Sovětská bouře: 2. světová válka na východě

• Česko Velká vlastenecká válka (více)

Epizody(8)

Osmidílný cyklus ruských dokumentaristů, věnovaný událostem let 1941 - 1945 na Východní frontě, využívá bohatství filmových archivů v kombinaci se sekvencemi realizovanými počítačovou grafikou. Autoři si dali za cíl rekonstruovat hlavní události srážky Třetí říše s obří zemí, která, jak se ukázalo později, nestála přeci jen na oněch "hliněných nohách". Chronologicky líčí průběh konfliktu, připomínají aktéry obou dvou stran i zbraně, které bojující armády používaly. (oficiální text distributora)

Recenze uživatele Volodimir2 k tomuto seriálu (2)

Sovětská bouře: 2. světová válka na východě (2010)

Pozreli sme si už množstvo dokumentov z pohľadu Západného frontu alebo z bojisk v Pacifiku, ale pre nás je vždy najprijateľnejší Východný front o ktorom toho vieme najviac. Tento dokument radím medzi najlepšie z obdobia 2. svetovej vojny aj keď celý je predkladaný a popisovaný z pohľadu Sovietskych veliteľov a vojsk. Veľkolepý seriál o histórii druhej svetovej vojny, ktorý ucelenou formou mapuje strašné boje v období rokov 1941 – 1945. Mapuje vojnu, ktorú sami Sovieti nazvali Veľkou vlasteneckou. Dňa 22. júna 1941 sa do vražedného pohybu smer východ dalo 3 000 000 nemeckých vojakov s 3600 tankmi, bez vyhlásení vojny prekročili sovietske hranice. Utrpenie a hrdinské boje sovietskych vojakov i civilných obyvateľov začali. V priebehu tejto vojny stratil sovietsky národ 27 miliónov ľudí, žiadny iný národ nepriniesol toľko obetí. Moskva, Leningrad, Stalingrad, Kursk to sú mena bitiek, ktoré znamenali nádej pre svet, nadej, že nemecká armáda nie je neporaziteľná a Nemecko bude porazené. Stálo to však mnoho životov a mnoho utrpenia, než sa tak stalo, a o tom pojednáva tento seriál. ()

Série 1 (2010) (S01)

Pozreli sme si už množstvo dokumentov z pohľadu západného fronta alebo z bojisk v Pacifiku, ale pre nás je vždy najprijateľnejší Východný front o ktorom toho vieme najviac. Tento dokument radím medzi najlepšie z obdobia 2. svetovej vojny aj keď celý je predkladaný a popisovaný z pohľadu sovietskych veliteľov a vojsk. Veľkolepý seriál o histórii druhej svetovej vojny, ktorý ucelenou formou mapuje strašné boje v období rokov 1941 – 1945. Mapuje vojnu, ktorú sami Sovieti nazvali Veľkou vlasteneckou. Dňa 22. júna 1941 sa do vražedného pohybu smer východ dalo 3 000 000 nemeckých vojakov s 3600 tankmi, bez vyhlásení vojny prekročili sovietske hranice. Utrpenie a hrdinské boje sovietskych vojakov i civilných obyvateľov začali. V priebehu tejto vojny stratil sovietsky národ 27 miliónov ľudí, žiadny iný národ nepriniesol toľko obetí. Moskva, Leningrad, Stalingrad, Kursk to sú mena bitiek, ktoré znamenali nádej pre svet, nadej, že nemecká armáda nie je neporaziteľná a Nemecko bude porazené. Stálo to však mnoho životov a mnoho utrpenia, než sa tak stalo, a o tom pojednáva tento seriál. ()