Zlo

• angličtina Evil

Ak ste v ZLOm čase, na ZLOm mieste, stačí ZLOmok sekundy a dostane vás…  Videá o paranormálnych javoch sa partii chalanov vymknú spod kontroly, keď prijmú ponuku neznámeho muža, nakrúcať v jeho dome. Udalosti naberú rýchly spád a dom začína odkrývať stále hrôzostrašnejšie tajomstvá. Všetko, čo sa v dome deje im najprv pripadá ako zlý vtip, ale veľmi rýchlo pochopia, že zlo existuje a je stále bližšie a silnejšie. Pohltení reportážou a vlastným strachom začínajú svoj boj o život... (oficiální text distributora)

jenspifa

Že by tohle Jákla tak nasralo, že se jal natočit svýho slavných Chůla? Parta kámošů investigavců, kteří dělají svůj školní project, Jeden hnusnej barák, pobobožnej vlasasatej Úplně Totál vyšťavenej majitel - mamanžel, jeden BuBubjak, kterej mi dokokonale Přišprcnul mý trenky, a Já z toho začal trochu koktatat. Syrový, Smradlavý, Mazlavý, Korbačíkový horor, jednička v žánru antistatický kamery, a dosud nepřekonaný dílo. 70% ()

Destoroyah

Prekvapilo ma že práve Slovensko dokáže natočiť celkom solídny horor. Zo začiatku nuda ale slovensko-vtipné dialógy to zachraňujú. Herci niesu až taký zlý ale niekedy sa mi zdalo že fakt čítajú prózu na Hviezdoslavov Kubín. Atmosféra v celom filme je parádna, hlavne pri niektorých scénach ktoré boli aj prekvapivo dobre spracované. Stále mi nejde do hlavy že som o tomto filme ešte nepočul ale hneď keď som sa o tom dozvedel tak som utekal pozerať a neoľutoval som, aj keď to mohlo byť lepšie. HODNOTENIE: 6/10 ()

riderzzzoff

ZLO je pre mňa pozitívnym prekvapením. Konečne sa slovenskí tvorcovia pustili do žánrových filmov a napriek tomu, že nakrútiť dobrý horor nie je práve jednoduché, ZLO zvládli remeselne aj efektovo skvele. Fungujúci scenár, kde sa smejete, keď sa smiať máte (ale len do prvej polovice filmu... potom už začína naozajstné ZLO) a bojíte, kde je to desivé je prirodzený a Bebjakova práca s hercami tento pocit autentickosti len umocňuje. Najviac sa tvorcovia vyhrali so zvukovými efektami, aj vďaka ktorým ma niekoľko krát v kine tak myklo, že ešte nejakú dobu ma nik do pivnice nedostane. ZLO sa oplatí vidieť a už teraz som zvedavý na ďalší Bebjakov film. ()

Majka_SVK

Pozor spoiler v komentári! V kine to bolo naozaj dobré, atmosféra dobrá, občas herecké výkony zakolísali, ale celé to nejako držalo po kope a nemala som vôbec pocit toho, že je to hlúposť. Vtipné vsuvky vulgarizmov a poznámok medzi chlapcami to celkom pekne oživilo. A prečo to nikto neprežil?:) Nebola tam predsa dievčina v bielom tielku:) ()

Don_SP

velmi slabe, nudne a trapne, ved to nebol ani horor! Az raz som sa zlakol. nic nove, ziaden novy napad, ziadne napatie, proste nic..cudujem sa ludom ako tomu mozu dat 4* alebo 5*, to asi ziaden poriadny horor este nevideli.. ()

Meego82

Tak ja si nemôžem pomôcť ale keď si porovnám sračky ktoré mám zdochyňajúca slovenská kinematografia ponúkla za posledné roky, tak toto je veľdielo hodné 18 oskarov, 45 emmy a asi 10000000 tomov aurelov a podobných k.k.tín ...Áno je to bohapustá vykrádačka Grave Encounters, RECu a iba boh vie čoho všetkého..Áno nieje to nejak extra strašidelne ALE je to celkom fajn a určite si to pozriem ešte raz...a keby to nebolo slovenské tak tomu dám *** ALE dobre som sa zabavil a hlavne tam nehral Maštalír alebo Studenková čo si ale myslím že na úlohu ženy ktorá je 2 roky po smrti by sa veľmi hodila :) a preto dávam **** ()

jurajP

Zaslúžené 3* no dávam 4* dôvod? Paranormal activity na svk spôsob, neurazil pobavil, a hlavne konečne dobrý slovenský film... Ak by to "skopírovali" američania, trošku "vycibrili" dialógy a dotiahli efekty (aj keď dojem zanechali dobrý) tak by sme sa s tým v pohode stretli v kine ako horor roku 2012... BRAVO.... ()

ferdinandv

Found footage horor ze Slovenska! Zcela upřímně – je to profi natočený horor, dobré herecké výkony, dobrý scénář, dobré lekací scény. Příběh o osamoceném chlápkovi, který jednoho dne zavolá klukům, co si přivydělávají tím, že točí videa na youtube a snaží se tím proslavit. Chlápek je zavede do svého domu, který je ze všech stran zabedněný; jakoby pán chtěl, aby se někdo nechtěl dostat z domu ven…  Popravdě to, co mě na filmu bavilo, mě na filmu částečně i štvalo – dobrý scénář, ale pár špatných scén. Dál třeba dobré herecké výkony, ale občas debilní dialogy. Očividně tady je inspirace Grave Encounters. Naštěstí si Zlo jede vlastní scénář, takže je nelze obvinit z vykrádání. Shrnuto a podtrženo: musím Slováky pochválit. V Česku a Slovensku nevzniká moc hororů, asi by se to dalo spočítat na jednom prstu… Found footage formát je přitom v posledních pár letech hodně oblíbený, takže proč ho nevyužít. Občas některé scény chtělo dopilovat, ale souhrnně můžeme říct, že jde o profesionálně natočený horor. Dávám 6 z 10, i když ryze subjektivně, protože jde o Slováky; jinak by to bylo asi tak 4-5 z 10. ()

Terrorko

Tomu ujovi domácemu som to teda ale vôbec nežral, nevedel ten príbeh vyrozprávať ako by sa patrilo a tým utrpela i celá atmosféra filmu. Je to amatérske, ale za rozmanité vulgarizmy a slovenskú produkciu 50%. ()

RISOvonVODKA

Hodnotenie nepovažujte za, od kosti, objektívne. Tento názor je absolútne subjektívny a zakladá sa na súcite so Slovenskou found footage prvotinou. A ako tento debut dopadol? DOBRE! Bol som veľmi spokojný, ako s hercami, tak s celkovým prevedením. Jasné, byť tento film režírovaný pod záštitou španielskych alebo amerických režisérov, surovo by som mu narúbal alebo odpad, alebo jednu hviezdu za snahu. Avšak takto musím povedať, že ma to fakt bavilo. Scenáru síce chýba logika a postavy sa vo viacerých momentoch chovajú absolútne nerealisticky, avšak celkový dojem bol aj tak pozitívny. Pri niektorých scénach som mal priam pred očami ako to vyzeralo pred klapkou. "Okej. Taže, ty sa hodíš po ňom, potom sa drbneš o zem, akože umieraš, trochu sa potrasieš, ja potrasiem kamerou a nič nebude vidieť." Taktiež mi občas herecké výkony pripomínali klasické divadelné hry. Ale to pripisujem nedostatku praxe pred kamerou. ()

Jumper636

spliz několika hororů. Originalita bod mrazu. Herecký výkony bod mrazu. Dobré triky na západní úrovni, pro jistotu jen pár (ve smyslu dva) - nebyly love. Nebývám kritickej k hororům, ale tohle mě nebavilo. Mě to celý přišlo jako kdyby fanoušek hororů udělal velkou filmovou vykrádačku... ()

kollera

Nemôžem povedať, že by som bol veľmi nadšený ale určite ani sklamaný. Skôr ale prevláda pocit spokojnosti. Film sa od polovice slušne rozbehne, má to atmosféru, prostredie je zaujímavé. Nie je to vrchol v žánri ale určite sa radí medzi lepšie kúsky. Hodnotím to ako veľmi poctivo odvedenú amatérsku prácu. ()

50andy

Kvalitná žánrovka s dobrými hercami, avšak neuveriteľná vykrádačka Rec-a a Blair Witch. Oceňujem, že niečo také vzniklo v našich skromných pomeroch, ale nie je to vôbec inovátorský počin. A výber názvu je naozaj úbohy. Amatérska kamera dokresľuje atmosféru, ale niektoré scény ju bohužiaľ kazia. Ale aj tak chválim. ()

Yelush

Film ZLO je určite prekvapením, pretože asi málokto čakal od SK produkcie, navyše s malým rozpočtom, scenáristicky aj herecky takýto vyvážený film. Samozrejme, nie je to žiadne Oscarové veľdielo a je to iba vykrádačka US FF filmov a nájde sa tu aj pár nelogickostí a klišé, ale v tomto žánri sa tomu asi ani nedá vyhnúť. Pri tomto filme by som však chcel ešte raz vyzdvihnúť ústrednú trojicu hercov, pretože konečne som videl úplné prirodzené neafektované hranie s dobrými dialógmi, v Slovenskej tvorbe tak málo vídané. To samozrejme skončilo príchodom Richarda Félixa, ktorý naopak predviedol otrasné odrepetovanie svojich textov v katastrofálnom výkone. Celkovo však film má spád, nejaké dobré myšlienky a aj technicky sa Petrovi Bebjakovi podarilo udržať celý film v medziach slušnej pozerateľnosti a myslím si, že za takýto počin by sa nemuseli hanbiť ani súdruhovia v USA. ()

luukaas

Poměrně koukatelná záležitost. Ano jedná se o směsici Blair Witch, PA, Rec,....atd. Ale díky bohu, že něco takového vzniká, že se najdou lidi co pořád nechtějí točit to své desetkrát ohrané dokola a nebojí se pustit do docela slušného hororu. Hezky udělané efekty, hlavě lekačka ve sklepě a celkově to příjemně utíká, bez vedlejších blbostí. Jen tak dál. ()

Infurius

Ten hnusný slovenský hlas sa nedá počúvať. Scénar slabý proste slabota, napätie bolo ale možno posledných 20 minút. Tie dialógy len nadávky proste tam nebola 1 veta normálna, herecké výkony jak z košického divadla.... Ten zufalec z toho strašidelného domu vyzeral jak vychodňarsky alkoholik a ked sa tam válal po zemi tak vyzeral akoby ho natáčali ked mal krče z lacného vina... 2* len za snahu a špetku napätia... ()