foto

Corey Johnson

  • nar. 17.5.1961 (55 let)
    New Orleans, Louisiana, USA
  • Sdílet na Twitteru
  • Sdílet na Facebooku

Biografie

Corey Johnson, rozený John Johnson, se narodil 17. května 1961 v New Orleans v USA. Má dvě sestry a dva bratry, z čehož jeden je sportovní komentátor v rodném městě. Vystudoval v Londýně, konkrétně na London's Central School of Speech and Drama, a dále se začal věnovat herectví.

První velká role přišla Johnsonovi v roce 1998, kdy si zahrál ve válečném hitu SAVING PRIVATE RYAN, po boku takových hvězd jako je Tom Hanks nebo Edward Burns. To na nějakou chvíli odstartovalo jeho nejlepší herecké období, neboť si o rok později zahrál v THE MUMMY (doposud asi jeho největší role), a v roce 2001 se také objevil v dalším válečném trháku BLACK HAWK DOWN.

Dodnes je Corey jeden z těch herců, kterého když v něčem uvidíte, řeknete si "sakra, kde jenom hrál?". Mezi jeho další role totiž také patří agent Clay z HELLBOYe (2004), sportovní výtržník v KICK-ASS (2010) nebo Warden z nejnovějšího X-MEN: FIRST CLASS (2011). Mimo to má Corey také pověstný hlas, které můžete slyšet v mnoha videohrách (nejznámější je asi Killzone 2).

Martin "StrYke" Mihula

Herecká filmografie

Fanoušci tvůrce

tvůrce nemá žádné fanoušky
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace