Mladý učitel Kang In-ho nastupuje na nové místo do školy pro sluchově postižené děti. Brzy zjišťuje, že tu není něco v pořádku a postupně odhaluje, že děti jsou sexuálně zneužívány učiteli a dokonce i ředitelem školy. Ve spolupráci s aktivistkou za lidská práva Seo Yoo-jin se snaží v následném soudním procesu dosáhnout spravedlivého potrestání viníků. Není to ale vůbec snadné, jelikož korupce je všudypřítomná a policie ani státní zastupitelství nemají zájem, aby pravda vyšla najevo. Film byl natočen podle skutečné události. (lola3121)

Dzvandzi

Málo kdy se stane,že ve vás film probudí hodně velké emoce,ale skoro nikdy se vám nestane,že při filmu mlátíte pěstí do stolu a představujete si,že váš stůl je držka toho zkurveného,šikmookého,úchylného zmrda,ať už se jednalo o kteréhokoliv násilníka.Připravte se na neopakovatelný ,,zážitek´´,po kterém si řeknete ,,ty vole a tohle se fakt někde děje?´´´,no asi ano,když je film natočený podle skutečné události (další velké plus).A nechybí tomu všemu ani pořádně dobré scény od soudu.Při posledním soudním zasedání budete mít největší nervy (varuji).Nemám tomu co vytknout,opravdu klobouk dolů před tímto vynikajícím,dech beroucím dílem! ()

Shaleman

Silný námět a poměrně explicitní násilí na dětech v první půlce dost ohlodal zub času a tak kromě zmiňované, lehce šokující první hodinky v dnešní době film moc nenabídne. Dobře natočená, napsaná a zahraná "rekonstrukce", ale k její osudovosti je těch pár let na škodu. ()

JohnyTrava

Už dlho som nebol z filmu znechutený, tak ako pri sledovaný tohoto filmu. Ale nebol som znechutený z filmu samotného, tatko bravúrne natočené dielko môže byť len od Kórejcov, ale samotným dejom (to, že to bolo podľa skutočnej udalosti človeka dopáli ešte viac). V prvej polovici som zvieral päste hnevom a čudoval, že tie prasatá ešte nikto z aktivistov nezabil. V druhej polke sa hnev obrátil voči systému, ktorý je to toľko-kráť z ironizovaný až človek nechce veriť, že je to možné. Ale bohužiaľ je. Je pravdou, že koniec ťahá na city niekedy až moc, ale darí sa. A celé to dotvára skvelý hudobný doprovod. Opäť sa ukázalo kto je novodobým majstrom žánru, ba rovno oboru. ***** ()

Weyden

První polovina je solidní, bez výrazného sentimentu. Druhá polovina mě příliš nezasáhla, trochu mě nudila a už to byla taková typická korejská ubrečenost. ()

janak.t

Jeden nejrealističtější film na tohle téma,,opravdu mi to vehnalo slzy do očí a chvilema se mi chtelo i zvracet ,,opravdu kloubouk dolu před hercema ktetří na to mněly žaludek to takhle zahrát. ()

haffen

Hodne ťažký film. Človek až pociťuje nenávisť k tým, ktorým je prednejšia moc a peniaze ako potrestanie tých, ktorí sexuálne zneužívajú a týrajú deti. Kto je v tomto prípade väčšia sviňa? Úplné morálne dno. Stačí urobiť niečo pre spoločnosť, dostať pár vyznamenaní a potom sa prepáči aj takáto malichernosť. Veď sú to ľudia od cirkvi, nemôžu byť predsa zlí. Niekedy je najlepšie vziať spravodlivosť do vlastných rúk a takúto háveď vystrieľať... Ku koncu sa už troška ťahalo na city, ale to je pri takomto filme ospravedlniteľné. Dávam 5* bez mihnutia oka. ()

joelly01

Depka jako prase. Silny film o opravdu odpornych vecech. To si zase nepamatuju kdy jsem se naposledy u filmu tak strasne vztekala. A pak, nekecam, jsem nemohla skoro celou noc spat a premyslela jsem co tady mam o Dogani napsat. V cestine to nezni tak uderne jak bych si predstavovala, procez: "I hate the mankind and I want to die". ()

celticek

Emocionální smršť. Opravdu mě to rozebralo na kostky. Člověk si nechce připustit, že by se něco takového mělo vůbec dít. A ten citát na pláži už bude navždy ve mně. "Ty nejkrásnější a nejvzácnější věci na světě se nedají slyšet ani vidět, ale pouze cítit srdcem". ()

hazdrova

Dogani je v celku priemerný film, nemala som z toho citový výlev, bohužiaľ. Asi len nie som na tieto šikmooké filmy. :/ 3* ()

wege

Je mi zle, vážně je mi z toho zle. Nebáli se ukázat a velmi drsně na něco nepěkného. Jako vůbec si to nedokážu představit, ten vztek, tu bezmoc, ten boj proti všem. A navéc na konci nevidíte výsledek. Ach jo. Krásně, drsně, realisticky natočeno. Naprosto přehlížím, co mi tam filmařsky vadí, všechno přebíjí ten příběh. ()

dzberry

Peklo ve školní podobě. Fujtajxl. Jihokorejským zákonům nerozumím. Fujtajxl podruhé. Každé další psané slovo je zbytečné, tohle se musí vidět... ()

thomasnikrs

Mentalitu, ani verbální projev japonců těžko kdy pochopíme, ale jedno je jisté, tak jako Requiem pro panenku, tak i tento film je silným zážitkem, protože se to děje všude ve světě a takové děti jsou jednoduchým cílem. Ale japonci jsou fakt vemena ()

gicous

Spravedlnost pokroucená korupcí korejského právního systému postrádá v Silenced lidský rozměr. Ten je nahrazen čistým pragmatismem, z něhož plyne užitek všem, kteří se v jeho zájmu rozhodnout jednat - příbuzní dětí, právnici, soudce. Naopak lidé snažící se domoct spravedlnosti vyjdou zkrátka, a to včetně ubohých dětí, které se staly obětí sprostého a hnusného zločinu. Silenced je film, u něhož obsah jednoznačně vítězí nad formou. Je natočen jímavě, působivě a řemeslně dobře. Nedaří se mu ale vymanit ze žánrových klišé, především během soudního procesu, kde na mně film působil subjektivně nejvíce utahaně. Vadil mi také úplný konec, tlačící až příliš na city. Z mého pohledu by se mělo v nejlepším skončit, a tudíž bych to utnul po závěrečném zápase. Tím ale nechci říct, že je tento snímek průměrný. To zdaleka ne. Scény zneužívání jsou natočeny krajně nepříjemně a odpudivě. Velkým kladem jsou dětští představitelé, hrající naprosto přirozeně a přesvědčivě. To se týká také ostatních herců a hereček, ztvarňující postavy rozdělené do jasně definovatelných taborů dobra a zla. Silenced měl jasný cíl - podat výpověď o smutném a nepochopitelném zločinu, který nedošel spravedlivého rozsudku. Je důležité, že podobné filmy vznikají a jsou natočeny s dostatečným řemeslným uměním, které diváka nenudí, ale naopak vtahuje ho do příběhu obětí, o nichž vypráví. 8/10 ()

RigorMortis

Uf. Dosť intenzívny filmový zážitok, kórejská kinematografia mi začína byť čoraz sympatickejšia. Dobré herecké výkony, chytľavý príbeh a dosť sentimentálny koniec, no to Kórejcom odpustím. ()