Příběh jedné americké rodiny, která se záhy po přestěhování do jihovýchodní Asie ocitne uprostřed státního převratu. V krajině, kde každý cizinec je okamžitě zatčen a popraven, se zoufale snaží dostat na bezpečné místo. (A-Company CZ)

Martrix

Nikdy bych tento život nevyměnila za to, o čem jsem snila. A jestli zítra umřeme, budu vědět, že to za to stálo. I podobné žgryndy zazní. Ale je jich vcelku málo, protože na ně postavy nemají čas. Situace velmi bezútěšná, nikoliv však nepravděpodobná. Zvlášť pokud jste Američan v zemi, se kterou se USA snaží vyjebat. A že se tak děje skoro všude. Tyto praktiky nejsou tajemství, přesto mě překvapuje, že v tomto filmu naplno zazní. Nicméně o tom Převrat není. Je o rodině, která se ocitne v pasti, ze které, jak praví originální název filmu, není úniku. Tedy...vypadá to tak. Takže akční rodinné drama. Herci ok, výprava ok...žánrových klišé tak akorát ...je to americký film. Fajn Brosnan v roli, která mu sedla. Na stará kolena nám Seanconneryovatí. Jednou vidět stačí. ()

dr.fish

Pokud čekáte film o tom, jak v době státního převratu rodinka uvízne v hlavním městě, v dešti kulek za křiku vražděných prchá do bezpečí, pak se toho zážitku pravděpodobně nedočkáte. Pierce Brosnan v tomto filmu není tvrďák, který se z toho vystřílí, ale jen obyčejný chlap, který si tak malý štěk vůbec nezasloužil. Citové výlevy a zpomalené záběry protáhnou úvodní hotelovou sekvenci na hodinu (místo potřebných 25-30 minut) a pak už není o čem točit. V tomhle filmu je úplně, ale úplně všecko špatně. Tam kde by to mělo odsýpat se děj vleče a chvíle, které stojí za to, jsou řemeslně odbyté. Výsledkem je rodinný cajdák, na který ale nemůžete vzít děti kvůli násilí, takže vlastně nemá cílovou skupinu, hodí se tak akorát ke klimbání u televize. Kruté zklamání. 20% ()

alchac

Ale jo, ono by to bylo bývalo velmi dobře stravitelné, neb jde o záležitost svižnou a nenudící, nicméně mou míru tolerance překračující ajlávjůování, naprosto dokonalý antikoncepční efekt (protože tak neskutečně protivné, uřvané a celkově odporné fakany filmové plátno snad ještě nevidělo) a cukrkandlově uslintaný závěr ve mě ve finále vyvolal spíše ukrutný břichabol. ()

sator

Připravíme cestu korporacím ty zemi zadluží a pak ji zkoupí... Snad se dostane informace k těm co mají plnou hubu terorismu.... ()

Khumbac

HOwen Wilson se svým necharismatickým výrazem nemůže bohužel zaujmout. Podívám se na ňho a vidím prdlé komedie, což na kameře, byť v thrilleru, ubírá na napětí. Má to prostě v ksichtu. Zato Brosnan čím starší tím mu to víc sluší. Celkový dojem: Nenasere a ani extra nepotěší. ()

chelseaman22

Debilita prvého řádu. první pracovní den a hned věšení cizinců ze země zaslíbené. Manželku tedy rychle přejde pláč a začne skákat přes paneláky bez sebemenší bázně. Manžel si zcela evidentně dává kruhový trénink - rovněž přeskakuje paneláky, běhá sprinty a hází dětmi jakou koulí. Bývalý 007 rychle procitne z alkoholového opojení a s radostí se obětuje pro perspektivnější rezidenty USA. Rozkošné! 25% ()

Remivsremi

Jednoduché, přímočaré ale napínavé a úderné. Krásná ukázka, jak rychle může v zemi dojit k převratu a vy se z nenadání ocitnete v té nejhorší situaci, kde vám nezbývá nic jiného než boj o holý život. 70% ()

vnimatkrasu

S gustem natočený béčko, ve kterým Brosnan s divokou rozhalenkou hláškuje jak o život, a postavy se vesměs nechovají jako kreténi. Z hlediska filmovosti hvězdičky tři. Z hlediska akce sedm z pěti. ()

Jizni Tlapa

Chvíli jsem váhal i nad plným hodnocenim, ale kycovity závěr a osizeny Brosnik mi dovolí jen čtyři. Wilson dokazuje, že umí i vážné polohy a je pro mě obrovským překvapením! Stejně tak tempo filmu, dějové zvraty a přirozenost záběrů jsou naprosto skvělé a zaslouží si velikou pozornost! Brosnan je frajer jako vždycky... ()

Johnny.ARN

Také svižné B-čko, že si ani neuvedomíte, kedy je koniec. Akčné, prestrelky, stále na úteku a s Brosnanom, čoby agentom nejakej tajnej vládnej organizácie. Dobrá jednohubka. 2 z 5 ()

Lachtaan

Nejen kvůli superaktuálnímu dění v Libanonu až příliš realistický scénář pro nepříjemný zážitek v oblasti, kde vychovanému a racionálně smýšlejícímu člověku není pomoci. Kvůli negramotnosti a bezohlednosti tamních obyvatel v takto krušných chvílích se krůček po krůčku začínám bát jihovýchodní Asie více než Blízkého východu. Tam bych ale nyní rovněž ani nevkročil. Jinak Brosnan zaválel, škoda, že jen na pár okamžiků. ()

elanius

(137/2015) / Akčňák starej školy na pozadí originálnej zápletky. Až na pár zbytočných sentimentálnych dialógov a mierne lavicovej poznámky pána Brosnana (za všetko zlo čo sa vo filme deje sú zodpovedné korporácie a domáci čo mačetami sekajú turistov sú vlastne len obete) som spokojný. Scéna úteku na motorke je to najlepšie čo som v akčnom filme videl za psledných 5 rokov. (6/10) ()

hanagi

Tak to byly vážně nervy! Šílené tempo, ve kterém se hlavní hrdina snaží zachránit svou rodinu, mě úplně ochromilo. Zvláště v první polovině se jim velice daří udržet film v uvěřitelné poloze - otec rodiny není žádný Superman a jen krok za krokem řeší nezbytné. Pak ale přichází "záchrana v poslední chvíli" a "šťastné setkání", z normálních slušných rodičů se stávají celkem výkonní zabijáci a začíná to být velmi předvídatelné. Ale co, i tak mě to bavilo. ()

ywo666

V pohode žánrovka. Čakal som síce, že Pierce Brosnan bude lepšie kontrolovať populačný rast v Kambodži/Laose. Viac menej sa tam objaví iba pár krát. Celé je to o Wilsonovi a jeho rodine. Ktorá skutočne nemá dobrý deň. Tie špiny šikmooké ich sú rozsekať na kúsky. A tak sledujeme napínavý survival v špinavej exotike. Tie deti sú otrasné a otravné, ale rodičia prekvapivo ťahajú film smerom hore. Akonáhle vypukne vzbura film frčí na plné obrátky, je kvalitne drsný a zastaví sa až na úplnom konci. Slabučké 4*. ()

KasparekZabijak

Hod deti do dalky za 100 bodu ! Trihvezda poctiva jako Brosnanuv chrup a Wilsonova propocena kosile, misty pripominajici tu Tittelbachovu z MS v hokeji z let, kdyz jeste TV NOVA mela tu drzost sampionat vysilat. Ar ju oukej teda dlouho slyset nechci, nicmene hodne svizna prvni pulka drzi film v lehkym nadprumeru i pres lehce vleklou pulku druhou, Vietnam jako zeme zaslibena pro obcany USA mi taky neprisla uplne vhodne zvolena, i kdyz v konkurenci ostatnich blizkych zemi je to asi vcelku jedno. Par velice namakanejch scen, dobyti hotelu partou osatkovanejch rakosniku s arzenalem zbrani za ktery by se nestydela ani Pol - Potova druzina velice umne a zrucne zrezirovano. A chvili jsem si myslel ze to ta mala holka zmackne a Owenuv mozek nam oramuje zaverecny titule. Skoda, jinak by to bylo za vic. 60% ()

JohnSmith

Owen Wilson si občas střihne vážnou a drsnou roli a i když mu to člověk jen těžko věří, tak tyhle role zvládá a tak se jednou za čas nechová na plátně jako debil. Převrat je slušný thriller se slušným tempem. ()

Castrator

Tohle se vám může stát na dovolené, akorát že místo převratu se bude jednat o obohacení tamních poslů mírumilovného náboženství. Ani bych se nedivil, kdyby se scenárista a režisér v jedné osobě nechali inspirovat děním v turistických letoviscích, ve kterých občas nějakému místnímu nebo místním rupne v kuli a jdou vystřílet hotel. Film dobrý, nejedná se o klasický boj jednoho supermana proti všem, má správnou dávku reálnosti, ALE... asi kromě patnácti minut, ve kterých se na scéně objeví P. Brosnan a film se trošku zvhrne v hraní na náhodu, kdy jsou aktéři vyloveni z totálních s....k. Jinak se nedá Převratu snad nic vytknout, pravidla žánru ctí. Jestli nesnášíte hlas dabéra B. Tůmy, hledejte film ne v českém znění. ()

zdenny

Nechtěl bych být v kůži člověka pocházejícího z civilizovaného „Západu“, který uniká před politickými fanatiky kdesi v prdeli světa, kde prostě nenalezne dovolání a kde ví, že když se na chvíli zastaví, prostě jej ta necivilizovaná hovada popraví, ženu stokrát znásilní a dítě… ()

m.a.t.o.

„Ste zranený, máte tu krv." – „Tá nie je moja." Owen Wilson po 14 rokoch opäť akčný... a vybral si celkom dobre. Od režiséra Dowdla som predtým nič nevidel, a tak som nemal nejaké prehnané očakávania. Nakoniec som ostal milo prekvapený, pretože asi takto nejako si predstavujem realistický boj o prežitie. Owenovi s rodinkou budete fandiť od prvej minúty, starému vlkovi Brosnanovi tiež, aj keď ten zase toľko vody nenamúti, ale objaví sa vždy v pravý čas. Trochu mi vadil príliš šablónovitý scenár (SPOILER od začiatku vám bude jasné, že Brosnanova postava sa konca nedožije SPOILER), ale inak mi tých 100 minút zbehlo celkom rýchlo. Pohodových 65 %. ()

Owen Wilson – konkurence pro Ramba?

Owen Wilson – konkurence pro Ramba?

15.05.2012

Tak to asi těžko, ale i on bude čelit brutální vojenské síle v jihovýchodní Asii. Konkrétně v akčním thrilleru The Coup, který podle scénáře svého bratra Drewa natočí John Dowdle (oba jsou podepsaní… (více)