Příběh jedné americké rodiny, která se záhy po přestěhování do jihovýchodní Asie ocitne uprostřed státního převratu. V krajině, kde každý cizinec je okamžitě zatčen a popraven, se zoufale snaží dostat na bezpečné místo. (A-Company CZ)

Dagoussek

Na začátku jsem si říkala:"Už se začne něco dít?" A jak jsem řekla, tak se dělo a to doslova. . .a pak jen přemýšlíte, co byste dělali vy na jejich místě. Skvělý, napínavý thriller. ()

Autogram

Keď sa v exotickej krajine niečo brutálne zvrtne, nie je zlé mať poruke Bonda. Jamesa Bonda. Navoňaný obchodník síce na chvíľu v sebe objaví Ramba, ale to nestačí a záchrana vzornej americkej rodiny vyžaduje iný kaliber hrdinu, napríklad brutálnu manželku. Niektoré akčné momenty, ako hod deckom do diaľky a hĺbky, boli fajn, ale celkovo to malo chabý zmysel. Náznak sa objavil v podobe jedného prehlásenia Bonda o korporátnom vykorisťovaní rozvojových krajín, ale tým to haslo. Skoda, že už na začiatku je jasné, ako to musí skončiť, a ten vjazd do zasľúbenej krajiny Vietnam bol ako návšteva lunaparku. Po celý čas som mal z filmu pocit Hry, že odrazu niekto zažne svetlo, do scény vstúpi režisér a so smiechom rodinke zahlási: prvý apríl. ()

zolo23

Nenápadný film ktorý pobaví, zaujme, ale stále máte pocit, že sa z toho dalo vytrieskať viacej. Možno iný režisér, ktorý by mal gule "urobiť" film agresívnejší ,pocitovo nepríjemný..... jedným slovom povedané krvavejší. A na Owena Wilsona vo vážnej role si asi nikdy nezvyknem. Neveril som mu ani "pilota" vo filme Za nepriateľskou líniou, ale čo už..komik ostane komikom... a jeho filmová manželka je snáď najškaredšou herečkou Holywoodu (áno, počítam aj Lady Gaga - nová Star A.H.S.), naozaj mi tu kazila oči. A James Bond? Nevadil, stárne chlapec stárne, ale stále má čo do seba. Prečo 4 hviezdy? Fandím J.E.Dowdle-mu a dúfam, že sa vráti k žánru, ktorý mu ide oveľa lepšie. A prakticky som nebol sklamaný ani s týmto kúskom. 70% ()

herr_carter

Právě jsem byl svědkem ojedinělého thrilleru, po jehož celou stopáž jsem byl minimálně konsternován ! Původně jsem si myslel, že se jedná o další z řady survival filmů, ale že to bude takto napínavé, v to jsem nedoufal ani ve snu. Dejme tomu cca od 15.minuty až do konce člověk sleduje se zatajeným dechem americkou rodinu kdesi v bohem zapomenutém asijském městě, jež se dostane přímo doprostřed válečné povstalecké vřavy. Nikdy by mě nenapadlo, že profláklá komická držka Owen Wilson dokáže vůbec v takovém snímku účinkovat a hlavně s jakou bravurou a přirozeností - stejně tak Lake Bell, u které mi stačily dva shlédnuté filmy k tomu, abych si jí zařadil do své top 10 hereček. Nemám prakticky nic, co bych tomu filmu vytknul - skvělá autentičnost a reálnost té vřavy, výkony jednotlivých herců a exteriéry jsou lahůdkou, které nedá člověku vydechnout, překvapení filmového roku 2015 !...............moje hodnocení = 9,5 z 10. ()

sedm.1

No Escape představuje vážně svižnou jednohubku, u které nemusí mít potencionální divák opravdu obavy, že by se nudil, jelikož nezbytný úvod, respektive představovačka postav a nastínění situace, je krátká a hned po ní už přichází úvodní povstalecký útok, který pak nastartuje film do parádních otáček, končící v podstatě až společně se závěrečnými titulky, což je prostě zárukou skutečně odsýpající zábavy, plné velice působivé a efektní akce, která ovšem zároveň nepůsobí nikterak přehnaně, naopak je přesvědčivá, a dále pak i syrové, zároveň ale opět věrohodné atmosféry, jenž dodává filmu opravdový nádech reálnosti. Pozitivní dojem jinak budí ještě postavy, kterým se dá věřit jejich strach a obavy, a to i díky výkonům jejich hereckých představitelů, kde musím vyzdvihnout hlavně výkon Owena Wilsona, kterého jinak vůbec nemusím, zde ale vážně podal velmi přesvědčivý výkon. Co mě ovšem naopak upřímně zklamalo, tak to byly vážně zcela nefunkční emoce, které mě nechali naprosto chladným vůči všemu a všem, a pak úplný závěr, který už až příliš okatě pomrkával po happyendovém konci. Celkově se zkrátka tedy sice nejedná o nikterak výjimečnou pecku, na druhou stranu, když vezmu v potaz její svižnost a zábavnost, tak ignorovat tuto podívanou by byla určitě také chyba. Prostě velmi pěkný průměr. ()

Lukoboss

Mám z toho hned několik poznatků - O. Wilson by neměl hrát jen debilní komedie, ale nějaká vážnější role mu taky dobře přistane (každopádně by si mohl trochu sestřihnout ty andílkovský vlasy, aby právě nevypadal jako v těch komediích). P. Brosnan je frajer i ve svým věku a fousiska mu sluší, každopádně napsat ho do titulků jako prvního, když je v celým filmu úplně minimálně, to pak diváka naštve, protože by to čekal jinak. Příběh je vcelku strhující, protože než se nadějete, rodinka už musí prchat před rozběsněným davem. No, dvě holčičky/dcery jsou ale totálně na facku a je fakt minimum scén, kdy tam neotravujou. Dalším faktem je, že celá, situace neznalá rodina má tolik štěstí (znáte ty filmový náhody), že to ani není možný, zatímco zkušenej bard Pierce je na tom trochu jinak - statisticky jim to nevychází úplně dobře. A pak ten júesej závěr, pffff. Proto se to nikdy nedostane nad průměr. ()

iXtr3m3

Drsný a neskutočne realisticky spracovaný triler. Owen v jednej zo svojich asi najlepších úloh spolu s Behind Enemy Lines. Toto mu sedelo, nemusí sa stále opičiť len v síce dobrých komédiách ale "len komédiách". Nechcel by som zažiť, čo museli zažiť jeho rodinný príslušníci spolu s ním. ()

Corpsegrinder

Celkem slušný, ačkoliv to mohl bejt trochu větší masakr. Píc Brosnan jako hlavní tahák ve filmu samozřejmě moc neni a nakonec se hrdinsky obětuje pro rozpočet. Na jedno zkouknutí je to dobrej film a nebyl bych tak kritickej jako Livingova máma která by uprostřed státního převratu a pouličních poprav ještě stačila dávat výprask sedmiletejm dětem za to že ten tlak nezvládaj. Prostě moraváci no. ()

Balu...

Jedním slovem to asi vystihuje "nedomrdlé".. Prsvních dvacet minut o ničem, pak to ale od scény s novinama začne nabírat petihvězdičkový koule, že si říkám, co je to za super film, aby to nasledne za 50 minut Brosnan naprosto zabil odpadovým přiznáním o ekopolitické agitce v zemích 3. světa a skončilo to bez nejhnusnějšího buldoka takže nakonec za tři. Tři jako že dobrý.. ()

F.W.Colqhoun

X je mistrem svého oboru. Oborem X jsou sračky. (Umberto Eco: Nulté číslo) John Erick Dowdle, jehož As Above, So Below mě nedávno maximálně pobavilo, opakuje svůj trik. A zase to vychází. Okultní blábolení vyklidilo prostor politické agitce, jinak je to jako přes kopírák - skupinka osob se chvatně přesunuje z místa A do místa B, aby v průběhu zjistilo, že cíl je v C a publikum je napnuté, baví se a když se nesnaží, nebude ho možná dráždit, že je to celé důsledně jednorozměrné. Jestli Vás baví pozorovat někoho při hraní first-person-shooterů (a mě někdy ano), může se Vám No Escape líbit, protože o nic dalšího tu nejde. Nic moc dalšího film ale neskýtá. Vtípek s "anglickou CIA" s Brosnanovým xichtem je dobrý, ale sám, samotinký, v podstatě podvyužitý je i nápad nechat nešťastného Owena Wilsona s rodinou na krku. Na každý pád doufám, že se bude Dowdle držet svého kopyta. V oboru X je machr. ()

Hanys_

Napínavý survivol thriller s přímým tahem na bránu. Pár scén je luxusních (hod dítětem), tempo vražedné, ale škoda těch náhod, třebaže se vždy, když je třeba, zjeví Brosnan. Škoda, po první třetině se tu rýsoval pětihvězdičkový potenciál. ()

eagle-eye

Nic pro slabé nátury... Sice utažené za vlasy, ale nepřetržitá 1,5 hodina akce, divák permanentně drží pěsti a o fous to vždycky klapne, nečekaně někdo pomůže, taková ta klasika no, ale funguje na výbornou v tomto případě... Téměř... ()

Janega

Mohol byť z toho super akčný thriller, keby za hlavných protagonistov nezvolili americkú rodinu, ktorú tvorí o ničom Wilson, hysterická manželka a otravné deti, pri ktorých sa v nebezpečenstve rieši, či sa majú pošťať. Jednoducho sa o nich nebojíte, lebo scénaristi by predsa nenechali ublížiť americkej rodine, takže len sledujete ich cestu-necestu, miesto toho, aby ste boli v napätí, či to všetci prežijú. ()

lucijelucije

V netradiční roli nám hrál O. Wilson. Ani nevím jestli tahle role bylo to pravé ořechové. Owen byl dobrej, působil věrohodně. No Escape připomíná ala 24 hodin. Spoustu převratů, shonů a těžkých situací, ze kterých se vždycky tahle rodinka vymanila, se nesledovalo úplně špatně. Ale s velikým zaujetím jsem No Escape nesledovala. Takový ten film, který ukáže sem tam dobrou akci a tíživou scénu, a pak zase delší dobu mlčí. 6/10 ()

Owen Wilson – konkurence pro Ramba?

Owen Wilson – konkurence pro Ramba?

15.05.2012

Tak to asi těžko, ale i on bude čelit brutální vojenské síle v jihovýchodní Asii. Konkrétně v akčním thrilleru The Coup, který podle scénáře svého bratra Drewa natočí John Dowdle (oba jsou podepsaní… (více)