Mladý učitel Kang In-ho nastupuje na nové místo do školy pro sluchově postižené děti. Brzy zjišťuje, že tu není něco v pořádku a postupně odhaluje, že děti jsou sexuálně zneužívány učiteli a dokonce i ředitelem školy. Ve spolupráci s aktivistkou za lidská práva Seo Yoo-jin se snaží v následném soudním procesu dosáhnout spravedlivého potrestání viníků. Není to ale vůbec snadné, jelikož korupce je všudypřítomná a policie ani státní zastupitelství nemají zájem, aby pravda vyšla najevo. Film byl natočen podle skutečné události. (lola3121)

agentmiky

Pokud jste před zhlédnutím filmu Dogani měli dobrou náladu, tak vězte, že po doběhnutí závěrečných titulků ucítíte tu nejtrpčí hořkost v ústech! Tento snímek vás totiž chytne za srdce! Ono již filmařsky se jedná o precizní podívanou ve všech ohledech, na každém záběru je vidět, že za kamerou seděl mistr svého oboru. No a přičtěte k tomu tak závažné téma vycházející ze skutečných událostí a máte zaděláno na žánrovou pecku! Hlavní hrdina nesmírně sympatický, divák s ním soucítí po celou stopáž a jen nevěřícně kroutí hlavou při sledování prohnilosti celého systému, která se táhne až k těm nejvyšším místům. Emocionálně tíživý zážitek, ty naturalistické scény zneužívání těch hluchoněmých děcek ve mně budou ještě dlouho rezonovat. A ten konec? Člověk fakt nenachází slova, ta nespravedlnost zde byla doslova hmatatelná! Doufejme, že justiční systém se v Jižní Koreji díky tomuto případu změnil. Doufejme...Kinematografický skvost. 9/10 ()

Naslund

Divím se, že se tu ve filmu objevilo pohromadě tolik nemorálních lidí. Snad jen učitel a jeho kamarádka uvažují normálně. Přitom východní asiaty považuju za více morálně zdatnější než nás a západ. Na druhou stranu, u nás by takovýto případ nikdy nevyšel najevo a soud by se ani nekonal, protože by se výpovědi dětí nemohly dostat do novin bez souhlasu opatrovníků, a protože soudy by nepřipustily takováto svědectví. Na mě asi moc hustej film. Takhle kdyby tam byl GTO a všem pořádně namlátil, tak by se mi šlo spát daleko klidněji. ()

Maq

Fantasticky nadhodnocený film. Jsem si jistý, že hodnotitelé vyjadřují spíš svůj politický postoj. Umělecky je totiž film průměrný. --- Mám rád děti. Opravdu. A utrpení dětí, jediných nevinných v tomto hloupém světě, mě snadno rozhořčí a dojme. Při sledování tohoto filmu jsem však zůstal v klidu. Jsem přesvědčen že Asiatům chybí humanistické dědictví Západu a že je to poznat. Proto jsou při vyjadřování idejí - byť jako v tomto případě pozitivních - vlastně prosťáčci, začátečníci. Přestože mezi Korejci je spousta křesťanů, myšlení se tak rychle nemění a korejská společnost zůstává zřetelně konfuciánská. Právě a jedině tuto skutečnost film přesvědčivě dokumentuje. --- A že jde moje hodnocení proti proudu a naopak tolik místních diváků je nadšeno? Snadné vysvětlení: my Evropané sice to dědictví máme, ale poslední dobou blbnem. Čím dál míň z nás je v sobě ještě nosí. ()

dawe04

Asi třetí film (nevěřte mi), který mi bez tlačení na pilu několikrát vehnal slzy do očí, bez mučení přiznávám. Velice silná látka, která více či méně kritizuje veškeré současné neduhy moderní společnosti od odcizení rodiny, přes justiční systém až po úplatkářství. Hlavním tématem je však zneužívání dětí, které je vykresleno až děsivě realisticky a opravdově. Výborně prokreslené postavy, hlavně morální dilema hlavního hrdiny, který se zpočátku chová jako srab a váhá mezi spravedlností a životní jistotou. Nejen Korejci prostě melodramata umí podat tak působově. ()

Tuskík

Neuvěřitelně silnej film plnej bezmoci, korupce, duševních nemocí (nejen ze strany dětí), kterej vás bude dostávat do kolen v pravidelných intervalech od začátku až do konce. I přes tu všechnu beznaděj si lze zapamatovat hlavní motto a díky němu se nezabít - Neměli bychom bojovat za to, abychom změnili samotný svět, ale abychom ho nenechali změnit to, čím skutečně jsme.... Dogani aneb totální masakr ani nemusí být plný krve....95% ()

Dont

Depresivní až beznadějné drama bohužel podle skutečných událostí. Korejci se s tím nemazali a řadu scén pojali fakt dost syrově, při některých momentech až mrazí. Kvituji, jak se dokáží vyhnout zbytečnému patosu i v těch k tomu nejvíce vybízejících scénách. Největší sílu filmu vidím ve fantasticky podaném vnitřním boji hlavního hrdiny, kterého systém neúprosně tlačí jinam, než mu velí jeho zásady a hodnoty. Odolat pokušení a nepoddat se vyžaduje obrovské odhodlání a charakter. Za pět to ale není, film místy formou nestačí obsahu a vyloženě špatně (naivně a nereálně) je napsaná postava aktivistky Seo Yoo-jin. ()

Tyckin

Smutná a působivě natočená ukázka lidské špíny a bohužel i reality dnešního světa - doporučuji každému zhlédnout, ale je to poměrně těžké sousto. Viděno 2x. ()

Fíla

Učitel který přijíždí do města učit sluchově postižené děti, které jsou zneužívané místními pracovníky školy, nevyjímaje ředitelem školy, vás musí nejen dojmout, ale i pořádně chytit za srdce. Velice zřejmé, jak je to reálné. Skvěle zpracované a tak dále a tak dále. ()

Lord.Jim

Odpornej hnusnej krásnej film. O fyzických emocích při sledování filmu ani nemluvím (celá škála: výkřiky a pláč :-), tajně jsem doufala, že se hlavní hrdina vzchopí a nějakým hodně brutálním stylem ty úchyly zamorduje. Právní stát zafungoval předvídatelným způsobem. Bohužel... ()

ilemas

(Ne) Spravedlnost je všude stejná. Korejské znepokojující odvážné drama o sexuálním zneužívání malých dětí a následné spravedlnosti dle skutečné události. ()

easaque

+4* Co se týče příběhu je tento jihokorejský film hodně silné černé kafé, které málo koho nechá chladným, navíc když si uvědomíte, že je to natočeno dle skutečného a ne tak starého případu. Bezmoc a beznaděj jsou hlavní pocity, které si z něj nejspíš odnesete a rozhodně to není film, který by si chtěl divák užívat opakovaně. Vysoké hodnocení si však určitě zaslouží stejně jako velkou pozornost. Za vše tu řečené by si měl ale přece zasloužit určitě plnou známku? Bohužel u mě to však není tak lehké a snad v žádném vážně míněném asijském filmu jsem nedokázal překousnout jejich styl herectví, které mě přijde přehnaně afektované a přehrávané, což platí i u tohoto. Chápu, že je to chyba spíš ve mně, ale díky tomu si nedokážu užít film na sto procent. Přesto doporučuji a budu doufat, že u nás by vyústění případu dopadlo jinak. [ PŘÍBĚH: 3 /// SMYSL: 2 /// ATMOSFÉRA: 3 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 2 /// NÁLADA: 0 /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: 1 (3*MAX) ] ()

Hees

Zákony, ktoré sú postavené na hlavu a pomáhajú ľudom čo páchajú zverstvá. Keď sa snažíme dovolať spravodlivosti tak tá je hluchá a vo veľa prípadoch práve my dostaneme trest väčší ako ne-ľudské bytosti spáchali. Svetu vládne ten kto má moc a nie ten kto má srdce. Preto je tento film výnimočný lebo ukazuje skutočný príbeh. S podobnými príbehmi zaspáva veľa ľudí ak vôbec môžu zaspať. ()

Aljak

Ach, ako len môže existovať taký idiotský zákon o vykúpení hrozných činov znásilnenia, pokiaľ je dieťa staršie ako 13 rokov? Som z toho veľmi smutný ako sa v dnešnom svete dajú vyvážiť váhy spravodlivosti peniazmi a potom sa tváriť, že sa nič nestalo a uškŕňať sa na obete svojich činov. Je mi z toho do plaču aké vládlo v tejto kórejskej diere bezprávie, a obzvlášť keď také niečo sa aj naozaj stalo. Toľko jasných a presvedčivých dôkazov, a aj tak nič z toho. Ale samozrejme film bol výborný, aj keď miestami až príliš priamočiary a ocenil by som trochu viac dramatizácie ohľadom niektorých vecí. No, idem predýchať to kolosálne bezprávie :( A ešte odporúčam aj ďalší z kórejských filmov o smutnom príbehu dievčatka, ktoré sa stala obeťou krutosti a bezprávia: So-won. ()

Andrea1717

Ešte, že som vopred nevedela, že to bude až taký "reál", fakt by ma zaujímalo, ako to mohli s tými deťmi natáčať, alebo je to nejaký trik, ktorý som nepochopila? Možné to je. ()

TommyLeeJape

Silné korejské drama, které ukazuje nejen na to jak můžou být lidé zvrácení, ale také na všudypřítomnou korupci. Pokud máte peníze tak vám v podstatě projde všechno, to je obecně známe pravidlo na které se dá spolehnout stejně jako se můžete spolehnout na fyzikální zákony. Závěr filmu pak poukazuje na bezmoc člověka (ať už děckého hrdiny nebo postavy učitele) v boji s takto zvráceným a zkorumpovaným systémem, který se bohužel vyskytuje po celém světě. ()

Pitam

Ano ano, milí přátelé. Přesně tak to je. Spravedlnost je slepá a každý dobrý skutek byl, je a bude po zásluze potrestán. Ve filmu se zračí absurdnost dnešního světa prohnilého korupcí. Zrůdnost systému, ve kterém chapadla mocných jsou dlouhá a ústa těch, co by se chtěli bránit, obvykle bezzubá. Tu mnohdy až hmatatelnou bezmoc ostatně velmi přesvědčivě vyobrazuje (kromě všech dětí) i ústřední postava filmu ztvárněná Yoo Gongem. Jako určité negativum vidím tak trochu zkreslující či poněkud nereálný casting na dětské herce, a také, že tvůrci filmu šli pro mě v některých scénách až za práh toho, co jsem ještě schopen snést. Ostatně celé téma týraných (nejen sluchově postižených) dětí je pro mě až moc silná káva, ale překonal jsem se a vydržel celý film sledovat s otevřenýma očima. Samozřejmě jsem toho v průběhu a i potom litoval, ale za to nemůžou ani herci ani kamera či režie. Za to mohou ti, jejichž nepochopitelné činy se staly filmu inspirací. Představa, že se tohle skutečně děje, a to mnohdy i v syrovější a brutálnější formě v našem reálném světě, je opravdu skličující. ()

C0r0ner

Pár slušných dramat už jsem od rákosníků viděl, ale takovýhle masakr teda ještě ne. Ono kdyby to bylo jenom jako, napsané nějakým scénáristou, tak by člověk řekl fajn, ale jelikož je to podle skutečné události... Je dobře, že se takové filmy točí (Spotlight), aby se ukázalo světu, jací mezi námi žijí zmrdi. 100% ()

zette

Dalsi z rady korejskych filmovych zazitku, o to vice umocnenym, ze je natocen podle skutecnych udalosti. Dogani je natolik sugestivni, ze ani nevim, co bych o nem mel napsat. Velmi zrudne... ()

PavelVanekArt

Kam Ďábel nemůže, nasadí pedofilní, tlustý, slizký, korejský zmrdy, kteří, jako učitelský sbor, mlátí a znásilňují malé postižené děti. Plus navrch zkurveně zkorumpovaná justice, díky které to všem prošlo... Syrovej film. Tak syrovej, že u některých scén cítíte pachuť krve na jazyku a sami přemýšlíte, jak ty korejský parchanty umučit k smrti. Kulku do hlavy tomu, komu se u tohoto filmu zvedne něco jiného, než žaludek. Asie zase šokuje... 80% za geniální hudbu (hlavně pri scéně v ředitelně při odporné... a u soudu) a hlavně za perfektní dětské herce, kteří hráli emotivněji, než kapela na pohřbu. ()

campix

Dogani je nesmírně silná podívaná inspirovaná skutečnými událostmi. To se rozhodně nedá upřít. Bohužel jsem aktuálně nebyl schopný tohle ''citové vydírání'' nějakým způsobem více ocenit. Hodně těžko se na to kouká a bohužel to pro mě bylo velké utrpení celé usledovat, což byl pravděpodobně i záměr a asi se není čemu divit v případě zneužívání hluchoněmých dětí. ()