Mladý učitel Kang In-ho nastupuje na nové místo do školy pro sluchově postižené děti. Brzy zjišťuje, že tu není něco v pořádku a postupně odhaluje, že děti jsou sexuálně zneužívány učiteli a dokonce i ředitelem školy. Ve spolupráci s aktivistkou za lidská práva Seo Yoo-jin se snaží v následném soudním procesu dosáhnout spravedlivého potrestání viníků. Není to ale vůbec snadné, jelikož korupce je všudypřítomná a policie ani státní zastupitelství nemají zájem, aby pravda vyšla najevo. Film byl natočen podle skutečné události. (lola3121)

bohhous22

Vzhledem k tomu,že Silenced je pro mne premiérová záležitost jihokejského filmu....Vzhledem k obsahu a k preciznímu realistickému provedení,jsem po skončení ležel na posteli a plakal jako snad ještě nikdy.Dějiny ve školách nás učí pouze výtah z důležitých událostí,pravda by nás asi nezajímala či není nutné ji znát,stejně jako není nutné znát např kolik masových vrahů dostalo Nobelovu cenu za mír atd.nevím.Za minulého režimu nutili učitelé naše rodiče oslavovat největší zvířata a masové vrahy v dějinách lidstva!Tato ,,taktika" se stala přinejmenším běžnou.Všichni víme,co je politika ,co jsou konexe,protekce.Všichni známe člověka,který zázračně proplouvá problémy a má,co chce díky této špíně.Stále jsem věřil,že tyto praktiky budou pro naše děti či vnoučata v budoucnu¸ alespon z poloviny mýtem.Ale tato věta nedává smysl,stejně jako rozměry,do kterých se vyvinuly zmíněné konexe a ta proklatá všudypřítomná korupce.Válka například existuje od nepaměti a všichni máme svázané ruce a nesnášíme jí!!!Bere nám přátelé,rodinu,děti za placatý kus kovu,který nám je bude navždy připomínat!NENÁVIDÍM VÁLKU....Ale svazovat ruce nevinným postiženým dětem(samozřejmě dětem jako takovým),brutálně je zbít a potom...........Přistihnout někoho při takové odpornosti,zachoval bych se jako jeden z chladnokrevných vojáků a rozstřílel bych násilníka na semleté rozdrcenými kostmi prolezlé sračky... vychcal bych se na ně a pak bych je rozházel po ksichtech všech ,,autorit",které mi vlezou do cesty pořad by to bylo málo!!!Tento snímek je nechutný,brutální,přesto nutný vidět z mnoha důvodů.Není na místě hodnotit filmařinu,výkony a podobné aspekty.Je nutné vědět,jak se bezbranné oběti cítí při činu,poněvadž po přečtení v Blesku či shlédnutí v TN lidi řeknou :,,To je hrůza,uřezat koule" , a dál si vstřebávají tunu buvárních sraček pro vymletý ovčí mozky a ve vteřině neví nic!!!Jsem hluboce zarmoucen!!! ()

joelly01

Depka jako prase. Silny film o opravdu odpornych vecech. To si zase nepamatuju kdy jsem se naposledy u filmu tak strasne vztekala. A pak, nekecam, jsem nemohla skoro celou noc spat a premyslela jsem co tady mam o Dogani napsat. V cestine to nezni tak uderne jak bych si predstavovala, procez: "I hate the mankind and I want to die". ()

Sennhie

V peklo nevěřím, ale z celého srdce si přeji, abych se mýlil, protože žádný lidský trest by ani zdaleka nebyl odpovídající tomu, jakého svinstva jsou někteří schopny. Možná ne tak silný jako Viděl jsem ďábla, ale silný natolik, že vás chladným nenechá. Musím hlavně vyzdvihnout herecké výkony, které mi několikrát vyrazily dech. ()

Sticks

This is the world we live in... polostrovný nadpriemer, no z hľadiska drámy zaostáva. Krajnosť príbehu a herecké výkony tu ťahajú, no čo si myslím, že je hlavná brzda, je práve prílišné držanie sa konceptu. Skrátka dalo sa to spracovať aj lepšie. Obsah by mal byť zmenený, keďže obsahuje dôležitý šok. 7,8/10 ()

Rediik

Spravedlnosti se nedočkáte. Tady ani jinde. Svině mají peníze, které vládnou světu, a nic jiného nikoho nezajímá. To, že mají přímá svědectví, videonahrávky, důkazy, lékařské zprávy a kdo ví co ještě, jim nestačí. Co jim, ale stačí, jsou ony zmiňované peníze. Další důkaz toho, že bez nich ničeho nedocílíte, nepodmáznete si soudce, obhájce, svědky - a máte poprdeli. Je to nehoráznost, že se tohle děje. A tohle je "jen" jeden z miliónů stejných osudů, které potkaly nevinné děti. Film podle skutečných událostí všechno ukazuje bez přikrášlování, odporné činy učitelů a zaměstnanců školy, mlácení dětí, podplácení všeho a všech, naprosto ničeho nelitující obličeje viníků, kteří si po vyhraném soudu blaženě oslavují své vítězství bez jakéhokoli studu a lítosti,poblázněné pánbíčkáře, kteří přes svou zaslepenost nejsou schopni uvěřit faktům a pořád se ohánějí pánembohem a dobrými skutky obviněných, že ani zapálená ochranářka lidských práv a mladý učitel nejsou schopni dosáhnout přes svou veškerou snahu trestů pro viníky, jaké by si zasloužili. Zasloužili by si zemřít, ale to by bylo příliš vysvobozující. Proto raději dostanou pár směšných měsíců za své ohavné činy a pokárání ukazováčkem "ty ty tyy"... Naprosto spravedlivé, no nemyslíte? ()

karlos-rio

Nejzrůdnější film který jsem viděl, hodně emoční snímek, smutek, lítost, vtek, bezmoc, bohužel vše je realita, to je ta největší zrůdnost a ohavnost, pocit , že se tohle stalo.............. dlouho budu tento příběch dostávat z hlavy. Hodnotím maximálním počtem, ale nemůžu o tomhle filmu říct tak jak u ostaních , je krásný. ()

Blazis34

Opravdu těžko se mi hodnotí filmy, které jako dílo jsou výborně vystižené, ale zhlediska děje a co se ve filmu událo, tak to se mi vůbec nelíbí. Strašné scény dětí, které jsou fyzicky i sexuálně zneužívány učitelem a ředitelem školy se prostě nemohou nikomu líbit. Ale bohužel v Číně to určitě bude možné. Celkově mi tato země není sympatická, v zemi kde je naprosto přelidněno, pracující pobírají nejmenší možné hodinové mzdy, pracují přesčasy, do práce jsou nuceni už děti od deseti let a co já vím, tak i ve sportovní výchově mládeže to mají děti strašné těžké až mučící. Všechny tyto aspekty se odrážejí i do Doganu, kde se dospělí povyšují nad děti, které musí poslouchat za každé situace. Mrzí mě, jak film dopadl, že nevyhrála spravedlnost a že učitelé a ředitel v současné době ještě působí ve školství, strašný. Tak že jak jsem říkal na začátku, film se mi nelíbil zhlediska děje, ale jako filmové dílo jednoznačně dosáhlo toho, co chtělo. Skvěle vystihlo atmosféru a zvláště děti byly vcítěni do rolí postižených úžásně. Dávám 80% - čtyři hvězdy. ()

xpaja

Skvělý film, který ukazuje, že svinstva jako zneužívání malých dětí se dějí všude. A i to, že korupce, klientelismus a různí kamarádíčci fungují i v daleko vyspělejší a civilizovanější zemi než je ta naše. Ale teda to, že lze sexuální zneužítí dětí nad 13 let vyřešit mimosoudním vyrovnáním s rodiči, to je fakt úchylný. Film není silný jen námětem, který v podstatě zastíní vše okolo, ale i skvělými hereckými výkony především dětských představitelů. Navíc je to i pěkně natočené. Takže přestože je to neskutečný hnus, je v tom i spousta citu, lidskosti, empatie a lásky k dětem (na té správné straně barikády). I když se na to nekouká moc dobře, nemužů jinak než dát --- == 89 %== --- . PS: Je to druhý film po sobě, který mi neskutečně zvedl žluč. Prvním byl http://www.csfd.cz/film/275487-sm-rechter/. Tam pro změnu špatně fungující systém trestá za "zneužítí", které není zneužitím, ale snahou o štastnou manželku a fungující rodinu. ()

Keen.lady

Jeden z mála filmů, kdy jsem občas musela odložit jídlo bokem, jelikož mi bylo blivno. Nicméně, herci jsou výborní, hudba také, celé ty dvě hodiny je na co koukat a pořád doufat, že spravedlnost zvítězí. Checht. Hra na city naštěstí není tak silná, aby to rozbrečelo, ale člověku to rozhodně náladu kapku rozhodí. Nejspíš nejlepší film, co se týče zneužívání. Jen mohli trochu šetřit ta okýnka aut. ()

Luccy007

89% Téma zneužívání dětí a ještě k tomu ve školním zařízení je zde ukázáno až dost podrobně. Z toho všeho je mi zle! Takže odpad! musím dát společnosti lidí, kteří se na těchto činech podílí a nebo tomu jen tiše přihlíží... Za skutečný příběh 5hv. ()

solisoli

Film je natočený podľa skutočnosti. Ak je to tak, potom utrpenie detí, ktoré boli dohnané verejne opisovať detaily svojho sexuálneho týrania je priam neskutočné a nedá sa porovnávať so žiadnou inou detskou traumou na hocakej inej úrovni. Ak sa postaví justícia k takémuto ožehavému prípadu tak povrchne, je niečo hrozné. Hodnotiť kinematografickú úroveň v tomto príbehu je smiešne, pretože aby bolo treba pochopiť a urobiť si úsudok je tu úplne jasne podané pre každého, aby vedeli zaujať svoj postoj. Stačí sa pozrieť na zneužívanie cirkvi v podobných prípadoch, ako sa tieto prípady zmätú pod koberec a veriaci si nepripustia nič, pokiaľ sa ich to priamo nedotkne. Ak by prehovorila spravodlivosť, cirkev by stratila svoju moc a následne nahanobené nevyčísliteľné bohatstvo. Aj toto je tragédia ľudstva, ktorá nie je schopná sa tomu vzoprieť. ()

Sefik

Neskutečně silný film, který mě rozžvýkal a na konci vyplivl úplně zdecimovaného. Zlost, ponížení, zrada, bolest, beznaděj, svět celý zešedl a nikde v dálce nejsou vidět žádné světlé zítřky. Ať žijí svině, dobro zůstalo hnít šest stop pod zemí. Tento film ale již nikdy více...Celý Hollywood by měl však nasednout do letadla, cestou vykydat všechen přeslazený med, který přidají do většiny závěrů a jet se do Jižní Koreje učit, jak se točí pořádné, syrové drama. Všechny palce nahoru a jednoznačně plný počet. ()

DonBraso

Náměť je tak silný,že Vás i občas nudnější pasáže tak neotravují.Chvilku jsem se cítil,že jsem stále na místě,ale to vlastně i příběh těch děcek taky.Doopravdy zde hraje ta skutečnost,že se stala a ještě,že to jsou děti a ještě neslyšící.Tohle kombo už samo o sobě je smrticí a film dokáže rozehrát hodně zajímavou hru.Opět takové lechce šmrncnuté soudní drama s korupční dominantou,která je všude ve Světě.Přesto určitě plný počet nemůžu dát,chvilku jsem si fakt připadal,že příběh se ukončil na dně,jak samotný případ a vcelku jsem tahal čas,aby už byl konec. Yoo Gong občas vypadal jak kdyby mu ulítli včely.Silný zažítek určitě,ale ne zase úplně vyjímečný. ()

Georgeus

Sexuální zneužívání dětí....svinstvo maximální, navíc když tyto děti jsou hluchoněmé, jsou sirotci, nebo je rodiče opustili. Jednié co mají, je život v utrpení pod nadvládou řiditele školy a jeho zaměstnanců, tedy až do chvíle kdy do školy nastoupí mladičký učitel, který okamžitě proti bezpráví a hanebnostme odehrávajících se na této škole zakročí. K tomu přidejme fakt, že se jedná o film, který se opírá o skutečná fakta která se před nedávnem stala a máme tu dechberoucí drama, které svou závažností v daném tématu nesmí býti přehlídnuto. ()

Ondrew

Tu mi primarne napada len jedno: Pekne skurveny je tento nas svet, resp. System, v ktorom zijeme. Ked som sa do filmu pustal, cakal som, ze to nebude sranda, ale tradicne som dostal este vacsiu emocionalnu nakladacku, nez by bolo zdrave. Ak niekto dokaze uplne dokonale zabrnkat na city, tak je to azijska kinematografia. Bez debaty. To, co sa prezentuje v "Dogani", je svinstvo najhrubsieho zrna a jednotlivych uchylnych akterov by som dal z fleku vykastrovat a v idealnom pripade rovno zastrelit. Tradicne ma toto azijske peklo zanechalo v patricne rozdrasanej psychickej kondicii, no predpokladam, ze podobne na tom bol kazdy, kto mal moznost tuto snimku zhliadnut. 90%. ()

Magi90

Tak tohle drama je teda síla. Je to drsné, a když ještě zjistíte, že to bylo podle skutečné události tak o to je to drsnější. Zobrazeno je to tu dost otevřeně, až kolikrát jsem musela odvrátit hlavu co za nedchutnosti těm dětem prováděli a u některých scén se mi vehnaly slzy do očí. Něco takového dělat malým nevinným dětem...Strašné. Ty lidi jsou zrůdy, nic víc. Doufala jsem v dobrý konec, hlavně v to, že je zavřou na doživotí. No, nebudu tu vyprávět jak to skončilo, obrázek si uděláte sami, pokud se do tohoto filmu pustíte, ale byla jsem totálně zklamaná a totálně naštvaná. Nicméně co se týče filmu samotného a hereckých výkonů, je výborný. ()

ermisuck

Argh. Jako milovník kinematografie dálného východu musím zase přitakat svému vkusu. Po zhlédnutí filmu má člověk chuť rozprodat veškerý majetek a odletět do Korey, aby těm pedofilním sráčům nakopal prdel. A nebo alespoň pogratuloval tvůrcům, že dokázali tak brilantně zahrát na jeho hluboce schovanou strunu. Necita, kdo nebrečí! ()