Budoucnost nejistá

• Velká Británie How I Live Now

Patnáctiletá Daisy (Saoirse Ronan) žije celkem běžně komplikovaný život - má deprese, vztek na všechny a trpí sebepoškozováním. Rodiče ji proto pošlou z New Yorku k tetě Penn na anglický venkov. Po prvním odmítání všech a všeho si Daisy uvědomí, že se jí tam vlastně líbí a navíc se jí líbí i bratranec Edmund (George MacKay). K svému překvapení nakonec úplně zapadne do místní mládežnické party a jejich radovánek. Vše zdánlivě směřuje k letní romanci, kdyby se zároveň nad touto venkovskou idylou nevznášela všudypřítomná hrozba Třetí světové války. Ta nečekaně vtrhne do jejich životů a pro Daisy, které se před nepřátelskými vojáky podaří uniknout, začíná boj o přežití. (Cinemart)

Kalidor_

Přiliš snové a romantické na můj vkus. Jinak samotná postapo linka, kdy je nejdůležitější utéct či schovat se v bezpečí, nebyla zase tak špatná. ()

manonfire odpad!

Nelogické, trapné, nudné. Mor na Vás čtenáři a obdivovatelé náctiletěromantických "dramat" na pozadí nějakého toho tragického, leč o to romantičtějšího postapobdobí. Je mi z Vás na blití náctileté dívenky, neukázaly jste totiž ani za mák nějakého toho intelektuálního přesahu, jež by Vás vyvedl ze stáda vrstevnic. Je mi z Vás na blití dospělé ženy, protože pokurvenost vašeho vkusu už věk neomlouvá. Je mi z Vás na blití drazí pánové, domestikovaní svou družkou či změkčilou podstatou sebe samého. Mor na Vás, nebo aspoň sterilitu. Ženy píšící, jako Suzanne Collins(Hunger games), Erika Mitchell(50 odstínů šedi), či Meg Rosoff(tento výblitek)....snad jen násilně odstavit od psaní a pro jistotu ještě střelit do týla. 0% ()

andalin

Rozhodně zajímavý koncept! Naštvaná holka nucená odjet na venkov a najednou bum - třetí světová! Ale proč se do všeho musí rvát ta romance? Tady mi to vyloženě vadilo, vždyť jsou příbuzní?! Potenciál příběhu a prostředí se mi ve finále zdál bohužel poněkud nevyužitý. Herecké obsazení nicméně skvělé - Saoirse je výborná snad ve všem, dospívající Holland byl ve své roli dokonalý (mimochodem snad první role, kde používá svůj rodný přízvuk?) a na Mackaye mám crush už od 1917. ()

ferero

FIlm mě přilákal na téma 3. světové války, a co z toho vzniklo? Romantická sračka, jejíž hlavní aktéři jsou bratranec a sestřenice. WTF? A to začátek vypadal docela slibně. ()

netahlo

Druha polovina vynikajici! Sice to mohlo byt ponekud kratsi, ale u me dobry. Vyborna kamera i hudba. Tradicne skvela Saoirse. ()

DavidS.

Honzík jel na prázdniny k babičce, Robinsonka na tábor a Saoirse za trest do Anglie...Neukotvený film i postavy, se kterými nelze navázat vztah...Prostředky mající navodit autenticitu a civilnost vyvolávají naopak pocit amatérismu...Prapodivný počin a v kinematografii Macdonalda zatím nejslabší kousek... ()

Lukoboss

Bohužel velký zklamání. Na začátku to vypadalo slibně, holka s hlasama v hlavě přijede na venkov, hrozí válka, dokonce prolítne tlaková vlna po atomovce a ono z toho nakonec vyleze tohle - romantika jedné puberťačky, která se zamiluje do svýho bratrance. No jo.. je to divný, že?! Ale hlavně to bylo fakt nudný. To je ten největší průser. I ve chvíli, kdy to mělo být pravděpodobně dramatický (útěk lesem a další vypjatý situace), to opravdu negraduje. Nedá se nic dělat, toto se úplně nepovedlo. ()

F.W.Colqhoun

[K postavě Daisy s tváří Saoirse Ronan:] Are you a vampire? Do Nejisté budoucnosti jsem nahlédl s ostychem ohledně toho, zda nejsem na filmy pro mládež přeci už trochu starý. Nejsem, byla to bomba :-). Možná je chyba i po mnohých zlých zkušenostech od žánru zparchantělého produkty typu Twilight očekávat jen to nejhorší. Ostatně, už se našel námět, z něhož by dobré psaní a skvělá režie nedokázaly vykřesat skvělý film? Jistě, jde tady i o lásku. Elegantní formě a neotřelému přístupu (události jsou nahlíženy výhradně optikou aktérů) stejně jako mládí samému se dá ale odpustit i to. Film startuje v duchu euforického klipu s momentkami z rustikálního prostředí rodiny a la Weasleyovi v Doupěti. Soundtrack Jona Hopkinse a písničkami kádrů jako Nick Drake či Amanda Palmer svědčí o skvělém vkusu i smyslu pro atmosféru. Na stěně schází jen hodiny s ručičkami ukazujícími, zda jsou všichni v pořádku. V událostech následujícím po idylickém úvodu by se totiž skvěle hodily. Podobně jako ve filmech Dannyho Boylea příběh nabírá směr, které se na začátku dal jen tušit. Obrat v duchu děti vs totalita je velmi silný a realistický, ne nepodobný nedoceněným snímkům jako Children Of Men, jimž Budoucnost dluží. A ovšem Saoirse Ronan je skvělá a krásná. Keep eye on great but humble talent of Kevin MacDonald! ()

kolemjdouc

příšerná slátanina kde šlo jen o to ,ukázat Ronan.Každý víme že třetí světová bude o něčem jiném ,než jak to tady ukázal scénář.To bylo spíš zasazené dějem jakoby do druhé světové.Ale s tím si tvůrci hlavu nelámali hlavně že vidíme Ronan. ()

Disease

Chytlo mě to od začátku, aby mě to posltupně pouštělo... Psychologické drama, měnící se v soft mix Potomků lidí a Cesty. ()

Pavkan

Pro mě obrovské překvapení. Prosluněný příběh letní lásky na anglickém venkově kombinovaný s lokální apokalypsou boduje nejen díky neuvěřitelně přesvědčivé Saoirse, ale také kvůli tomu jak přirozeně střídá bukolickou pohodu s bukolickou nepohodou. Navíc se mi líbilo, že nikdo neměl potřebu okolnosti startu třetí světové dlouze vysvětlovat, a divák tak měl stejný nedostatek informací jako hrdinové filmu, což u mě vyvolávalo permanetní napětí. A ta tečka, která prostřednictvím jedné drobné akce nádherně vykreslila, jak se z nafoukané fifleny stala holka do nepohody... ()

peetriss

Řemeslně dobře zvládnutá filmová báseň o síle lásky, křížená s postapokalyptickou vizí třetí světové války. Už tato kombinace slibuje jistou specialitu, ve které se bohužel Kevin Macdonald trochu ztratil. Nechybí spousta silných scén, dramatu či varování připomínající lehkovážně se chovájící společnosti krutosti války, nechybí výborná práce s obrazem či atmosférou, bohužel se však režisér občas nevyhnul kontaminací scénami ryze kýčovitými a prázdnými, občas naopak až příliš popouštěl uzdu své obrazotvornosti. Ve výsledku se nejedná o špatný pokus umělecké konfrontace dvou protikladů lidství - dobrého (láska) a toho nejhoršího (válka). Přesto mám pocit, že to zůstalo někde na půli cesty. Saoirse Ronan jako vždy výborná. ()

lucijelucije

Já mám S. Ronan ráda, má výborně našlápnuto na bezvadnou kariéru, ale How I Live Now nebyla úplně nejlepší volba pro její ztvárnění. Ne že by to byla její chyba, ona zahrála to, co mohla, ale tenhle film nebyl vůbec ničím zajímavý. To, že se čeká nesnesitelně dlouho na to, než se vlastně začne dít, to co se už dávno dělo, jenom diváci byli stále v pochybách, tak rázem se zastavil čas..Působilo to na mě amatérsky, nepropracovaně, nudně a bezduše. Nehledě na ostatní vztahy mezi dětmi a dospívajícími, kteří teprve zjišťují, cože ta láska vlastně je, a přesto téměř obětují život za něco, co je jim vzdálenější, než vlastní bezpečí. Nepravděpodobné a to mě ubíjí. ()

Kacitr

Začátek výborný. Ovšem potom mi to přišlo jako smíchanina Letopisů Narnie, Hunger Games, a jakéhosi zajímavého druhu romantiky mezi bratrancem a sestřenicí. ()

Lovely.Bones

Miluji Saoirse Ronan (jak vzhledově, tak z hereckého hlediska)!!!!!! Skvělí herci ( o kterých jsem předtím nikdy neslyšel) a skvělá atmosféra. Ovšem, většinu filmu tvoří pouze přeslazená břečka o ničem. Prostě jsem hlavní hrdince nemohl uvěřit, že by tohle všechno udělala pro kluka, kterého zná teprve několik několik dní. A hlavně, ta holka mi přišla fakt debilní. Ve SNU jí kluk řekne, že je doma a už na ni čeká doma a ona, se opravdu vydá, jako kr*va, na několika denní cestu společně s malou holkou, která takovou cestu není schopna zvládnout. Jak fyzicky, tak psychicky. Poté se tam děje strašně moc nesmyslných věcí, které by byly spoilery. Prostě, za jedno zkouknutí to stojí, ale na DVD se vrhat nebudu. PS: Ve filmu není žádný incest, protože hrdinka sama řekla, že je nevlastní sestřenka. ()

Jaro_slav

Taková Pátá vlna pobritsku. Na poměry Spojenýho království je to spíš slabší film, protože kdysi dávno vzniklo tohle. Jenže právě srovnání s Pátou vlnou ukazuje, že „spíš slabší“ britskej film je dočista mistrovský dílo oproti těm přemnoženejm americkejm teenage survival PG-13 zvratkům. Což mě vede k tomu, že jdu přehodnotit Pátou vlnu a tohle prohlásit za v dobrym slova smyslu lepší průměr. I proto, že Saoirse tu rozmazlenou nánu hraje tak dobře, že by ji člověk nejradši nafackoval. ()

Klajnik odpad!

Rádoby Potomci Lidí pro třináctiletý holky, kde jde víc o lásce mezi bratrancem a sestřenicí, než o tu třetí světovou. Ta je té partičce dětí ukradená. Uslyší ránu jako prase, v televizi je řečeno, že Londýn je v piči a hned se vtipkuje. Film plnej nesympatických postav, které se chovají tak, že jim člověk přeje smrt. Film od debilů pro debili a bez jakýchkoli kvalit. Totální slátanina, což jsem si myslel už z popisu. Ostuda pro tvůrce i pro lidi, kterym se to líbilo:D - zajímavej komentář: Fr ()

triberpaddy

Trochu méně sluníčka, čokoládiček a mohlo to mít slušný potenciál. V jednu chvíli mě letmo ovanul dojem, že by to snad nemusel být až tak špatný postapo-thriller, ale nakonec se z toho potratila něco jako nová série Esmeraldy. ()