Příběh jedné americké rodiny, která se záhy po přestěhování do jihovýchodní Asie ocitne uprostřed státního převratu. V krajině, kde každý cizinec je okamžitě zatčen a popraven, se zoufale snaží dostat na bezpečné místo. (A-Company CZ)

Torgal

Toto bola nečakaná trefa do čierneho. V hlavnej úlohe by som síce radšej videl niekoho iného, inak je to ale riadne nekompromisná jazda vo vysokom tempe, ktorá sa so svojimi hrdinami nemazná. Mnoho scén je veľmi intenzívnych a i keď to celé nakoniec dobre dopadne, iný koniec by som si neželal. Spracovanie navyše pôsobí príjemne realisticky a viem si predstaviť, že by sa niečo podobné mohlo v nejakej rozvojovej zemi naozaj stať. Len Brosnanov agent tu dosť vytŕča, no na obrazovke sa veľmi neohreje. 8-/10 ()

tranquill

"Nedá se rozlišovat mezi zlem a dobrem, jen odsud dostat rodinu!" Tohle velice realisticky akční sugestivní drama mi tou zoufalou touhou po přežití evokovalo katastrofické drama Nic nás nerozdělí. Excelentní záležitost! ()

Rockerman

Napínavý a dobře natočený film. Mladá americká rodina zachraňuje holé životy před povstalci, kteří v jedné nejmenované asijské zemi uspořádali hon na cizince, hlavně Američany. Ti nelítostně masakrují všechny, kdo jim přijde do cesty. Ikdyž od počátku je zřejmé, že to asi dobře dopadne, často to bylo jen o fous. Paradoxem je, kdo pak ty Amíky nakonec zachránil. ()

pasty

Bol to zážitok. Neraz som sa pristihol, ako fandím Owenovi a jeho rodine. Ja osobne mám rád takéto filmy, kde sa odohráva boj o prežitie. Tentokrát to bolo o to ťažšie, že to bolo o prežitie celej rodiny. Celkom dobre som si užil túto jazdu, "peklom revolúcie". A ani si neviem predstaviť, ako by som sa v takejto situácii zachoval ja. Trošku ma mrzelo, že Pierce nedostal viacej príležitosti a nebol naplno využití jeho potenciál. Ale to bol asi zámer. Inak slušne prevedený film, pre staršiu rodinku. ()

Mitisko

Dal som 5* aj keď samotný film je tak na 4,3*. U mňa nevýdanú 5* to dostalo preto, že spád bol horlive rýchli a bez servítky Pierce Brosnan "odhalil" americkú taktiku zotročovania národov. To som nečakal, že v takomto filme sa možeme dozvedieť niečo takto na rovinu. Dal by boh národom silu aby s korporáciami skončili tak ako vo filme... Berem to ako návod na slobodu... Celkovo odporúčam hlavne koli sústavnému grandioznemu napetiu a docela realneho poňatia situácie... ()

DarthFailord

Poslední dobou se objevuje čím dál tím víc filmů, které mne dokážou překvapit a tento se zařadil mezi ně. Velmi poctivý running film na který se kouká samo a baví a baví a baví. Má strhující tempo od začátku až do konce a realita, která nám je celý film servírovaná je velmi tvrdá. Owen Wilson ukázal, že umí zahrát i jinou roli než vtipkujícího blbce a že není jen slaďoušek. Pseudo CIA Pierce Brosnan taky na stará kolena zahrál velmi líbivě. Některé scény byly opravdu originální obzvlášť při jedné jsem doslova zmrzl s tevřenou pusou a nevěřícným výrazem. Velmi dobrých 80% a jen více takových filmů!! ()

LordMysti

Chvílemi jsem měl husí kůži. Všudypřítomné napětí, akční scény, dynamický akční děj, zvraty, atd. Prostě vše co má mít pořádný thriller! ()

netWoor

Chvilku dobrý, ale pak přijdou takové ty drobnosti, šutr, co strhne lavinu a rozbije celej film. Možná jsou to kraviny, ale právě na nich se pozná dobrej film od průměrnýho. Uječený holky bych ještě nějak rozkousal, ale ty přehazovačky už se mi moc nelíbily a po drobných blbinách si stále nemůžu vysvětlit, jak se manželka tak náhle zjevila u scény s revolverem a jak je možný, že ji ti dva držící neviděli ... ale pobavil mě konec ... Vietnamci, vykřikující svá hesla v angličtině (tak asi poznali amíky a zrovna sloužil hlasatel, co studoval v USA) a toutéž angličtinou pak varují i domorodce (rozuměj, do té doby domorodci mluvili domorodsky) ... ()

Likan7

Nečekal jsem zhola nic a přitom jsem dostal poctivou porci dobrýho filmu, to se mi nestává často. Když jsem viděl plakát, tak jsem si neuměl moc dobře představit Owena Wilsona ve vážným thrilleru, ale tady roli milujícího otce, který chce jen dostat rodinu do bezpečí, zvládl překvapivě v pohodě. Vyloženě skvělej je Pierce Brosnan, který je sice na plakátu, ale má ve filmu snad 15-ti minutový prostor. Jeho postava je ale supr a krade si každou scénu, kde je. Film má sice jednoduchý příběh, ale je natočený hodně intenzivně, první útok na hotel je vyloženě scénáristická a kameramanská výhra. Ve druhý polovině moje nadšení sice klesá, ale i tak se Převrat dotrmocá do solidního konce. Je to o to "ohromující", že se to může stát prakticky každýmu, kdo se nejen přestěhuje, ale i jen jede na dovolenou do nějaké podobně nestálé země. ()

Veronica27

Po delší době jsem viděla něco opravdu dobrého, co mě udrželo v pozoru po celou dobu.Navíc dva mí oblíbení herci Brosnan a Owen. ()

gemi

Ze začátku to vypadá trošku ospale, ale záhy se spustí jízda jako blázen! Být se dvěma dětmi uprostřed nepřátelského území, tomu říkám prdelní situace. EDIT: 29. 11. 2022, druhé zhlédnutí. Některé scény jsou kulervoucí (střecha!) a místy je to trošku přitažené za vlasy, nicméně thriller jak noha. Je to sice slabší pětka, ale pořád pětka, protože ten námět je neokoukaný. ()

Acrobat

Absolútne odfláknuté obsadenie s výnimkou domácich. Surová atmosféra keď už má prísť tak končí niekde pred vrcholom. Fiktívny prevrat je rýchly a deje sa mimo optikou tretej strany ale neskoršie unikanie je zhluk z neba Bohom daných náhod. Film sa snaží dostať z klišé, aj sa mu to niektorými krokmi darí ale ten koniec. Mal som zlú predtuchu, a aj sa vyplnila. Neviem, či cieľom surového zobrazenia a akčného ťahu na bránu je koniec žili šťastne až kým nepomreli. A nepozeráte Shreka. (videné 30.11.2018, BDrip) ()

bearmeedek

Docela příjemná akce, hlavně ne nudná. Z kolikáté země je tento film, kde lidé (no, já jim říkám zvěř) s nízkým IQ ovládají nebo se snaží ovládat své okolí za každou cenu? Asi těch zemí ve filmech proběhlo už tolik, že mě včera napadlo toto: Nezasvěcený mimozemšťan letmým pohledem na naši planetu Zemi řekne - "valíme dál, tohle je planeta primitivů ...". 70%. ()

Inozuka

Musím přiznat, že díky imbecilitě texaské rodinky jsem se párkrát přistihl, jak fandím té ošátkované bandě, ale nedá se upřít, že by film nebyl napínavý. Wilson jako akční taťka obstál a Brosnan si viditelně svého britského CIA užil, ale celkově je No Escape dost jednoduchá a klišoidní záležitost s nijak úžasným rozpočtem pro diváky západního světa, kteří žijí v mylné představě, že je všude vítají s otevřenou náručí. ()

Nix

Velice realistické zpracování, které by asi ne každý chtěl zažít. Owen mne občas hodně překvapí, že si střihne vážnější roli, je to opravdu kvalitní herec. A Bond sekunduje skvěle, je to řezník jak jsme zvyklý a proto takové akčnější odlehčení v jeho podání v tomto filmu opravdu sedí. Ale jinak se jedná o opravdu drsný počin, který mne překvapil. ()

Mijagi

Ze všech možných důvodů státních převratů si scénárista vybral ten úplně nejpitomější. V druhé části filmu je sice naznačena jakási zákulisní hra americké vlády, podaná však těžko uvěřitelně. A když je blbý hlavní motiv, vše ostatní se veze s ním. Jakkoliv byl příběh rodiny dojemný a v několika dechberoucích scénách jsem Owenovi, jeho manželce a dětem fandil, nemohl jsem se zbavit dojmu uměle vykonstruovaného příběhu. Takové ty hollywoodské klišé neustálého se zjevování frajera Pierce v situacích, kdy je nejhůř, ani nekomentuji. Vynikající herci (hlavně rodina), perfektní kamera (oproti scénáři uvěřitelná), ale jinak spíš bezduchá přehlídka násilností. ()

Owen Wilson – konkurence pro Ramba?

Owen Wilson – konkurence pro Ramba?

15.05.2012

Tak to asi těžko, ale i on bude čelit brutální vojenské síle v jihovýchodní Asii. Konkrétně v akčním thrilleru The Coup, který podle scénáře svého bratra Drewa natočí John Dowdle (oba jsou podepsaní… (více)