On, doktor filozofie Alois Pech, je neprůbojný a nesamostatný maminčin mazlíček, který pracuje jako vězeňský knihovník. Ona, Marcela Johnová, je sebevědomá, energická a úspěšná dívka z vyšší společnosti. Zatímco ona žije ve velkém světě, obklopena přepychem a ctiteli, on poklidným, skromným životem se svou starostlivou maminkou. Seznámí je zcela náhodný noční telefonát, který z Marcellina bytu vytočí jeden z jejích hostů. Přestože je pro ni mile neohrabaný muž především zábavným zpestřením života plného radovánek, Alois se do dívky zamiluje a začne vyhledávat příležitosti k dalším setkáním. (oficiální text distributora)

Vikinec

Ježišmarjá vstávej, vstávej!! Co je, proč mě budíš? Zapomněl sis vzít prášky na spaní... Nestárnoucí komedie o matkách a jejich mazlíčcích. ()

Pitryx

Ne moc zdařilé dílko, alespoň ne pro mne. Je mnoho lepších filmů s panem Hassem. Dá se na to podívat, ale to je tak vše. 201402197649/7650++++++ Souhlas se starším komentem, ale po pěti letech dvacku přidávám. 20181127 ()

Moiseiwitsch

Hugo Haas je můj oblíbenec a mám pro něho jako herce slabost, proto asi tak vysoké hodnocení. Haas natočil řadu lepších filmů, ale celkově se dle mého jedná o dobrý počin. Prostě jsem se nenudil. Pěknou hudbu k filmu napsal jeho bratr Pavel Haas, který bohužel zahynul v koncentračním táboře. ()

PetraMishka

Hugo Haas jako hodný vězeňský knihovník, který má rád svou maminku a omylem se seznámí s bohatou slečnou, která vše bere jako legraci. Film je to milý, nenáročný. Hodně neobvyklá je náměsíčná scéna, která působí jako z jiného filmu. Haas hraje hodného troubu skvěle, úžasné jsou hlavně scénky s maminkou, ale kvůli dvěma scénám, kde jedná s vězněm jako s dítětem a pitvoří se, hodnotím menším počtem hvězd, protože ty scény upřímně nesnáším. ()

v.indruchova

dneska bychom řekli mamánek, tohle téma nikdy nezestárne. Určité věci se prostě nemění. Má to specifický humor, a jde to i bez sprosťáren a násilí. I když je jiná doba, ale člověk je z jiného těsta /jak by řekli lidé skoro před 100 lety/. Přesto vtipné to je a bude to poklad, protože je to neopakovatelný film. Něco podobného by byla jen karikatura. Nebudete se popadat za břicho ale spíš se pousmějete. Je to takový film na neděli kdyby si k němu dáte zákusek a povzdychnete si jak ten čas letí. ()