Tento film vypráví inspirující příběh jedné ženy, která se stala jednou z nejvlivnějších spisovatelek na světě. Sledujte její začátky, coby skromné holčičky s obrovskou fantazií, později podivínské puberťačky, nevyjímaje hlubokou bolest, kterou zažila, když ztratila svou matku, až po zrození fenoménu Harryho Pottera, když jí bylo jen něco přes dvacet. Příběh také vypráví o bouřlivém prvním manželství Rowlingové, jak se stala matkou a následném rozvodu, který ji přivedl až na společenské dno. Musela vyžít ze státní podpory a vyrovnat se s tím, že jeden vydavatel za druhým odmítal vydat její román … A nakonec fenomén jménem Harry Potter, který se stal světovým bestsellerem. Zajistil JK Rowlingové zasloužené místo v literární i kulturní historii. (oficiální text distributora)

R´Hell

Jasně, že jsme se u filmu usmívali, protože jsme všichni věděli, jak to dopadne. Sám o sobě by televizní film jako tento nijak nevybočoval z průměru, to by ale nesměla být hlavní hrdinkou žena, jejíž příběh táhne sám za sebe. J K Rowling obdivuhodně šla za svým snem, v dobrém i ve zlém, a tak vrátila fantazii i těm, kteří si mysleli, že ji nikdy neměli. A to mě přimělo zavřít mé kritičtější oko a nechat se unášet příběhem jejího života, natočeným snad trochu povrchně, aby divák věnoval dostatečnou pozornost HP indíciím, ale přece jen poutavě, citlivě a nebulvárně. A to se cení. ()

standsiller

V prvom rade mi enormne vadili skoky medzi rokmi. Nebolo by tomu tak, keby som sa počas toho dozvedel podstatnejšie veci. Takto bol len obrovský prázdny priestor okolo hlavných vecí ktoré tam mali byť. Pokojne by som to strihol na scénu, kde si prichádza žiadať o prídavky. Nepotreboval som vidieť že mala kreténa manžela, že sa zo slušného a nesústredeného dievčaťa stala ( veľmi zle zahratá ) rebelka. Možno sa mohlo menej rozprávať a do všetkého toho "všedného" okolo knihy sa mohlo radšej zapojiť viac duchovna. J.K Rowling by si zaslúžila mať o sebe film, ktorý by bol manuálom k jej samej a rovnako k dielu Harry Potter. Takto som sa dozvedel len to, že bola zodpovedná matka, že mala ľudí ktorí ju držali, dementného manžela a na konci tam s ňou bol ktosi, kto pre bežného diváka ostane "kýmsi". Bolo to len "poďakovanie" ľuďom ktorí pri nej stáli a veľa pre ňu znamenali. Ale cítil som tam málo tej pravej J.K Rowlingovej. ()

borec999

Krátky TV film o tom ako J K Rowlingová prišla k písaniu príbehov a ako stvorila prvého Harryho Pottera. Pre fanúšikov HP príjemný doplnok k filmom a rozšírenie obzorov. Nemôžem sa však zbaviť dojmu, že príbeh J.K.Rowlingovej by si zaslúžil veľkolepejšie a zaujímavejšie spracovanie. Na pomery TV filmov je to však určite fajn. 60% ()

Aslan

Životopisný príbeh autorky mi dal odpoveď odkiaľ sa zjavil Harry Potter. Autorka mala vo vlaku víziu, v ktorej videla chlapca v okuliaroch s jazvou na čele, ktorý jej povedal ako sa volá. A tak sa začala cesta slávy najznámejšieho čarodejníka všetkých dôb, ktorý ovplyvnil a ovplyvní milióny ľudí. ()

danielosbourne

Ano J.K. měla opravdu složité se probít životem ke slávě. Ale tenhle životopisný film mi přijde moc umělý. Jako by byl přikořeněn, aby se kniha lépe prodávala. Tím samozřejmě nechci nějak napadat J.K., že by si vše vymyslela pro vyšší úspěch, ale pouze muj názor na tenhle film. Jinak je to pěkný film a člověk se alespoň dozví něco bližšího o nejúspěšnější autorce dnešní doby. Navíc jsem se v nedávné době přesvědčil n vlastní kůži přečtením Harryho Pottera a Ohnivého poháru, že J.K. Rowling opravdu umí psát. ()

HonzaSim

Mám moc rád filmy, které vypráví příběh člověka, který něco dokázal. Nevím, proč jsem si myslel, že jde o dokument, ale filmová forma byla ještě lepší. Bavilo mě sledovat úplné začátky a situace, kterými si J.K. prošla. Nejvíce se mi líbilo, jak v každodenním životě narážela na inspiraci, kterou pak vložila do svého příběhu. Neměla to lehké, ale nevzdala se svého snu a nakonec se z chudé matky stala milionářka. Úplně jsem zrod první knihy a první rozbalení prožíval s ní. Tento film mě donutil k zamyšlení, jestli bych neměl oprášit jeden svůj starší nápad, protože jak je vidět, nic není nemožné. Její fantazie je neuvěřitelná a vlastně neznám žádnou více než třídílnou sérii, kterou bych měl radši. I I tohle bylo to kouzelné a asi bych na tom nic neměnil. 80% ()

Terezinka198

Nemohu prostě jinak. Sama píšu a J.K. Rowlingová mě hodně inspirovala pár let zpátky, dokonce i nyní se k jejím knihám vracím a nemůžu si pomoci, ale usmívat se nad vzpomínkou od Harryho Pottera. Je to sice smyšlený příběh, ale i tak mi dává trochu naděje, že když budu pokračovat ve svém koníčku, jednou to někdo ocení. Harry Potter je moje srdcovka. ()

Silencia90

Povinnost pro HPfans! Nemůžu a ani nechci být objektivní! JEJÍ příběh by se dal (a snad i měl) zpracovat mnohem lépe, ale co už. ()

tyna97

Zrovna jsem to dokoukala a musím říct, že je to moc dobře zpracovaný film. Aspoň jsem se o ní zase něco dozvěděla :) ()

Elbarto08

OH MY ROWLING!!!!!!!!!!!!!!! TOHLE JE NAPROSTÁ AUDIOVIZUÁLNÍ BIBLE PRO POTTERHEADS (čti sakra šílené potter fanoušky) !!!!!!!!!!!!!!!! Fakt nemám slov, naprosto mě to dojalo, tekly mi slzy a....JK Rowling je můj životný vzor :-) ()

Fawkes

Rozhodně krásně zpracovaný životopisný dokument spisovatelky mé nejoblíbenější knížní ságy. Já si nemyslím, že by zaujal jen fanoušky Harryho Pottera, protože kromě pár vysvětlení právě z tohoto fiktivního světa, je tento 80minutový příběh hlavně o jejích těžkých začátcích. O jejím dětství a životě před obrovskou popularitou jsem slyšel už dřív, ale až po tomto filmu jsem si uvědomil jak to musela mít těžké. Vůbec se nejedná o zbytečný dokument, naopak je velice ocenitelný, a ocení ho hlavně její fanoušci. ()

sokiss

já prostě musím dát tak vysoké hodnocení! asi není uplně objetivní a ani nemůže být... díky Rowlingové jsem vlastně začala číst knížky. vyrůstala jsem s příběhem Harryho Pottera a jsem opravdu vděčná, že Harry Potter zastihl právě naší generaci. nic lepšího už tu nebude. ona je prostě dokonalá a nepřekonatelná spisovatelka! a na tom si hodlám trvat! takže mě její příběh dojal, jako každého jiného fanouška. těch pět hvězdiček je vlastně spíše pro ní než pro ten film... ()

Oonika

Trochu natočené ve stylu německé romantiky, pokud se jednalo o tu část, kde se J.K. zamiluje a odmiluje. Ale jinak je to velmi příjemně natočená biografie, krásné propojení reality s magickou stránkou, moc se mi líbily části, kde bylo vidět, jak získala inspiraci k některým postavám a místům v knihách. ()

viky13

Nejspíš je to tím, že jsem dnes krom Magických slov viděla i autobiografii Rowlingové Harry Potter and Me, ale tento příběh se mi zdál v mnoha detailech opravdu odlišný od toho reálného. Spousta věcí moc neseděla a tak slovíčko "neautorizovovaný" na začátku je opravdu důležité. Nicméně film svoji úlohu z větší části splnil, působí totiž na emoce takovým způsobem, že film nevypnete, protože chcete vidět jak hlavní hrdinka dojde ke svému cíli. ()

mseet

Takovýto fenomén by si zasloužil mnohem důstojnější zpracování. První polovina je skoro o ničem, zajímavý je až boj o to, aby Harry Potter vůbec spatřil světlo světa. 60% ()

Do_

Pohodový film, který mi ale bohužel přinesl jen pár informací, o kterých jsem nevěděla. Český dabing se dal překousnout a vlastně mě to docela i bavilo, i když představitelka hlavní postavy mi k Jo vůbec nešla. Fanouškům Harryho bych proto doporučila J.K.Rowling : A year in the life, pokud to tedy ještě neviděli. Vystupuje tam sama Joanna a je tam hodně detailů, které dokážou zaujmout. Hezký pokus, ale dávám přednost skutečným dokumentům s aktéry, kterých se to týká. ()

buchannon

Nevím, jak moc tento film kopíruje skutečný život J K. Rowlingové, rozhodně ale mi to přišlo jak dost idylická selanka, tedy až na anabázi z Jorgem. Jelikož jsem naprosto nekritický fanda Harryho Pottera, tak hodnotím takto vysoko. ()

Teachman

Námět a zápletka: 8/10 ... Vizuální stránka: 8/10 ... Soundtrack: 7/10 ... Didaktický potenciál: 6/10 ... Celkový dojem: 9/10 ()

vixina

O JKR som vedela, že bola pred vydaním svojej prvej knihy chudobná. Aký náhľad do jej života mi však poskytol tento film - to už bola celkom iná káva. Do jeho zhliadnutia som nebola uzrozumená s jej životopisom, no ako si ho tak teraz čítam, musím podotknúť, že Magic Beyond Words sa rality drží dostatočne pevne, aby sa dal považovať za zdroj informácií viac ako The Social Network (čo je vlastne len dramatizácia už tak dokreslenej knižnej publikácie). Film sa nesústreďuje ani tak na Rowlingovej úspechy, ako skôr na pohľad ,,za oponu" - jej rodinné zázemie, strasti života, vplyvy a neľahké uchytenie sa pred tým, čo by sme mohli nazvať ako jej začiatky. Mapuje čas, kedy sme o nejakom Ondrejovi Hrnčiarovi ešte ani nesnívali. To by bolo čo do objektivity. Potom je tu ešte moja subjektívna zložka - mimoriadne výrazná, pretože som zažívala chvíle veľmi intenzívnych pocitov, že je to film o mne. Je pravda, že som (už len vekovo) ešte nedospela tam kam Jo Rowling, ale scéna o rozhodovaní sa o univerzite bola ako vystrihnutá z môjho života a dala mi silu nevzdať sa snu pre nejakú "praktickosť". Nikdy som JK Rowling neobdivovala viac. ()