Bílá žába

Joel Soisson

Matthew Rundell

Scénografie:

Ermanno Di Febo-Orsini

White Frog je vcelku nenápadný film s chytlavým námětem, ve kterém se střetává hned několik společenských problémů dnešní doby, avšak i přesto se mi v závěru zdálo, že se z této živné půdy dalo vyždímat mnohem více. Herecké obsazení bylo vesměs sympatické, akorát jsem tak nějak nemohl přijít na chuť rodičům hlavního hrdiny. Nejvíce mě zaujal Booboo Stewart, který se s rolí autisty popral celkem solidně, a vedle něj rovněž Amy Hill v roli doktorky Kingové. Co když najednou zjistíme, že všechno, co jsme si dosud mysleli o velmi blízkém člověku, byla jenom pouhá iluze? Dokážeme pohlédnout pravdě do očí a čelit jí? Zkrátka průměrně natočený snímek, který je sice mile natočený, ale mohl být více důrazný.(24.8.2013)

Pěkný film. I když mám k němu sice neutrální pocity, protože i přes tu všechnu emotivní smršť, co v něm naskakovala každou minutu, mi to husí kůži nepřineslo, pořád bylo v tomhle filmu, co sledovat. 50/50.(20.3.2014)

Občas mi přišlo v některých scénách, že je to velmi laciný céčkový film, včetně nějakých hereckých výkonů (především představitelé rodičů měli občas hodně špatné chvilky). Ale jinak příjemný rodinný film, kde mě nejvíce překvapil Booboo Stewart, myslím, že Nicka celkem dobře ztvárnil.(17.1.2014)

Emočná dráma, s niekoľkými hluchými momentami, ale so skvelým hlavným hrdinom, ktorý zahral perfektne. Potešila Kelly HU, aj keď sa tam len tak mihla. Dalo by sa to rozoberať, ale na drámu celkom slušné. 3 z 5(22.12.2013)

• Siegmund

Myslím, že pěkný námět mohl zaručit mnohem lepší film, než jaký nakonec vznikl. Nelíbilo se mi, že 18letý kluk hraje 14letého chlapce. Celý děj je zpracován tak nějak lacině, nenápaditě a pro drtivou většinu diváků z našich krajin nenapodobitelně. Luxusní bydlení, luxusní auto, hra o velké peníze, štědrý sponzoring, nic netušící rodiče ... Film se snaží být něčím, čím rozhodně není.(21.9.2014)

• - Filmovanie snímky prebiehalo v meste Santa Clarita, ktoré sa nachádza neďaleko Los Angeles. (MikaelSVK)