Mladý učitel Kang In-ho nastupuje na nové místo do školy pro sluchově postižené děti. Brzy zjišťuje, že tu není něco v pořádku a postupně odhaluje, že děti jsou sexuálně zneužívány učiteli a dokonce i ředitelem školy. Ve spolupráci s aktivistkou za lidská práva Seo Yoo-jin se snaží v následném soudním procesu dosáhnout spravedlivého potrestání viníků. Není to ale vůbec snadné, jelikož korupce je všudypřítomná a policie ani státní zastupitelství nemají zájem, aby pravda vyšla najevo. Film byl natočen podle skutečné události. (lola3121)

J*A*M*A*L

Šílenost! Dogani bohužel není pohádka takže pochopíte proč je to asi nejdrsnější film, který člověk uvidí ze všech těch filmů za celý život. A u mě tomu není a nebude jinak. Nemám slov. Fuck the fucking system. ()

orkadimenza

Já nechápu, jak to ti neameričtí tvůrci s filmama o sociálních problémech dělaj. Švédi mají Zlo mezi námi, Estonci mají Zkaženou mládež, a Korejci mají Silenced. Ty první dva jsou u mě jedny z top snímků, drsné a emotivní, ale troufám si tvrdit, že Silenced je před nimi ještě o třídu výš. Zažil jsem neuvěřitelnou směs emocí, která se zřejmě jen tak opakovat nebude a nyní po zhlédnutí vůbec nevím co mám dělat. A proč? Protože zjevně nic nebude mít žádný smysl. Ať udělám cokoliv! Nemám co tomuto snímku vytknout, a jsem velmi zvědav, jestli v následujících dnech, které věnuji korejským filmům, některý z nich Silenced překoná. Zbývá mi už jen tohle "Zlo mezi učiteli" doporučit úplně všem. A nezapomeňte si nachystat panáka nebo cigaretu po skončení. ()

angloumene

Jen málokdo si troufne natočit film o pedofilii. Ještě méně tvůrců vytvoří dílo tak názorné a silné. Dogani vypráví příběh o dětech beze sluchu, ale často také bez rodiny, ke kterým se svět otočil zády. Tato pozice navíc trvá i po té, co na veřejnost vyjdou informace o jejich sexuálním zneužívání. Najde se někdo, kdo by jim podal pomocnou ruku a je vůbec možné, aby taková kauza mohla bez povšimnutí vyšumět? ()

janesX

..dvojka by mohla byť tak isto surovo realistická a títo "vážení občania" by sa nám predstavili priamo vo Svätej Cirkvi ako služobníci boží. Rozsudok na konci by bol každému zrejmý (a uveritelný): "25 otčenášov"...a následne ako oni vedia: "pán Boh vám odpúšťa, môžete ísť" (!). ()

Rozjimatel

"Come to Mujin, the city of white fog."     Skutočný príbeh, ktorý chytí za srdce, odohrávajúci sa v nevľúdnom prostredí večne zahmleného mesta. Atmosféra je takmer neprestajne skľučujúca, zverstvá, ktoré sa vo filme odohrávajú, sú hodne cez čiaru, takže nebyť tých skutočných udalostí by som povedal, že scenárista to už trochu preháňa. Sem-tam to trochu škrípe, občas film mierne otravuje svojou naivnosťou, občas až príliš tlači na city, najmä v tom patetickom závere. Predstaviteľ hlavného hrdinu (Yoo Gong) mi nie celkom sadol, väčšinou sa totiž tvári, že má zo všetkého (zo všetkých tých odporných zverstiev) srandu a každú chvíľu má vybuchnúť do smiechu. No a nemôžem si pomôcť, ale tá jeho matka je ale poriadne sprostá krava (celkovo sú postavy vykreslené dosť povrchne a čiernobielo). ()

Wiluna

Neskutočne silný príbeh, odhaľujúci hlboko zakorenenú a ďalekosiahlu sociálnu nespravodlivosť páchanú na najslabšej koristi – nevinných deťoch. Príbeh, ktorý vyvoláva v človeku celú škálu disparátnych emócií s ktorými máte obrovský problém sa vysporiadať. Príbeh plný mučivých, morálne odporných scén z ktorých človek zostane poriadne rozrušený a rozhnevaný. A je skutočne jedno, či už počas pozerania alebo po skončení, keď nastane ťaživé, hrobové ticho.  Film nie je absolútne nadhodnotený a určite ho tu nevyzdvihujú do výšin ľudia, ktorí holdujú pedofílii. Tie hviezdy sú odrazom toho, aký hlboký a bolestný odkaz tento príbeh nesie a ako ľudia túto problematiku vnímajú. O týchto témach sa u nás len veľmi málo hovorí, chceme radšej klapky na oči ako kone, aby sme nič nevideli, do ničoho nerýpali a žili v presvedčení, že toto vlastne neexistuje, že nás sa to netýka. Čo oči nevidia, srdce nebolí. Všetko v spojitosti s deťmi.......bolí. Či sú už naše alebo cudzie. Trpieť by nemalo ani jedno. ()

Mikino00

Film sází na extrémně citlivé téma u kterého si nebere servítky a opravdu jej detailně popisuje. Je opravdu hrůza co musely tyto děti protrpět a jak jim tito lidé zničili život. Jenomže pokud to zúžíte na pouhý děj, jedná se o příběh boje učitele proti větrným mlýnům, což zase tak originálně a zajímavě nezní, na to se ale skutečných příběhů nehraje. ()

Marys

Silný príbeh, veľmi trpký, krutý, až má človek zimomriavky. Neviem, nakoľko sa to riadilo tou skutočnou udalosťou, Hollywood by z toho spravil pravdepodobne niečo hrdinsky nereálne, toto bolo prerozprávané so všetkou špinou, no napriek tomu mám z toho pocit akejsi plochosti. A záver mi tam veľmi nesedel. Ani nie tak po obsahovej stránke, ako skôr prevedenie. Buď sa to mohlo niekde inde ustrihnúť, alebo inak vyriešiť. ()

Nethar

Povedený korejský film bohužel na motivy skutečných událostí. Těžko si stěžovat na závěr, když je (opět bohuže) dle skutečnosti. Některý lidi jsou to... vy víte co. ()

LBsmoke

film to není až tak úžasný, ale takovýto nepříjemný příběh podle skutečných událostí je třeba vidět (a důležité natáčet).. ()

bobstock

V tichosti se může skrývat hrůza, zvláště když je to skutečnost, která není adekvátně potrestána. Korejská světová perla, bohužel o smutné události z předešlého desetiletí vypráví o zneuživáných dětech, které se marně snaží vykřičet svá utrpení. Film je precizně poskládán vyspělou a rozvážnou filmařinou, pro citlivější duše varování o výskytu explicitních scén, které vás skutečně rozruší a naštvou.. 85% ()

sedlo03

Jednou za čas si takhle dát Jihokorejský film a garantuji vám, že si naší demokracie budete vážit daleko víc. Na druhou stranu Jihokorejci umí i skvělé romantické dramata. Jejich styl je pro nás neznámý a proto tak fascinující. Tenhle snímek mě zas jednou dostal. ()

Silviaxx

Toto je ten reálny život, z ktorého vás mrazí. Žiadny happyending akurát tak zlý, depresívny, skľučujúci pocit po dopozeraní ()

Kucndo

Bastardi mě nasrali tím, že to vůbec někdo dokázal napsat. Dogani mě nasralo tím, že to napsal sám život. ()

rerabinka

Potvrzuje mi postřeh z jiných zdrojů, že co se násilí týká, tak Jižní Korea se se severní sousedkou dá srovnávat, bohužel. Tento film se svým reálným základem mi ukázal, že i když si myslím, že už jsem viděla nejkrutější dokumenty o lidských právech (Zemřít ukamenováním, Hlad, Vražedná pole na Srí Lance atd), tak ještě může být pravda hrůzostrašnější. Nebyla jsem s to to dát celé najednou.. Většina lidí je uplatitelná a tady se korupce, násilí na dětěch, deviace ukazuje nejobnaženěji, jak si jen dokážu představit. Až se vzpamatuju ze šoku, tak bych přidala poslední hvězdu. ()

petikacka

Tak toto je citový masakr motorovou pilou. Rozhodně nic pro citlivky (měla jsem co dělat abych to ustála). Tato skutečná událost z internátu pro postižené potažmo hluchoněmé děti je něco fuuuckticky odporného a velmi kvituji jak to bylo natočeno s citem, protože v opačném případě by se jeden skutečně pozvracel. Je to zvláštní, ale čím víc je to natočeno téměř bezemočně a bez zbytečného patosu o to silnější dojem to na diváka má. Prostě brutální drama na které jen tak nezapomenete. Za mě 100 ()

jorgus

bylo to zajimave, emoce se snazil film zdimat co se dalo, ale me to celou dobu nechvalo relativne chladnym a obcas priznavam, jsem se dival na hodinky..bohuzel ackoliv tento pribeh se opravdu stal, tak scenar se mi nezdal z nejlepsich..:( ()

Rambo159

Silný, veľmi silný film. A ešte k tomu podľa skutočnosti. Pravda a spravodlivosť prehrali svoju misiu na tomto svete, či už v súdnictve, alebo v nás ľuďoch. A bojím sa, či sa jej ešte niekedy dočkáme....... "Nemali by sme bojovať za to, aby sme zmenili celý svet, ale za to, aby sme ho nenechali zmeniť to, čím skutočne sme". ()

Saur.us

Korejská, potažmo celá "prozápadní" asijská kinematografie se nebojí těžkých témat. Těch, které oko diváka jen těžko rozdýchává. A tak je to i u Dogani. Boj s větrnými mlýny soudnictví prolezlého korupcí a bratříčkováním na nejvyšších postech není nic nového ale pokud k tomu přidáte krytí pedofilie na zvláštní škole, získáte velice silné téma, které Vám dokonale znechutí den. Silné drama se skvěle zpracovanou soudní pří. ()