Dogani

도가니

Silenced

The Crucible

Jižní Korea, 2011, 125 min

Asi nejhorší věc, co může člověk udělat je sexuálně obtěžovat děti, dle mého názoru je i vražda menší zločin. Musím ubrat pár procent za Yoo Gonga, který svou roli trochu odflákl a nehodil se mi tam, jinak film, který má vše a hlavně silné téma podle skutečnosti. 85%(2.6.2012)

Spravedlnost světem vládne. Tenhle film dokazuje, že svině jsou prostě všude, nejen u nás. Je jedno, jestli si někde (ne)nápadně grossujete prachy bokem nebo si hrajete s pindíkama školou povinnejch, prostě stačí mít konexe .. a jupyyy, svět je nádhernej. Možná vám na to nějakej trouba přijde, ale dobrý, nikdy nemůže být tak zle. Stejně jako v tomhle filmu. Člověk se prostě u těch asiatů happyendu nedočká..(26.6.2012)

Neuvěřitelně silný příběh podle skutečné údalosti. Silný příběh automatický nezaručuje kvalitní film. Jenže Dogani je kvalitní po všech stránkách. Od hereckých výkonu ať už dětí nebo učitele, po skvělou práci kamery a hlavně bezchybného scénaře a režii. Hlavně je neuvěřitelné, že se něco takového vůbec děje a samotný verdikt soudu nemá smysl komentovat. nejen naše soudnictví je totálně v prdeli.(21.6.2012)

• MontyBrogan

Učiteľovi stvárnenému hercom, ktorý vyhral casting na mladého dilina s dobrosrdečným výrazom v tvári, nedochádza, že sa niečo deje, keď vidí modriny. Netvári sa ani len prekvapene, keď jeho kolega v zborovni facká žiaka tak, že by z toho mal otras mozgu aj trojhlavý drak. Jemu to dojde, až keď pracovníčka školy strká dievčatku hlavu do pustenej práčky. Po takom úvode sa už film dal ťažko brať vážne, aj keď na určitý priemer by to v porovnaní s prvou tretinou vytiahol.(27.11.2016)

Skutečně zdrcující film, kdy mně po skončení projekce nebylo úplně nejlíp. A tady šlo navíc o děti, ale aby toho nebylo málo, tak o hluchoněmé děti. Zmítala se mnou celá škála emocí od znechucení, bezmoci, smutku, lítosti, zlosti a tak bych mohla pokračovat dál a stejně to nic nezmění na tom, že se takové věcí budou dít dál. A to nemluvím o tom, co ten příběh vypovídá o justičním systému, který se tady předvedl v celé své kráse, protože je nad slunce jasné, že lepší to rozhodně nebude a korupce a konexe budou přibývat, co si budeme namlouvat. Dětští představitelé to zahráli opravdu velmi uvěřitelně a přesvědčivě. Silenced je jeden z velmi silných a drsných filmů, které jsem v poslední době viděla a který se mnou silně zamával.(23.1.2013)

• - Škola, ve které se příběh filmu odehrával, byla i nadále v provozu, přičemž jeden z podezřelých se do školy vrátil a dále v ní pracoval. Ředitel školy pak zemřel na rakovinu slinivky v roce 2009. (Dragoni)

• - Žena, která ztvárnila babičku Min-soo, je skutečnou babičkou režiséra Hwang Dong-Hyuk . (Dragoni)

• - Námět filmu vychází z románu "Dokani" od Konga Ji-Younga z roku 2009, který byl inspirován skutečnými případy, které nastaly ve škole pro sluchově postižené osoby v Gwangju v Jižní Koree. (Dragoni)