Zlo

• angličtina Evil

Ak ste v ZLOm čase, na ZLOm mieste, stačí ZLOmok sekundy a dostane vás…  Videá o paranormálnych javoch sa partii chalanov vymknú spod kontroly, keď prijmú ponuku neznámeho muža, nakrúcať v jeho dome. Udalosti naberú rýchly spád a dom začína odkrývať stále hrôzostrašnejšie tajomstvá. Všetko, čo sa v dome deje im najprv pripadá ako zlý vtip, ale veľmi rýchlo pochopia, že zlo existuje a je stále bližšie a silnejšie. Pohltení reportážou a vlastným strachom začínajú svoj boj o život... (oficiální text distributora)

Janega

Videl som posledných 10 minút filmu, od scény, keď toho vlasatéhe niečo vtiahlo do skrine a zabilo ho tam, a stačilo mi len tých 10 minút, aby som si urobil obraz o tejto slovenskej hororovej fraške. A moje hodnotenie hovorí o všetkom, lebo toto snáď ani nemohli myslieť vážne. ()

HArna odpad!

Jeden z nejhorších "hororů" jaký jsem měl možnost za svůj život vidět. Naprosto amatérská záležitost. Otřesná kamera, herci k smíchu, děj trapný. Právě teď ten horor má 61%, což je na horor poměrně hodně a na Found footage ještě víc. Za mě 0% - odpad! ()

Sufferer

Prvý zárez na pažbe slovenského hororu nie je vonkoncom originálny. Inšpiruje sa inovatívnymi prvkami “home videa“, ktoré si v súčasnom období získavajú priazeň strachu chtivých divákov po celom svete, a požičiava si z každého rožka troška. Lenže ako celok funguje. Plusové body zbiera najmä v ideálnych priestoroch domu, kde atmosférický motor beží ako má, prevarené finty zvyšujú napätie a isté preľaknutie sa dostaví. Zlo je suma sumárum sympatickým príspevkom do slovenskej filmografie, ktorej zdatne rozširuje žánrové obzory. A konečne nemusím uzatvárať svoj komentár klišé frázou “aj snaha sa cení“. (Kino) ()

LxLuthor

Nečakane super. Andrej ma dostal, nečakal som, že by taký mladý chalan mohol zahrať tak nonšalantne :) Na slovenské pomery veľká spokojnosť.. ()

Teabag

4* musím dát už jen proto, že se takovýhle kousek ve střední Evropě vůbec urodil. Přestože Zlo nijak nepřekonává dosavadní běžnou formu found-footage filmů, dosahuje standardu, který známe snad už jen ve Státech nebo Skandinávii. Herci odvedli dobrou práci, dialogy nešustily papírem a vizuál byl vynikající. Já jsem naprosto spokojený. ()

Schuldiner

Milý překvápko, fakt slušný.. Nečekal jsem moc, ale bylo mi to doporučeno od kamaráda, se kterým nemáme úplně jakože podobný vkus na filmy, a teď vznikla hezká výjimka :) ()

ApsidalTill

Prvá polovica filmu je absolútne trápna a nudná záležitosť, čo by asi malo nastavovať onú realitu záznamu, avšak nejak to nefungovalo a hľadal som preto v zornom poly všetko, len nie obraz. Na moje prekvapenie, sa však príchod hlavnej trojice do "záhadného" domu ukázal ako štart slušnej atmosféry na štýl cam duchov, ktoré ale v tomto podaní sú viac krvavý než by niekto čakal a funguje to naozaj dobre. Oceňujem kvalitu zvuku pri rozhovore na schodoch medzi "bytosťou" a zbytkom osadenstva len ten koniec, kde si kameraman vybral radšej risk pre 2 000 euro miesto svojho života, som tak nejak nepochopil. Ukázať svetu že je niekde nejaká nasraná bytosť je síce pekné, ale v daný moment asi nie produktívne. Každopádne chválim mrazenie na tele, ktoré my vyvolal film od svojej polovice. ()

ProgLaney

Pro mě velice příjemný překvapení! A na SK prvotinu v tomhle ranku obzvlášť!! Found footage horory vcelku vyhledávám a tenhle rozhodně vyčnívá v nadprůměru. Jasně, můžete si říct, že jsou tam ty samý prvky jako v jinejch - parta zvědavejch mladejch všechno pořád točí a nakonec se to ku*evsky nevyplatí. Jenže tady je to z mýho pohledu velice reálně podáno, působí to hodně atmosféricky, až věrohodně. A toho si v záplavě protaženejch ksichtů v sanatoriích cením hodně. Stopáž je příjemná, na "found footage" vcelku vyhovující, herci působí vážně tak jako zdravě neherecky a reálně a film odsejpá dost nekompromisním způsobem. Žádný prostoje, ani vata kolem. No a jak nekompromisně to začne, probíhá, tak to taky skončí...:-) Velice mě potěšilo, že bratia natočili takhle fajnovej dokumentární horor - někdo může říct, že je to jeden z mnoha a že nepřináší nic novýho (to už v rámci tohohle žánru snad ani nejde). Ale "Zlo" je udělaný dobře, je zlý, atmosférický a vzhledem k tomu, že takovejchhle domů máme v ČR i SR v každý vesnici dvanáct do tuctu, působí to na mě prostě reálně děsivě. ()

Magika82

Roztřesená kamera mi způsobovala bolest hlavy. O tu větší se postaralo vědomí, že se jedná o další neblahý pokus ve stylu různých para aktivit. Z jakého důvodu kamera běžela, i když nic podstatného dějově se ve snímku nedělo, mi také hlava nebere. Vulgarity rovněž napodobují takovéto zaoceánské snímky. Mnohé nelogické kroky herců už pro mne byly jen pověstným hřebíčkem do rakve. Jedna hvězda...a to z úcty k zemi, v níž se natáčelo. ()

qxkamo

Pri tych 75 min. filmu je viac ako polovica casu venovana rozbiehaniu sa. Skoda. Ak by sa viac popracovalo so scenarom, tak by sa film mozno dostal aj do cerveneho pasma. Preto aj 2*. Kazdopadne ocenujem efekty, na ktorych chlapci pekne popracovali. Maju v sebe isty potencial. A tiez sa mi pacila autentickost prejavu postav, nebolo to ani hrane, ani trapne divadelne zahrane. ()

Cement73

Slováci vedia urobiť horror za pár šupov a vo veľmi slušnej kvalite bez jediného známejšieho herca. Wow. Keby sa robil pomer kvalita/náklady na film tak Z.L.O. bude v TOP 10 medzi horormi. ()

mira007

Horor Petera Bebjaka ve stylu found footage, v rámci domácí tvorby solidní nadprůměr, ale vzhledem k tomu, že nejsem úplně fanda hororů tak za mne slabší tři hvězdy. ()

Wancohoff

na slovensko celkom slusne.az na dlhy rozjazd a pre mna osobne prilis divadlovy/dabingovy/neprirodzeny hlasovy prejav bartoosa. ()

Illy

Slovenské tango. A překvapení. Rozhodně se jedná o snímek který pro fany hororu stojí za pozornost. Nepůsobí směšně, dost jsem se bavil. ()

wampire23

Na slovenské pomery určite nadpriemer, ale keby som nevedel, že je to od nás (napríklad keby som pozeral bez zvuku) tak je to čistý priemer. Pár scén zaujímavých, slovenčina znejúca takmer reálne, herci nie sú katastrofálni, ako to býva u väčšiny podobných kúskov. Bebjak má pochvalu a kľudne môže stvoriť niečo podobné znovu. ()

Antaeus

Kúpil som si DVD. Myslím, že to by mohlo ako koment stačiť :) Ale doplním ešte jednu vec: vyššie hodnotenie pre Zlo než pre Attonitas dávam kvôli faktu, že na Zlo ma baví pozerať sa aj v pasážach, keď tam ešte nestraší. ()

chalp

Slovenská reklama na adobe after effects, aneb aj my Slováci vieme spraviť found footage horor.Priznávam, opičime sa, ale všetky movie connections sa mi pačili, niektoré aj celkom trefné, vtipné-dvojičky.Ponechaná naša autencita: chlieb s paštekou, ROHLIKY, rajec svätená voda, jednota za rohom... nehráme sa na Ameriku a predsa máme čo ponúknuť aj mimo naše hranice. Veľká spokojnosť, herci sa dali predýchať, efekty taktiež (vizuálne priemer, audio je síce už na tom horšie), byť silnejšej distribúcie, myslím, že by sa pokojne dalo konkurovať tak 20% denne vydaných (nie len) direct do DVD americkým hororom. ()

Flopik

No tak na Slovenské pomery to bola fakt slušné dielo.Povedal som si že to nebude zaveľa stáť ale nakoniec ma to celkom bavilo.Atmosféra bola hnusná , strašidlo no objavilo sa tam 2 krát čo je podľa mňa málo.Občas som sa aj zasmial : Chlapec sa tam vznáša a on naňho : Andrej čo ti jebe ? . . .. No a koniec sa mi v celku páčil. Takže pre mňa 4* a 70%. Som spokojný.Ale ešte raz zdôrazňujem že na Slovenské pomery.Predsa len aby sa strašilo v celom filme mihlo iba raz je naozaj málo.Ale inak super. ()