Budoucnost nejistá

• Velká Británie How I Live Now

Patnáctiletá Daisy (Saoirse Ronan) žije celkem běžně komplikovaný život - má deprese, vztek na všechny a trpí sebepoškozováním. Rodiče ji proto pošlou z New Yorku k tetě Penn na anglický venkov. Po prvním odmítání všech a všeho si Daisy uvědomí, že se jí tam vlastně líbí a navíc se jí líbí i bratranec Edmund (George MacKay). K svému překvapení nakonec úplně zapadne do místní mládežnické party a jejich radovánek. Vše zdánlivě směřuje k letní romanci, kdyby se zároveň nad touto venkovskou idylou nevznášela všudypřítomná hrozba Třetí světové války. Ta nečekaně vtrhne do jejich životů a pro Daisy, které se před nepřátelskými vojáky podaří uniknout, začíná boj o přežití. (Cinemart)

Kokotek230mm

Toš dobre se na to koukaá.Nemuseli ani moc využívat nějake triky, aby to vypadalo jako posapokaliptický svět a stačilo pár záběrů a člověk tomu i t\k uvěřil. Co se týče děje, tak jsem se nikdy moc nenudil. Dal bych 5 , ale byl bych tu skoro jediný ()

skockalanova

Velmi dobre pozeratelny film, ktory vyuzije kazdu minutu najlepsie, ako sa da. Postapokalypticke pribehy dnes maju zelenu, nie vzdy sa to ale vydari tak ako v tomto pripade. ()

JerryPilsen

Tolik deprese najednou.Sfilmováno se ctí,ovšem lepší dojem brzdí pomalé a dlouhé záběry.Příběh skvělý a postavy uvěřitelné,nebezpečí je poslední dobou velmi aktuální. ()

stuj

Námět docela dobrý, ale celek je divný. Projel jsem to na dvojnásobnou rychlost, protože mě zajímalo, jak to bude dál. Povedená byla atmosféra okolního světa. Země v pohotovosti, všude kontroly, vojáci, tu a tam prolétne helikoptéra a lidé si dál žijí své obyčejné životy. Však ono se to vyřeší a bude klid. A pak najednou závan větříku, zvuk výbuchu a "sněží". Svět je hned jiný, vojáci přebírají kontrolu a rozdělují, kdo kam přijde a kde bude. A když utečeš, tak můžeš narazit na zlé protivníky, kteří si s tebou rádi "užijí". Zní to zajímavě, jenže... děj je nemastný neslaný. Pár dobrých scén tam je (asi dvě nebo tři) jinak ale nuda. Škoda. ()

Akinaz

Film, který vypráví příběh z pohledu hlavní hrdinky. Rodinné post- apokalyptické drama, které nám představí všechny postavy v jejich běžném životě, do kterého zasáhne hrozba Třetí světové války. Sledujeme, jak se s tím vším parta mladých lidí snaží vyrovnat a, co vše musí snést a obětovat. Bohužel o samotném důvodu vzniku válečného stavu se nedozvídáme zhola nic. Stejně tak jako nemá informace hlavní hrdinka Daisy, nemá je ani divák. Vše se děje bez odpovědi na otázku: Proč? Což zážitek z celého filmu umocňuje, protože ne všechny otázky jsou v životě zodpovězeny. 4* ()

sun.eagle

Baví mě filmy na téma apokalypsa a postapokalyptický svět, chování lidí ve vyhrocených situacích a jejich strach z neznámého. Má to pro mě takovou zvláštní atmosféru, kterou si morbidně užívám. K mému zklamání tenhle film tuhle atmosféru navodit nedokázal. Jeden dva silné momenty nezachrání jinak docela nudnou podívanou, kde apokalypsa slouží pouze jako pozadí pro vykreslení rodinných a mezilidských dramat. Divák se vlastně ani nedozví co se stalo, vše je necháno na divákově fantazii. Když už se film zaměřuje na lidi, tak proč se sakra všichni chovají jak po lobotomii? Tohle celé to prostě shazuje a film jsem vlastně ani pořádně nedokoukal. ()

Dalajlada

Chvíli to vypadalo jako mládežnická idylka, ale pak se to celé zvrtlo a dostalo jiný ráz. Dosti reálně natočený film o tom, jak by mohly vypadat první dny 3 světové války. Saorise Ronan je fakt kus, které to zde extrémně seklo. ()

Tonula

BUDOUCNOST NEJISTÁ je mrazivá představa války někde na Britských ostrovech. Je to však hodně nevyrovnané drama, které často přechází do těžko pochopitelných epizod. Už jen ten začátek války, kdy je v Londýně odpálena jaderná bomba (teroristy???) a jsou statisíce mrtvých, je hodně zvláštní. Také moment, kdy matka těsně před válkou odjíždí do Ženevy a nechává děti v péči nějaké chůvy, není zrovna v souladu s britskou realitou. Do toho hlasy v hlavě Daisy. Vojáci, kteří jsou posláni děti evakuovat je zmlátí (???), ale napřed rozstřílí dům (???). Pak se tam míchají nějací rebelové a snaží se přepadnout nákladní automobil (???). Putování dívek liduprázdnou krajinou je přerušeno přepadením a zakončeno jestřábem, který je vede domů (???). A nakonec happy end. Jsem z celého filmu hodně rozpačitý. Některé části se však mohou blížit realitě, zvláště, když si člověk uvědomí, že v případě války jsou dnešní města odsouzena k hladovění a postupnému umírání obyvatel, protože stačí odpojit elektřinu a dnešní civilizace končí... Tak, jak byl film natočen, je nepravděpodobný a nesrozumitelný, možná dokonce amatérský. Vynikají zde jen obě dívky, jak Saoirse Ronan, tak malá Harley Bird. Nejslabší film od Kevina Macdonalda. 40% ()

peproch

Když je vám patnáct , nemáte maminku a taťka je podivín a nedaří se, je možné, že se dostanete někam uplně jinam, na odlehlý anglický venkov, kde potkáte bratrance, zamilujete se, budete se o něj a celou rodinu dětí starat a přijde válka všechno se změní a hodně zničí ale vy se vrátíte a on taky a budete zas se milovat a žít svobodně…. Je to film o snu doposud smutně a odcizeně žijící americký holky. Cílová skupina - čtrnáctiletý holki. ()