Evoluce

(studentský film)
všechny plakáty
Krátkometrážní / Animovaný
Česko, 2011, 12 min

Byl můj vzdálený pradědeček člověkem, nebo rybou? (oficiální text distributora)

Mariin

Velmi názorné a přínosné přinejmenším svými argumenty do diskuze (která je však stále zakázána?). Odpad tento krátký animák určitě není! K dnešnímu dni (6.9.2015) pouhých 26%. Zdá se, že existuje něco jako fenomén "fanatický darwinismus". Poznámka: "oficiální text distributora"není zrovna moc duchaplný... ()

PetrPan odpad!

Bůh a jeho plán vs. prvek náhody a přirozený výběr. Jedni z druhých dělaj lháře, druzí z prvních zase tmáře. Svět se točí, rozum vládne, Bůh mlčí a pak všechno shrábne. Bude ticho, bude klid a pak znovu, plesk, Velký třesk , teorie, entropie, kolotoč se roztáčí a všechno půjde do piči. ( pozn. pro kosmology a zvídavé lingvisty, piča - básn. černá díra). Kreacionismus i evoluce jsou velmi zajímavé teorie s velmi chatrnými protiargumenty ( nebo zastánci ? ) a tohle studentské dílko to jen dokazuje, a tak i za vykradenou animaci odpad. ()

WANDRWALL

Pět hvězdiček dávám za velkou snahu tvůrce. Až odstraní pár drobností, tak jeho dílko bude dokonalé! Doufám, že při svém filmařském růstu půjde správným směrem. Sázím na jeho talent zatím desetikačku. A to rozhodně není - jako vstupní částka - málo. Studentů filmu je na světě moc, takže hodně štěstí, filmaři. ()

Crocuta odpad!

Darwin byl jak známo také věřící člověk, stejně jako na závěr citovaný Newton. Ani jeden z obou pánů však nebyl demagog ani nedouk, který si o tématu jímž se zabývá není schopen zjistit ani základní poznatky. Ale buďme spravedliví - autor tohoto snímku možná vůbec není nedouk, jen se mu prostě některé argumenty nehodí do krámu a v důkazní nouzi raději podsouvá protistraně takové výroky a odpovědi, na jaké je schopen "uspokojivě" reagovat. Takže demagog jak vystřižený z Tribuny (neblahé paměti) je pan režisér zcela jistě. ()

KrestanFilms

Tento krátký animáček asi hodně rozbouří vody zastánců Darwina. Nicméně jsou v něm krásně shrnuty základní dosud nezodpovězené otázky, jako - proč by se rybám vyvíjely plíce, když je pod vodou nepotřebovaly? Další tady zmiňovat nebudu. Ale můj zdravý rozum říká, že tahle varianta je prostě holý nesmysl, který navíc popírá sebe sama! Což je takový vtipný paradox jako bonus :) Ke shlédnutí online + TIPseznam dalších křesťanských filmů. ()

Nettrass

Z Boha asi za chvíli nic nezůstane, pač si ho každý bere do huby a každý mu rozumí víc, než On sám sobě. Fakt se musí divit, kdo všechno za něj mluví. Ještě že mlčí, jinak by se musel pořád hádat s těmi, co si myslí že jsou On a těmi co jsou chytřejší. ()

MontyBrogan odpad!

Takýmto "filmom" to predsa tí dogmatickí pokrytci zástancom evolúcie len uľahčujú. Stačí mať otvorené oči. Samozrejme len na vlastné nebezpečenstvo! Je to fakt prudko amatérska lobotómia. Ak mala byť vykonávaná na deťoch, o to horšie. To by ale spravodlivý boH predsa nedopustil. Jedine, že by to bola jeho vôľa či vojna, to potom áno. :) ()

GigaPudding odpad!

Autor si očividně odpovídá na otázku "Kde jsou v současnosti ve společnosti k vidění mezičlánky mezi opicí a člověkem?" právě vlastním dílem :D. ()

ancientone odpad!

...toľko právd v 11-tich minútach mi naozaj vyrazilo oči,sluch a ostatných 5 zmyslov gratis. Odporúčam aspoň kúsok si pozrieť, je to ojedinelým spôsobom obohacujúce pre všetky vekové kategórie. ()

Khalesi odpad!

Tento študentský film je vážne neuveriteľne naivný a povrchný. Akoby niekto mohol do 12 minút zhrnúť výklad teórie evolúcie versus stvorenie človeka Bohom? No vidím, že sa to dá, absolútne bez hlavy a paty nerešpektujúc žiadne logické argumenty, či do konca ani realitu, ktorú vidíme na vlastné oči. Ako je možné, že sa autorovi zdá pravdepodobnejší vznik ženy z mužského rebra, ako vznik plaza z ryby, ak videl obojživelníka? Evolúcia je podložená toľkými dokazmi, že kam sa na ne hrabe viera. Pochopím, že kedysi za starých čias, keď sme ešte žili v jaskyniach a vedľa do stromu udrel blesk, povedali sme si, že je to vyššia moc, nazvali ju Bohom a bežali obetovať nejaké neviniatko. Triasli sme sa po nociach strachom až sme si z neho nasrali do gatí a tak sme sa tým nechali ovládnuť, že sme ho začali nazývať všemohúcim a modliť sa k nemu. Áno, píšem, že to chápem-v tej dobe sme na tom boli s rozumom a vedomosťami primerane na to , aby sme si niektoré javy vysvetľovali, ako zázraky a dokazy existencie Boha, ale prečo sa týchto bludov držia niektorí jedinci ešte v dnešnej dobe, keď už máme vedomosti, ktoré práve takéto javy nie len vysvetlia, ale niektoré aj názorne predvedú. To, že v evolúcii chýbajú medzičlánky ju nespochybní, evolúcia je viditeľná aj bez medzičlánkov, stačí použiť logické myslenie. Napriek tomu ja osobne som nevidela jediný dokaz existencie Boha. A to ani v múzeu a ani v kostole. Ak bola táto zlátanina študentovou domácou úlohou, byť v koži učiteľa prvého stupňa základnej školy, bola by som nadšením bez seba z toho ako malý prváčik tápa a objavuje a premýšľa . Obávam sa však, že toto bolo dielo minimálne stredoškoláka a tu by ma napadlo jediné- kde sa stala chyba, že sa jeho duševný a intelektuálny vývoj zastavil na úrovni toho prvého stupňa základnej školy. ()

ScarPoul odpad!

To už nikto nečíta Douglasa Adamsa? To už nikto neverí v diela Mikea Careyho a Neila Gaimana? Kam ten svet speje. Keby Dubnický robil štúdiu a robil to formou Show Rickyho Gervaisa, kde boli skutočné dialógy vytvorené pomocou animácie, mohlo to byť zaujímavé dielo, ale príde mi absurdné, že človek natočí film o názore na svet, v ktorom nie je ani stopa osobitosti. Animácia v pohode, ale s filmom to nemá nič spoločné. Toto sa robilo kedysi. Stačí si kuknúť jeden diel filmového týždenníku, ktorý frčal za socíku. Toto naozaj nie. Treba mať otvorenú myseľ, inak si tupý syseľ. ()

Lyli

Ach jo. Nebudu dávat odpad, i když bych měla. Sice je to záležitost, která mele kraviny, na druhou stranu animace je vyvedená fajnově. Tak teda jo, žvatlej si dál, že evoluce je blbost. Já se nad to povznesu a dám ti dvě hvězdy. Trumbero. ()

Seabeast

Zhruba do půlky jsem si říkal, co je na tomhle kraťasu, tak závadného z hlediska zdejšího hodnocení, než přišel konec. K evoluci jako takové mám skeptický pohled, stejně jako k Bibli a debata o našem původu asi nedospěje nikdy k závěrečnému verdiktu. Tenhle pseudo kraťas pokládající otázky ohledně evoluce vede k jednostranému pohledu na věc, a to tu, že nás stvořil Bůh a tečka. Záleží také, jak slovo "Bůh" vnímáte - pro mě to třeba není ten "pán na obláčku", ale jednoduše vyjádření "podstaty" nebo synonymum pro "být". Konec konců, s tímhle zpracováním se jednoduše nesmířím, protože bych mnohem více bral, kdyby zůstaly jen ty otázky, které povedou k vlastnímu úsudku. ()

Una111

Ráda zamhouřím u tohoto filmečku oko nad jednoduchou, nepříliš nápaditou animací, svůj účel splňuje. (A ode mne proto dostane i tu pátou, ne úplně plnou *!) Proti sobě staví dvě teorie vzniku druhů: Darwinovu evoluční teorii a teorii kreační. Smutné je, že Darwinova teorie, která je plná omylů, propastných trhlin a nelogičností, se jako nezpochybnitelná vyučuje (nejen) u nás na školách a o jiné žáčci za celý svůj školní život ani neuslyší! Jedinou výjimkou je asi ta paní učitelka v níže uvedeném vtipu. Posílám ho všem uživatelům, které tenhle animáč tolik popudil: - - - "Paní učitelko", hlásí se Pepíček "můj tatínek říkal, že pocházíme z opice." "Milý žáku", odtuší vlídně pedagožka, "dnes chci přednášet novou látku, takže opravdu nemám čas řešit vaše rodinné problémy." ()

Z0oMb3E odpad!

In nomine patris, et filii, et spiritūs sancti, alebo bibliu na Vás všetkých bezviercov! A najlepšie ju použiť pekne po sektársky, na fyzické tresty! Takže verte tomu čo hovorím, pretože myslením boha len štvete. A ja niesom Chesus, aby som si odsral morovú sneť, potopu či inú sračku ktorú boch tak rád na ľudí zosiela. A kľudne argumentujte, že agresivita je argument idiota. Boch je punkáč, a teda je mu jedno čo si o ňom ľudia myslia, keď si robí to čoho baví. Preto sem vrhá zverstvo tak ako mu to príde za vhodné. Ale ups, prečo nevrhol levy medzi tučniaky a prečo porno ťaman VS negrica nestojí za nič? Na tieto otázky biblia odpovie argumentačnou bombou "božia vôľa", ale evolučná teória ponúkne kus sofistikovanejšiu a pre mrte nevyhynutých intelektuálnych neandertálcov nepochopiteľnú odpoveď. Niet sa prečo čudovať že teória kreacionizmu je stále populárna. Viva la (r)Evolution! ()

ABLABLABLA

"Jedna vlaštovka ještě jaro nedělá." aneb jak znemožnit vědce a celou teorii evoluce v přímém přenosu. To je nějaký snímek určený pro děti předškolního věku navštěvující náboženskou nauku, který jim vysvětluje, že nemají věřit učitelům biologie a jaké "argumenty" proti nim používat, když jim budou dávat Adama a Evu za nonsens? Jako názor to beru, každý ať si věří svému, že o tom chtěli natočit snímek taky chápu, protože snímky o vědě se taktéž snaží vyvrátit tu druhou teorii - náboženskou, ale formu jakou zvolili tomu odpustit nemůžu. Animace naprosto otřesná (to že je to vykradačka je věc druhá, nelíbí se mi tak ani tak), a vyvracení formou zesměšňování a povyšování se nesnáším. Ovšem vážení uživatelé csfd - odpad to tedy není... Některé ty otázky jsou položeny dobře a odpovědi na ně ač jsou, tak prostě nestačí (argument filmu "miliardy let" vědci nepoužívají do vymytí mozku, víme že?), ale to už zase film neukázal. Karlos80 to popsal relativně dobře, ale odkazy na Hare Krišna ten předchozí proslov docela shodil. Avšak nejvíc mě dostal vtip od Jezinka.Jezinka, který si dovolím zkopírovat, abych si ho zapamatovala a taky protože celou tuhle diskuzi totálně rozsekává a klidně bych z něj udělala citát. "Bůh stvořil člověka k obrazu svému. Člověk potom prošel evolucí. Co se stalo s Bohem, nevíme." ()

stration

Jednu hvězdu za celkem zdařilou animaci a pár roztomilých kreslených vtípků. Jinak je to ovšem paskvil, který z mého vnitřního pohledu na svět naprosto zavrhuji jako demagogii nejhrubšího zrna, jako výsměch vědě a lidskému mozku. ()

Linda.csfd odpad!

Napíšu asi nejsprostší komentář, který jsem kdy napsala, protože "to mi ho vyndej" jsem vytočená jak žába v mixéru. JAK - VŮBEC - NĚKDO - MOHL? Tak předně Charles Darwin je moje modla, já miluju vše, co se týká vědy a na Darwina mi nikdo sahat nebude! I můj chameleon se jmenuje Charles Darwin a přispívám do společnosti Darwiniana. Mám chuť prohodit notebook televizí. Takže nasrat a rozmazat!!! ()