Arctic: Ledové peklo (2018)

Pokiaľ tu niekto hovorí o realistickosti a uveriteľnosti tak by sa mal spamätať.... Nehovoriac o dogulíbijúcej podobnosti s klasikou The Snow Walker. Z kina som odchádzal s pocitom sklamania a strateného času. Slabé 3 hviezdičky

Hellboy: Královna krve (2019)

Nezaujíma ma, ako veľmi je to podobné komiksu... Nie som komiksový fanúšik, ale filmový. A tie dve hodiny boli jednoducho utrpenie... Nezáživné, nudné, béčkové a s detinským humorom. Celé to bolo akési nasilu. Herecké obsadenie snáď až na McShanea katastrofa. Najmä dívať sa na Sashu Lane mi ťahalo zvyšky viery v ľudstvo zo žíl. Prvé dve tretiny filmu by pokojne mohla natočiť aj Markíza. Len posledná tretina filmu to u mňa zachránila na jednu hviezdičku pred odadom....

Black Panther (2018) odpad!

Najzbytočnejší superhero film poslednej doby. Viac k tomu niet čo dodať. Hviezdička za efekty.

Tiché místo (2018)

Kombinácia Cloverfielda a Shyamalanovej tvorby. Potenciál tam bol. Ale nevyužitý. Tuctové monštrum. Tuctový koniec. Najdesivejšie bolo zývavé čakanie na milosrdné titulky . Opäť raz nechápem vysoké hodnotenia.

Brimstone (2016)

Absolútne nechápem tie vysoké hodnotenia. Film sa ku mne dostal ako odporúčanie na dobrý western. Miesto toho som dostal pedoincestnú feministickú zlátaninu s neporaziteľným záporákom zbytočne natiahnutú ako sopeľ. Chcel som dať 3 hviezdičky ale posledné minúty filmu ma tak znechutili (SPOILER : najmä nadobudnutie superschopností s vlastnými kĺbami u Dakoty ) že je to na 1 hviezdičku.

Smrtonosná past: Opět v akci (2013)

Chyba. veľká chyba .... že som to pozeral. Pri 5ke už takú chybu snáď neurobím. Ďalší smutný koniec jednej legendy.

Fakta nebo fikce (2010) (seriál)

V podstate sa mi páči obsah aj prístup k tématike. No nemôžem si pomôcť, ale protagonisti sú mi neskutočne proti srtsi a nesympatickí až to bolí. Umelí údajní experti ktorí akože odvádzajú všetku prácu, aj ked je každému jasné, že prácu odvádza skôr tím skutočných expertov ktorých na kamere ale samozrejme nie je vidieť, asi totiž nevyzerajú ako z epizódy nejakého teenage-seriálu. Práve tá umelosť protagonistov mi tak neskutočne vadí, inak by to možno bola hviezdička naviac.

Dobyvatelé ztracené pravdy (2007) (seriál)

Iste, občas je to pekná nuda, no občas v skutku zaujímavé až napínavé. Naviac aj tie nudné časti zachraňuje Joshov zmysel pre humor. Je to ale skôr rýdzo o zábave než nejakom skutočnom pátraní. Nemôžem si pomôcť, ale príjde mi to rozhodne zaujímavejšie, pútavejšie a hlavne menej nútené a umelé než o niečo populárnejšie "Fact or faked"

Světová invaze (2011)

Extrémne nudný a zĺhavý úvod objasňujúci ťažký a zložitý život emerických bojovníkov za slobodu ma takmer unudil k spánku a len tak tak, že som to nevypol. Do prvej poriadnejšiej akcie to bolo cca 15 minut ktoré mi však pripadali ako 2 hodiny. Potom nastupujä emzáci. Vcelku slušne no nie svetoborne a revolučne spracovaní. Obstojná akcia aj keď preplnená hroznými klišé a extrémne predvídavá. Suma sumárum - nie veľmi pútavá kopírka "Vojny svetov" a "Dňa nezávislosti"