Zlo

• angličtina Evil

Ak ste v ZLOm čase, na ZLOm mieste, stačí ZLOmok sekundy a dostane vás…  Videá o paranormálnych javoch sa partii chalanov vymknú spod kontroly, keď prijmú ponuku neznámeho muža, nakrúcať v jeho dome. Udalosti naberú rýchly spád a dom začína odkrývať stále hrôzostrašnejšie tajomstvá. Všetko, čo sa v dome deje im najprv pripadá ako zlý vtip, ale veľmi rýchlo pochopia, že zlo existuje a je stále bližšie a silnejšie. Pohltení reportážou a vlastným strachom začínajú svoj boj o život... (oficiální text distributora)

schindler

No hleďme, tak už i slováci mají svou Záhadu Blair Witch a nedopadlo to vůbec špatně. Gradující atmosféra, nejeden pořádný lekanec, fajn ochotníci. Myslím že fanoušci podobných horových kousků nebudou zklamáni. ()

tomass1939

Velmi slušné by som povedal, a na Slovenský film ...hmmm páani. Atmosféra fungovala na jednotku, napatie až do konca.V porovnaní s Paranormal Activity 4 o triedu lepšie....atmosfera teda určite..Jediné čo my vadilo tak trochu herci, ale nejakých známych slovenských hercov tam dat , tak to by bola katastrofa už maximálna. Nooo môžem povedať že som sa skvelo bavil... Super len tak ďalej SLOVAK MOVIES!!!!!!! ()

Sacrex

Som verný fanúšik hororového žánru, tak ma veľmi zaujímalo, čo dokázali tí naši slovenskí majstri vytvoriť a bol som milo prekvapený, lebo sa im to podarilo. Tento snímok môžem bez výčitiek porovnať so zahraničnou tvorbou. V prvej pasáži filmu atmosféra nepríjemne (príjemne) gradovala a ja som s napätím čakal, čo bude ďalej. Film som pozeral sám, doma po tme. Bola to dosť psycho atmosféra. Tuhé napätie z nevedomosti toho čo sa bude diať. Práve toto mám na hororoch tak rád. Podobné pocity som mal pri filme Shining. Avšak akonáhle bolo tajomstvo odhalené, nervy drásajúce napätie upadlo. Film sa zmenil na obyčajnú lakačku, keď na hercov niečo vyskakuje a vy neviete kedy a kďe (REC). Miestami som musel od strachu stíšiť zvuk alebo si zakryť oči, ale už žiadne iné potešenie neprišlo. Trošku slabší záver, par čudných vecí a konanie hercov for no reason, ale užil som si to. 65% ()

Cheirodon

Ha, sily pekelné už dorazili aj na Slovensko, sme my azda horší ako Tí komerční Američania. Úvod, jadro a záver, to všetko v duchu Blair Witch. Na to, že to celé stálo asi toľko čo ojazdený Golf z 1990-teho, celkom fajn počin. Partia mladých v strašidelnom dome, kde všetko lieta a v pivnici číha pomaľovaná nekropríšera posadnutá niektorým z diablových hodnostárov. Zľaknúť sa dá raz, keď na Vás v tmavej miestnosti vyskočí (a vy na ňu samozrejme zasvietite) oná spomínaná "strašidlo", no proste klasické "budliky budliky". Ale na druhej strane sa dá aj zasmiať, pretože keď sa Satanáš rozhodol na chvíľu presťahovať do tela jedného z hlavných predstaviteľov, ktorý by sa výzorom skôr hodil do rodinného filmu o zatúlanom šteniatku, tak pri jeho "hrôzostrašnom" reve som od smiechu skoro spadol z kresla. Ale vážne, dá sa na to pozrieť, a keby to bolo pred spomínaným Blair Witch, tak dám 4 a s prihliadnutím na slovenskú národnú hrdosť 5. :-) ()

prostoreka

...a celkom som sa bála (mám zvláštne podozorenie, že som sa platonicky zaľúbila do toho chalaniska v čapici, ale to si nechám ešte uležať v hlave predtým, než sa prefackám). Tak či tak: pohoda. Ku koncu som sa pomaly začínala nudiť, preto bolo fajn, že film je pomerne krátky. Spokojná som. ()

ivanlaris

Joooj, to bolo čo? Pokus napodobniť Paranormal Activity alebo posledné vyháňanie diabla? Kamera rozklepaná, príbeh o hovne, traja chlapci sa hrajú na pátračov, hmmm... samé nadávky - rýdze slovenské. Otras! Jedna * iba za snahu o niečo, inak je to bullshit, strata času! ()

Mr.Sock

V podstate som dostal presne to, čo som čakal - laciné a predvídateľné ľakačky, jednoduchý predvídatelný dej, nie veľmi šťastné herecké výkony a množstvo nelogiky. Nejaký patriotizmus ma neprinúti dať tomu vyššie hodnotenie. Hviezdička snáď len za snahu ()

Baroque

fajn zmes klišé, dokonca niekedy by som povedal, že z neho vyryžovalo tú správnu esenciu. až na to okaté blejrvičovské trestné státie v kúte sa mi to celkom páčilo. niečo bolo fajn, niečo menej autentické a teatrálne, no celková atmosféra zabodovala. niekedy som sa dokonca bál. a to je čo povedať. vhodná tematika, nie žiadne trápne patetické nabubrelé načančané bububu s pomilovaniahodnými antihrdinami. dlho som tento film odkladal. zrel v počítači ako celkom slušné vínko. chutilo. na SK fakt slušné. exemplárny príklad toho, že v hollywoode sa často bije forma v mene efektov s obsahom príbehu. aj v našich malých štátikoch vieme natočiť dobré filmy. piča sem, piča tam, jebnutý kokot, kurva... slovník ako z betlehemu. :D to ma pobavilo. slovenčina je bohatá na naturalizmy, ľúbozvučné vulgarizmy a pejoratíva. a ešte niečo. verbal trpí chronickým kokotizmom. nepíšem po česky, keď neviem. ()

diablo26

Na slovenské pomery fakt slušný snímok. Aj keď herci za vela nestáli, hlavne ten blonďák ma dosť sral... na miesto neho tam mohly dať nejakú sexi študentku, to je asi jediná vec ktorá my tam chýbala. Vždy keď pozerám horor tak som rád ak tam hrá pekná žena, aspoň keď je nudný dej tak rozmýšlam ako by som ju preťahoval :))) ()

xwerm

Tak to uz hej. Chlapi si už asi dávno nezanadávali. Začiatok je obyčajná sračka, asi tak prvá pol hodina. Nuž a potom sa to rozbehne. Šéf hipíckeho klanu namotaný na boha. Svoju ženu zavrel do pivnice. Všade má svatenu vodu vo flašiach od minerálky a má flintu čo zohnal zo záložne za rohom. Typické slovenské herecké výkony aj tak to neovplyvní moje hodnotenie slovačina skutočná vydláčina ja som sa zasmial s chutou a občas ma aj miklo. Dal by som tri hviezdy ale za hungarica hipís klanu dávam plus 1 hviezda 7/10 ()

Robbie odpad!

Som prekvapený aké skvelé ohlasy tu má tento slovenský pokus o horror. Vidno že voči zahraničným sa nehanbíme sekať odpad za odpadom ale keď ide o našu tvorbu, sme akýsi precitlivení. Ja sa taktiež snažím podporovať našich filmárov, veď je úžasné ako v poslednej dobe narastá aj sloveská produkcia, ale zas podporovať totálny nevkus a nežiadať od nich 100% kvalitu nás posunie akurát k šedému priemeru, aj to budeme radi. Scenár je úplna sračka napísaná akoby na kolene za chodu a nepodarená vykrádačka amerických horrorov zasadená na Slovensko. Neverím že bolo treba až 3 mozgy na vyprodukovanie takej slaboty. Herecké výkony sú po scenári druhou najdesivejšou zložkou filmu. Ťažko sa hrať na realitu keď herci tak strašne okato len hrajú ale zas na obranu hercov, ťažko hrať dobre keď je scenár tak dementne napísaný. Na tomto žiaľ padá väčšina filmárskych pokusov na Slovensku. Kamera, zvuk, hudba aj efekty môžu byť perfektné alebo aspoň obstojné, čo v tomto prípade v rámci žánru sú, ale prioritou má byť kvalitný scenár a herci, na ktorý sa u nás s oblubou kašle. Ako milovník horrorového žánru som sa neuspokojil s tými pár peknými efektami a tento film považujem za odpad, aj keď to bolí.. ()

americanbee

Hororů na tohle téma je už poměrně dost. Slovenských hororů na tohle téma je dost málo. Mě osobně se film líbil, ale pokud už jste viděli 175579874563248 podobných strašidelných filmů plných paranormálních jevů, ničím vás to nepřekvapí. 3* ()

Pokri

O tom, že Bebjak točiť vie, niet pochýb. Skôr než pustil do sveta preslávenú Čiaru, potešil aj nás milovníkov hororu. A dopadlo to výborne. Štandardný remeselne zvládnutý found footage, ktorý nie je môj najobľúbenejší hororový subžáner, ale toto sa môže v pohode porovnávať aj so zahraničnou produkciou. Bebjak má horory zvládnuté, snáď sa k tomu ešte vráti. ()

Lesazrk

Hoci ide o okukaný formát, na slovenskej scéne tento film pôsobí ako závan čerstvého vzduchu. Konečne niečo, pri čom sa divák aj trochu zľakne a nevie, ako to celé skončí. Päť hviezdičiek dávam už len za neskutočne autentické nadávky, ktoré boli do kontextu vsadené úplne trefne a mňa to miestami skutočne pobavilo. ()