémně zajímavou podívanou. 80% ()

UhLee

(6,5/10). Rohy jsou pekelně originální film s celkovým přesahem. Daniel si opět vybral naprosto extravagantní projekt, jak je u něj už zvykem. Pro mě osobně byla ovšem nejlepší volbou castingu Juno Temple, která do role Merrin sedla perfektně. Herečka na mě působila přesně, jak ji režisér chtěl vykreslit - něžné a čisté stvoření, které si nezasloužilo nešťastný konec. K příběhu musím říct, že jsem si občas říkal, na co se to sakra dívám. Dialogy jak na totálním fetu a k tomu ještě ty ROHY. Ale celková hloubka a rozuzlení mě bezesporu dostaly. S respektem potom smekám nad režisérem Ajou, protože zkombinovat několik žánrů do sebe, aby to fungovalo. To chce filmové umění a on to ukázal. ()

viperDavid

Ať se poseru, ale já ty rohy zbožňuju. Celý film je zasazen do takového příjemného stromového prostředí. Ono jde vlastně jen o vyšetřování vraždy nic víc, ale mýticky natočené. Hlavní homofobní hrdína (sorry ale ten má tak 150cm a teploušina je mu vidět z očí) je tak nějak obdarován. A tak se před nim všichni otevírají ale co se stane ve Vegas to zůstane ve Vegas a tak to taky hned zapomenou. Taková zábavná love story s ne moc hezkým koncem, ale alespoň tam byla jedna erotická scéna a to se počítá ()

LiborGondek

To je ale kříženec. Tuctový romantický cajdák na téma rakoviny, smrti a konce mladé lásky, kombinovaný s napínavou detektivkou o vraždě, k tomu trochu hororu jako bonus a fantasy s náboženskou tematikou, anděli a ďábli, abychom se už tuplem nenudili. Zajímavé, ale možná až příliš fantastické... 70% ()

Sfinkter

Moderní hororová pohádka, ve které Harry Potter roztáčí lopaty božích mlýnů, které melou pro někoho rychleji, pro jiné naopak velmi pomalu. ()

Mrkvič

Bez hadů by to byl parádní snímek. I bez rohů by to asi bylo lepší. Nápady fajn, vtip ujde, ale všechno to hravě strčila do kapsy romantická pointa. V tu chvíli jsem zapomněl na všechna ta logicky slabá místa nebo na otázku morálnosti některých scén. Bohužel to nebyl konec a film se ještě pěkně "rozjel" ve své bláznivé, ujeté a sadistické části. Škoda. ()

Ryuuhei

Neskutečný paskvil. Neříkám, že ústřední námět vraždy a hrdiny pátrajícího na vlastní pěst, jelikož se vše svalilo na něj, je špatný. Ale proboha, jaký význam měla přítomnost rohů? Vždyť to ani pořádně neurčilo schopnost. Že lidi kolem byli náhle upřímní? Či že pomocí nich bylo možné ostatní přinutit říct pravdu? Ujeté a trochu mimo, nepočítaje ani nelogiku co se týče reakcí ostatních. Že má hrdina rohy? A co jako? Ne, v tomto filmu vlastně nic nedávalo pořádný smysl. Ani odhalení vraha nebylo kdo ví jak dobré, spíš naopak - motiv tu téměř vůbec nebyl. Nevím, co tu na tom lidi hodnotí natolik vysoce? Ano, možná zpracování ušlo, atmosféra fungovala, hudební doprovod byl skvělý a celé to zásadně nenudilo. Ale jinak? Jen marně jsem hledal význam a porozumění, kterého se mi nedostalo ani zdaleka. ()

Johnny.ARN

Klasický príbeh o vražde a krivom obvinení, poviete si. Ale to podanie je také, že dovi dopo. S divákom sa to zahráva až do samotného záveru, Potter je skvelý, hady desivé a celé je to taký mix žánrov, že po chvílke to prestanete riešiť a len si užívate túto jazdu. Veľká časť bola na plný počet, ale potom sa tam objaví niekoľko logických dier, dostanete čas na vydýchnutie a premýšľanie, aby Vás úplne dorazil premakaný záver, ktorý to síce na tu piatu nevytiahne, ale štyri potvrdí s prehľadom. Skvelé. 4 z 5 ()

Z Harryho a Hermiony Frankenstein a Popelka?

Z Harryho a Hermiony Frankenstein a Popelka?

04.03.2013

Alexandre Aja a ďábelský LaBeouf?

Alexandre Aja a ďábelský LaBeouf?

12.12.2011

Filmová adaptace bestsellerového románu Horns, jehož autorem je syn Stephena Kinga Joe Hill, našla režiséra. Nečekejte decentní filmařinu, projekt dostal na starost francouzský masakrátor Alexandre… (více)