Budoucnost nejistá

• Velká Británie How I Live Now

Patnáctiletá Daisy (Saoirse Ronan) žije celkem běžně komplikovaný život - má deprese, vztek na všechny a trpí sebepoškozováním. Rodiče ji proto pošlou z New Yorku k tetě Penn na anglický venkov. Po prvním odmítání všech a všeho si Daisy uvědomí, že se jí tam vlastně líbí a navíc se jí líbí i bratranec Edmund (George MacKay). K svému překvapení nakonec úplně zapadne do místní mládežnické party a jejich radovánek. Vše zdánlivě směřuje k letní romanci, kdyby se zároveň nad touto venkovskou idylou nevznášela všudypřítomná hrozba Třetí světové války. Ta nečekaně vtrhne do jejich životů a pro Daisy, které se před nepřátelskými vojáky podaří uniknout, začíná boj o přežití. (Cinemart)

bonovox

Netradičný snímok vykresľujúci následky vojny. Ronan je uveriteľná a hlavne veľmi zaujímavý je koniec, ktorý veľmi dobre zapadá do samotného vyznenia filmu. ()

esmoke

Film se odehrává v blízké budoucnosti na venkově ve Velké Británii kam přijíždí američanka Daisy ta si změní hodnoty a zakouká se do pohledného Edmunda. Nad letní idylou se však vznáší hrozba stupňujícího se konfliktu a válčící Británii zaplaví vlna násilí a chaosu. Jo předlouhou je knížka (patrně) pro teen dívky, kterou jsem samo sebou nečetl. Takže pro mě hlavní hrdinka byla nezajímavý gotický pošuk co dospívá (vybavila se mi hlavní postav z Kdo chytá v žitě). (2D dabing) Rozpočet: $ N/A, Tržby: $0,9 miliónů. ()

TonoM

Velice slušný postakopt'ák se skvělou Saoirse Ronan v hl. roli,škoda vlečené a pomalejší koncovky, která šla dotáhnout ještě lépe 55 %ˇ ()

nudlis

Ano, proč ne. Když je člověk přehnaně kritickej, najde nějaký chlupy na všem. Mě se tohle líbilo. Postkatastrofickej film, co se obejde bez digitálních efektů a nedělá se na něj reklama jako kráva. To je pak většinou zklamání a za tejden člověk neví o čem to bylo. Tohle je něco jinýho. Mám rád sci-fi, ale i takovýhle filmy - výborná atmosféra (ne tam moc beznadějná jako v Potomcích lidí), neokoukaný herci (jejichž výkony byly bez připomínek), téma veskrze reálný (žádný zombíci a hrdinové, co zachráněj lidstvo apod.). Takovej festivalovej filmík. A love story mezi bratrancem a sestřenicí? A proč to tak moc řešit? A proč to hned přirovnávat ke Stmívání? Ale každej má jinej názor a mě se to prostě líbilo jako celek. A šmytec. ()

gael83

Klišé a po sto-padesáté omleté téma ve společnosti teenagerů, začátek 3. světové války na anglickém venkově ve společnosti děcek, kdy nikdo nic neví, nic nefunguje a očekává se konec všech konců. Není to tak špatné, aby se to nedalo skouknout, ale těch klišé je fakt moc. Navíc na tohle bylo natočeno dost kvalitnějších snímků. ()

Houbos

Trochu jako nízkorozpočtové a pomalejší Cuarónovi Children of Men, s romancí stejně perverzní jako Twilight. Navnadil mě vynikající klip Garden’s Heart od Natashy Khanové & Jona Hopkinse (originál není dostupný v ČR, song bez videa na YouTube). ()

Mirssix

Odporúčam pozrieť tento film, i keď je pravda že nieje to premakaný a tvorcovia akoby nevedeli kam sa smerovať, ale je to pekný príbeh o síce menej reálnej láske v čase keď vypukne vojna, ale má to pekný dej, kamera aj herci sú dosť presvedčivý, Je to pekný film na jedno pozretie doma z najbližším. 50% ()

solver

Nedávám odpad jen proto, že jsem vydržel skoro hodinu, pořád to mělo potenciál, do toho výbuchu. Pak se to úplně zvrhlo. Ztotožňuji se z komentářem megajalec - najdete dle hodnocení také nízko ()

La_Valette

Co se mne na tomto díle velice líbilo, bylo, jak se tvůrcům povedlo dokonale vytvořit atmosféru strachu. Ta byla umocněna několika prvky, jednak náznaky blížící se hrozby, kdy o nich bylo slyšet ve zprávách, pak došlo k výbuchu v Londýně a pak až na venkov. Druhý prvek byl v tom, že nikdo vlastně nevěděl proti komu se bojuje, mluvilo se o 'teroristech'. Dále se mne líbila 'iluze bezpečí'; ve světě zuří již válka a děti si mezitím vesele plavou v řece. Postava Daisy mne byla velice sympatická a celkově hodnotím vysoko nad průměrem - film si na nic nehraje a ta hrozba války v tomto podání, není zas tak nereálná. ()

Lency

Na How I live now jsem narazila v letadle a aniž bych tušila, na co jdu vlastně koukat, jsem film pustila. Po pár minutách jsem čekala typický romanťák. O to větší bylo překvapení, když se v sladkém letním románku 2 teenagerů vyloupla 3.světová válka :-D Mám ráda filmy, který překvapí. A to How I live now rozhodně udělal. Akorát hvězda dolů za ten happy end, ten se mi tam vyloženě nehodil :-) ()

Drkolnov

Očekávání naprosto nenaplňuje. Hysterie, náhlé prozření teenegera, blbost matky, která opouští děti v nejnevhodnějším okamžiku, ačkoliv má přímý přístup k informacím o blížícím se válečném konfliktu. Scénář, dialogy a sociální provázanosti protagonistů jsou naprosto ohrané, nezáživné. Děsuplné scény jsou spíše vysměchem. ()

Dann99

Špičkovo natočený snímok ktorý miestami pohladí po duši a hneď potom zase vtiahne späť do reality,aj keď fiktívnej.Po už spomenutých filme Potomkovia ľudí mi tento film trochu pripomínal aj nemeckú snímku Lore.Nebudem sa ostýchať a tento skoro nenápadný veľký film ocením všetkými piatimi. ()

DavidAAAA

Příběh patnáctileté zcela nezodpovědné Daisy poslané na převýchovu do Anglie a dosti špatná místní hodnocení mne připravila na to, že film po pár minutách vypnu, ale chtěl jsem tomu dát šanci. No, komu se tohle nelíbí a neurvalo mu to aspoň kus srdce, ať si klidně zaleze do svý nelidský klece zpátky. Protože jsem byl neskutečně překvapený, moc příjemně překvapený. Příběh holky, která byla zvyklá řešit jen to, jestli je černá na nehtech dost černá, jestli nemá někde špatně nanesenej mejkap a že ti angličtí vesničani jsou tak strašně trapní se začíná lámat ve chvílích, kdy pozná že jen tak skočit do potoka je vlastně docela fajn. Pak přijde brutální zlom, vypukne válka, sice je ukazována jen okrajově, ale o to brutálněji, a ta zasáhne do svědomí namyšlené americké EMO fifleny. Při přepadení kolonie, do které je se sestřenicí odvezena, se jí povede utéct a nastává strhující a dlouhé putování nebezpečnou zemí domů. Putování, během kterého se z fifleny stává zodpovědná ženská starající se o svou malou sestřenku, poté i o svůj domov a milovaného muže. Jde o krásný, pomalu a lidsky natočený příběh, s málem akce, ale přitom mrazivý a silný. Doplněný solidní kamerou, citlivou režií a skvělými neokoukanými herci. 95% ()

Tempter

Film, na který se chcete dívat a ani tak moc nevíte proč. Trošku novátorské zpracování pro Brity tradičního ( trošku mi to již zavání obsesí !-) ) tématu o krásném anglickém venkově, rodiči opuštěných dětech na pouti nebezpečným, vždy tak nějak ireálným světem, kde jsou vystaveny skrytým i otevřeným hrozbám, se kterými se nakonec vždy nějak vyrovnají. I když bez ztráty kytičky to většinou nebývá... Čarodějnici či skřety tentokráte nahradila jaderná válka v pozadí, střílející vojáci i teroristi. Pohádkový motiv tajemna zde zastupují lehce nadpřirozené schopnosti jednoho z hlavních hrdinů atd., atd. Prostě vše jak má být a tak trošku jinak. Ne že bych na této tématice zrovna ulítával, ale její transformace do blízké budoucnosti byla pro mne překvapivě koukatelná. A ta holka, ta Suršula, nám roste nejen herecky, ale i do krásy. A pak, že na ostrovech se ženské kráse nedaří... ()