Budoucnost nejistá

• Velká Británie How I Live Now

Patnáctiletá Daisy (Saoirse Ronan) žije celkem běžně komplikovaný život - má deprese, vztek na všechny a trpí sebepoškozováním. Rodiče ji proto pošlou z New Yorku k tetě Penn na anglický venkov. Po prvním odmítání všech a všeho si Daisy uvědomí, že se jí tam vlastně líbí a navíc se jí líbí i bratranec Edmund (George MacKay). K svému překvapení nakonec úplně zapadne do místní mládežnické party a jejich radovánek. Vše zdánlivě směřuje k letní romanci, kdyby se zároveň nad touto venkovskou idylou nevznášela všudypřítomná hrozba Třetí světové války. Ta nečekaně vtrhne do jejich životů a pro Daisy, které se před nepřátelskými vojáky podaří uniknout, začíná boj o přežití. (Cinemart)

dawe787

Británie v této době, mladá američanka u příbuzných a do toho napadení Velké Británie. Začátek je málo svižný až dotěrně psychologický, po takových 25 minutách se to rozjede a chvílemi si člověk uvědomí jakou to vlastně máme pohodu. Film asi nesedne každému, ale já jsem rád, že jsem na něj narazil. Takové témata mám rád. Kdo by chtěl hlubší díla na podobné téma, tak doporučuji starší Vlákna nebo Den poté z roku 1983. ()

Matli

Tuctová američanka co se po pár vteřinách zamiluje do svýho vidláckýho anglickýho bratrance, to je fakt hodně divný, ale na druhou stranu výbuch atomovky (který ani nebyl vidět) a to co se děje potom je to docela zajímavé téma a v pohodě se na to kouká. 48% ()

Brousitch

Jen tři výtky - za 1) armáda, která vlastní atomovku, nemůže vypadat jako parta chlápků, co jezdí o víkendu na paintball, za 2) on byl její bratranec, ale vyspali se spolu? a za 3) už druhá romantika tenhle rok, ve který má Šarša pomatenej vnitřní hlas. ()

Ben Nevis

Při sledování se mi nevybavil Twilight ani Potomci lidí, ale spíš Narnie (čtyři děcka bez dospělých, válečná Anglie), akorát je to Narnie zbavena pohádkovosti. Snímku bych vytkla špatné podávání úvodních informací (proč byla Daisy poslána do Anglie, se divák dozví akorát ze synopse, když tam navíc válečné přípravy běží v plném proudu). Celý film stojí na herectví Saoirse, která se musí proměnit z rozmazleného puberťáka v holku do nepohody, a více méně se jí to povede na jedničku. Škoda, že film bazíruje na romantice a detaily byly tu a tam potlačeny. Pořád je to film o lásce mezi teenagery a ne o přežití v postapokalyptické krajině nebo dokonce válečný snímek. ()

BOURQUE

(Akýsi post apokalyptický) Scenár (aj keď bez novinky) zaujímavý a más svoje možnosti. Avšak prakticky nič z toho nie je využitý. Samotný príbeh má niekoľko nedostatkov a veľa častí zostáva nevyjasnených. Z hereckej stránky nie sú veľké problémy. Osobné hodnotenie: 64% (**) ()

Harts

zase pohádka, že láska všechno přemůže, ach bože, proč. Ale ten styl filmu hlavně v druhé polovině zajímavý, říkal jsem si, co to, co to ()

Johny M.

Téma třetí světový války - OK, do toho nějaká ta romance - proč ne? Ale nesměla by to mít na svědomí zase nějaká rádoby-spisovatelka, která neví nic ani o jednom.... 2,5* ()

Hpatrik

Poctivě a realisticky natočené, herci v čele s Saoirse Ronan (páni ta už vyrostla) odvádějí dobrou práci, potěší hezká kamera a slušný soundtrack. Celá pozornost je ale zaměřena čistě jen na vztah Daisy a Edieho, a všechno ostatní jde úplně stranou a film se neobtěžuje cokoliv vysvětlovat. To je ale málo na tak dlouhý film, je to příliš prázdné, ploché a velmi brzy začne nudit, a závěr mě taky příliš neoslovil. ()

Pavel82

Zrovna když jsem byl přesvědčen, že se dívám na další díl skvělé Rosamunde Pilcher, naskákali do stodoly vojáci a já byl ochuzen o další vynikající, srdcervoucí zážitek. Sakra... Hodnocení hodně ovlivnilo právě těchto pár silnějších, (ne)čekaných okamžiků, které nakonec převážily misku vah ke čtyřem. P.S: Navíc jsem dostal odpověď na jednu z věčných, palčivých otázek v dějinách lidstva: "What does the fox say?" 70% ()

MKLSKY

Na základě Hopkinse, Saoirse Ronan, námětu a pár dalších věcí jsem měl silný tušení, že by to mohlo být super, ale stejně intenzivně jsem se bál, že by to taky mohl být průser. Dopadlo to dobře. Silný film s pár výraznějšími skvrnami na tváři, které se ale dají s trochou snahy ignorovat. ()

bearmeedek

Post-apokalypsa pro teenagery s mírným nádechem Twillight zastřešená atomovým hřibem v dáli nad Londýnem. Naučná příručka pro mládež, co je v budoucnu čeká a jak se potom mají chovat. Coby film dobrý, ale ne za 3. Jedním slovem tomu chybí koule. Neškodilo by hlubší prokreslení postav, ale i děje samotného. Vše zde bylo tak samozřejmé, že by divák málem ani nepřemýšlel o tom, že Daisy souloží s bratrancem. A závěr vyzněl dost rozpačitě. ()

mira.l odpad!

Do hajzlu, co tohleto bylo jako za slátaninu??? Absolutně nesourodý slepenec všeho možného, kde pořádně nefungovalo vůbec nic. Už jenom těch (ne)logických nesmyslů tam bylo až běda, ani vypisovat se mi je nechce. A to, že byli bratranec a sestřenice, tak nějak nebylo to úplně zásadní, co mi tam neštimovalo. Zpočátku to vypadalo, že dám jednu * za exteriéry venkovské krajiny, ale je mi líto, krajinky, je mi líto Saoirse, tohle by jako nešlo. ()

pushover

Vypadá to, že (čím dál zajímavější) Saoirse Ronan je odsouzená k tomu hrát jenom v divnejch filmech... Soundtrack od Jona Hopkinse je výborný. ()

mimozakon

Zo začiatku to vypadalo pekne na nejaký sci-fi post apokalyptický niečo. Potom sa to zvrtlo a presunulo sa to do rozbrojov emócií mladej pubertálnej správňačky.. a skončilo to..hurá, aspoň nás dlho netýrali. ()

RAFT

Film ničím nepřekvapil ani nezaujal ,je to strašná slátanina ,nevím proč si režisér vybral takovou sračku.Umí daleko lepší náměty režírovat ,tohle mu nevyšlo.Nějaká holka co má budoucnost a ví vše co se stane a pár malých spratků,taková romantiiika.Nevím ,kde režisér vybral některé herce ,taková polena. ()

TommyDiamond

Kevin Macdonald se proslavil filmy Poslední skotský král a Na dostřel. I když ho možná čeká perspektivní budoucnost, tak mě jeho snímek Budoucnost nejistá nijak zvlášť nezaujal…. První půlhodina nebyla vůbec špatná. Aklimatizování městských lidí na venkově vždy zaujme. Navíc u tak složité osobnosti jakou je elizabeth/daisy, která má problémy s navazováním vztahů je tzv. o zábavu postaráno.... Postupně se ale Daisy zamiluje do svého bratrance a jediné co musí překonat, aby mohli být navždy spolu je útrapa další světové války. A myslím, že právě tato láska v pozadí války utopila celý příběh... Byl jsem na hraně nudy a tak bude rozumné dát pouze dvě hvězdy..... ()

Zombiepod

Teen dráma pre vyspelejších v prostredí ala Children of Men. Saoirse je kus a výborná herečka zároveň, čím to v podstate celé ťahá. Z filmu po celý čas sála depresívna, apokalyptická atmosféra, kontrastujúca s poslednými príjemnými chvíľami zo života postáv. Režisér sa pomerne úspešne snaží, aby tomu divák uveril, no celok pôsobí občas trochu rozporuplne, ba až nudne. Druhá polovica výborná a film, aj keď neukazuje nič prevratné, či doposiaľ nevidené, si ako indie kúsok zaslúži uznanie. ()

Scraffy

Veľmi svojské dielo. Podobné filmy mám rád a preto ma toto oslovilo. Pekne od začiatku si to ide svoje a ukazuje nám hrozbu 3. svetovej vojny z pohľadu života na farme. Saoirse Ronan je riadna kočka a tu sa to len utvrdzuje. Škoda takého divného konca. ()

Persephone9

Ono to má svoje prirodzené muchy, každopádne je to pekný príbeh, ktorého story nám nemusí byť až tak vzidalené. Na mňa až príliš preláskovaný, avšak dievčatám s teplejším srdiečkom úplne dostačujúce. Postavy sú sympatické a výkony bez chyby. Plusy sú jednoznačne v technickom oddelení, kamera, strih, celkové prostredia a soundtrack. Otec Saoirse vo filme prekvapil a celkom dosť som sa usmievala pri predstave divného ale zároveň vzrušujúceho natáčania vraždy vlastného otca. Viac takýchto spoluprác medzi nimi by som aj uvítala, hlavne keď sa môžu navzájom pozabíjať. =D ()