Do čela soukromé střední školy plné rozmazlených studentů nastoupí nový, démonický ředitel. Při náhodném zemětřesení zůstane skupinka studentů ve škole uvězněna - a zažívá hrůzostrašnou noc. Otřesy totiž probudily dávné duchy, kteří rozhodně nejsou hodní. A pak je tady šílený školník v podání Dannyho Treja... (oficiální text distributora)

TERRORDROME

Vyhol by som sa tomu oblúkom, pretože obludný názov Duchotrasenie jasne odkazuje na tradíciu notorických televíznych hovadín ako Pavúkotrasenie, Žraločie Tornáda a Mačkoprsky. Ostatne Asylum a SYFY sa neustále preťahujú o to kto natočí bizarnejšiu chujovinu. Lenže, tak ako niektorých ostatných aj mňa k pozretiu zlákal ten fúzatý fazuľový nezmar Danny Trejo v propagovanej úlohe drsného školníka. Samozrejme že to k ničomu nebolo, Danny tam síce bol a udatne ceril zubiská, ale väčšinu filmu vlastne len búšil do dverí, lebo ho duchovia zamkli v kumbále. Tohto školníka mali poriadne nasrať! Problém filmu je v tom že všetko robí strašne polovičato. Vážny horor to nie je, výrazne ťahá ku komédii, ale stojí tak na pol ceste k hocičomu a strašne si žiada pritlačiť na mop. Sú tu niektoré uletené atrakcie ako zombie žaby, lietajúce tričká a obživlé rytierske brnenie čo by mohli vytiahnuť zábavu vyššie, ale nevytiahnu lebo tu tvorcovia narazia na strop svojej predstavivosti, respektíve toho čo majú povolené a tak to proste vždy všetko len utnú ( najdotiahnutejšia bola snáď scéna kde tlsťocha zmačká miestnosť, ale to zas bolo až moc surrealistické v kontexte so zbytkom filmu ). Moc tomu nepomáha ani panický strach ukázať nejakú krv, čokoľvek čo zvestuje nejakú formu deštrukcie ľudského tela je natvrdo odsúdené odohrávať sa mimo záber. Trebárs scéna so "škripcom" končí jednoducho záberom na otáčajúcu sa kladku a vybuchujúca hlava len ako tieň. Hlavný bubák bol vyškerený retardovaný páprdo ktorý by dohnal človeka k samovražde len svojim dementným rehotaním, jeho rapavá pomocníčka s hnusnými zubami na tom bola lepšie. Asi najvtipnejšie bolo keď na záver vyskočil nahý Trejov duch a vytrhol záporákovi srdce. Preplácaná kravina, ktorá by chcela všeličo a nedosiahne nič. ()

Terva

CITÁT - Jednoho dne se ocitnete před něčím, o čem jste si mysleli, že existuje jen ve snech nebo nočních můrách........... Už asi po patnácti minutách můžu z klidem hodnotit. No, bude to spíš záporné. Nesympatičtí herci (krom Danny Treja), nepříjemná hudba, ubohé dialogy a skoro nulové herecké výkony. Moje oblíbená věta na takovéto filmy zní - lepší telenovela. Film má sice pár lekacích scén, ale to nestačí. CITÁT - To není brutus, to je blbost.......... ()

Johnny.ARN

Ja, taký odporca hororov ich v poslednej dobe pozerám viacej ako normálne filmy. Dobre, berte s rezervou. Chcel som to vidieť hlavne kvôli Charisme Carpenter a Dannymu Trejovi. Prva menovaná si tam zahrala asi minútu, takže sklamanie. Trejo, ten keby dostal zahrať hocičo, stále si udrží tu svoju polohu, že ja som tu ten záchranca s vycerenými zubami a smrteľným odhodlaním. Pobavil, aspoň to. Prekvapil ma výkon hlavnej postavy, na konci úplne kraľoval. A čo sa týka nejakej atmosféry a tak, tak snažilo sa to navodiť takú hororovú atmosféru. Taký B-čkový TV filmík, horor, ktorý mne úplne stačil. 2 z 5 ()

borec999

Ten film sa nedá brat vážne. Tvorcovia asi chceli natočiť horor, ale nejak sa im to rozpadlo pod rukami a vyšla im z toho nechcená komédia. Celé je to samozrejme veľmi lacné (masky a efekty duchov sú strašné aj na pomery lacných filmov), hlúpe a dej sa odohráva výhradne iba v 1 škole. Príbeh sám o sebe by nebol najhorší, ale jeho spracovanie je katastrofálne. Na druhej strane postavy, i keď sa správajú niekedy ako totálni idioti, boli celkom sympatické(najmä ten tučko). Z hľadiska komediálnych aspektov najviac pobavil(zrejme nechcene) duch riaditeľa, to bola naozaj čistá komédia a tiež Trejo, ktorý má len jeho klasických 5-10 minút, ale práve on v závere vyčarí najlepšiu a najzábavnejšiu scénu filmu, keď SPOILER zo záhrobia a bez nejakých známych príčin odrazu aj bez trička, stiahne hlavného ducha k sebe do záhrobia a tým zachráni všetkých ostatných KONIEC SPOILER. Takže ako vážny film by to bol odpad, ale za tú nechcenú vtipnosť a najmä záverečnú scénu s Trejom to bude aspoň na 1*. 20% ()

Litsarch

To, že Danny Trejo veme roli v každé menší či větší ptákovince je už skoro klasika. Ghostquake bych ale nazval ptákovinkou menší, která trpí režií (co si budem namlouvat, Lando nic extra ještě nenatočil a asi to ani nehrozí) a asi i malým rozpočtem, což se hodně podepsalo na speciálních efektech a maskách, které svým až katastrofálním vzhledem snímek sráží k naprostému dnu. Je to velká škoda, jelikož samotný děj až tak špatný není. Scénář filmu není sice na Oscara, ale nejedná se o nic proflákého a určitýmy momenty se v něm dá nalézt i něco zajímavého, leč bohužel špatně zpracovaného. Udělat z toho hororovou komedii, zlepšit masky a efekty, tak myslím, že film bude daleko lépe hodnocen = bude lepší, jelikož segmenty např. s létajícíma "zlýma" tričkama či "Frankenžáby" k hororové komedii přímo vybízí. A to nemluvým o hercích kteří, skoro po celý film, jakoby z komedie vypadli. Škoda, vzít Ghostquake z trochu jiné stránky, přihodit jim pár penízků navíc do rozpočtu, tak z toho mohla být i sympatická horor zábava. A vsadím se, že v ten moment by tričko Shawna C. Phillipse s nápisem "Philosohacker" bylo žádaným zbožím. Takhle snímek spadá do hlubin odstrašujících případů a ukázek, jak se to dělat nemá. ()

• Názov filmu sa objaví v 10. minúte. (Johnny.ARN)