Příběh jedné americké rodiny, která se záhy po přestěhování do jihovýchodní Asie ocitne uprostřed státního převratu. V krajině, kde každý cizinec je okamžitě zatčen a popraven, se zoufale snaží dostat na bezpečné místo. (A-Company CZ)

peetriss

Thriller svižný, realisticky natočený a masírující nervovou soustavu, kdy se o rodinku v nesnázích bojíte a fandíte ji. Funguje však pouze, když se divák oprostí od úvah nad vykonstruovaností děje, kdy hrdinům vše až neuvěřitelně vychází mnohdy doslova za vteřinu dvanáct, a když už je opravdu zde, z čista jasna se za půl vteřiny dvanáct zjeví Pierce Brosnan (jeho postava je okrajová), aby vše dal do pořádku. Dialogy také nejsou vždy povedené (zejména z úst obou dcer, jinak mile obsazených). Owen Wilson se snaží vychýlit z dlouhé komediální filmografie, což je sympatické, ale působí velmi průměrně, Lake Bell je sexy a působí o něco přesvědčivěji. ()

Disease

Vykreslení převratu celkem realistické. Jsou ještě země, kde si to s vládou, která je rozprodává, dovedou vyřídit. Jinak normální akčňák s iritujícími smrady. ()

Strandmon

Převrat sice neni ničím převratný, ovšem jako nenáročná napínačka je to výborné! Hlavně u první půle se vaše nervíky pořádně zapotí. ()

Mimomisu

Zaslouzilo by si to o fous lepsiho rezisera, ale jinak jsem s tmi nemel problem. Neprijemnej (v kladnym smyslu) film, kterej jede od zacatku do konce. Vic bych v tom nehledal, proc taky. 4 zaslouzene ()

Esgalnor

Pf, prej 'No escape', a pak je ten iskejp tak lehkej. Po slibném začátku, kdy to vypadalo jako svěží, politicky nekorektní, dobrými výkony podložený thriller, se to (přibližně po části u skákání ze střechy na střechu) zvrtlo v neoriginální zoufalou nudu, s protivnými hloupými postavami, které mají pořád štěstí, nic vážného se jim stát nemůže, a ač se zdá, že je všechno v háji, na poslední chvíli je štěstěna zachrání. Zklamání. Btw, tak otravný děti ve filmu jsem už dlooouho neviděl, fuj. ()

qxkamo

Konecne normalna rola pre Piercea Brosnana, lebo vzdy hral len nudne uhladene postavy, vratane gycovych 007. Inac, zaujimavy triller s politickym motivom, no aj dost nasilny, co vyzeralo dost realisticky. Vytknem vsak prilis rambovsky ponaty utek, kde maju hlavni hrdinovia stastie pri vsetkom. ()

Santino7

Wilson hrajúci prekvapivo fajn (už neviem koľkýkrát dokázal, že sa vie uplatniť aj mimo komediálneho žánru), autentickosť niektorých pasáží (chaos, zdesenie, brutalita) taktiež fajn, žiadne zĺhavé omáčky na úvod ale rovno vhupnutie do diania taktiež dobrá voľba, avšak tým asi môj výpočet pozitív končí. Neskôr ma to totižto začínalo značne unavovať, nudiť, otravovať - či už "dramatickými" rodinnými vsuvkami (dosť stupídne dialógy), príliš zdĺhavou akciou ktorú nemalo čo vystriedať a spestriť, otravnými postavami príslušníkov rodiny, nelogickým chovaním. No skrátka, nevtiahlo ma to dostatočne, a teda to napätie na mňa až natoľko neúčinkovalo. Taká neškodná jednohubka, pri ktorej si však ani len nedokážem predstaviť, že by ju mali premietať v kine, je to skrátka čisto televízna záležitosť. P.S.: Ručné kamery sú zlo. 45% ()

mira007

Owen Wilson jako tatík, který přijme práci v jakési asijské zemi, ale tam hned druhý den dojde k převratu a fanatický dav se vydá vraždit cizince ( hlavně Američany ) - jakási variace na úniky ze zombie teritoria, které nemohu upřít relativně originální námět a permanentní napínavou akci, ale bohužel od dokonalosti to sráží určitá televiznost a hlavně iritující nerealističnost - dav vraždí hosty hotelu a ta málá má hysterický záchvat, že chce plyšového medvídka, ozbrojenci střílí zápaďany na střeše a ta malá hystericky řve, že nechce skočit ze dvou metrů, celá rodina v úkrytu, všude kolem zabijáci a ta málá škemrá, že potřebuje děsně čúrat. Já nevím, ale kdybych já viděl v pěti letech rozsekanýho člověka natož třicet tak ani nedutám. A nakonec tomu dá korunu 007 Brosnan v roli jakéhosi agenta, který rambovsky kosí nepřítele .... sakra, ten film měl tak velký potenciál, ale ta malá mi to zkazila. Prostě Amerika hadr i s předojemnělými scénami. ()

arcticsky

Velmi slušná, fotogenická akční jízda je tu a tam kažena více než dementními fakany (fakt jsem si přál, aby starší z potížistek spadla při tom interesantním hodu z věžáku na věžák dolů) a podivnými, nepravděpodobnými lapsy ve scénáři. Jakým zázrakem našel Brosnan povedenou rodinku na hřbitově? Jakým zázrakem se hlavní záporák objevil přesně u loďky na břehu řeky? A našlo by se toho více... ()

bolan

Začalo to celkem napínavě až do chvíle, kdy se tam objevil P.Brosnan, začal házet vtípky a veškerá atmosféra bya ta tam. ()

TheSpearCZ

Musím uznat, že celkově se film jeví dost realisticky (je to tak i natočeno), ale to mi prostě na lepší hodnocení nestačí. Chtělo to lepší akci, více krve a jiné herce. Owen Wilson se sem jednoduše nehodí a Lake Bell jsem měl sto chutí profackovat. Jediný Brosnan jako badass se mi líbil, ale nedostal moc prostoru. Konec byl očekávaný a spíše tedy mírné zklamání. Čisté 3* ()

husokachna

Tak to byla pánové pecka. Jednoduchý koncept, rodina v ohrožení, nic víc a nic míň a jak tu může parádně fungovat. Po tom, co mě příjemně překvapilo Pod Zemí, začínám podezírat Dowdlea, že umí točit, protože takhle napnutej jsem byl naposledy u 96 hodin. Ano, je tam ten "děti v ohrožení" faktor, který ale v tomto případě neberu jako podvod, ale jako opodstatněnou součást rovnice. Pět hvězdiček nedávám pouze kvůli tomu, že to je prostě jenom přímočarý ničím výjimečný "run for your life" thriller....ale sakra tak dobře natočenej. Owen Wilson na to, že je Owen Wilson obstál na výbornou, Lake mi není sympatická, ale nijak výrazně mi nevadila....no a Pierce...Pierce, kterýmu jsem nikdy nepřišel na chuť, je tady vyloženě parádní třešničkou na dortu. Dávám čtyři maximálně silný rýžový puče. ()

Illy

Nějak nedokážu pochopit jak tahle výborná adrenalinová akčňárna zůstala celých pět let pod mým radarem a já na ni přišel až teď. Owen Wilson se mi ve velmi netradiční roli líbil, děti hrály parádně a i ta ošklivka se snažila. Kapitolou samou pro sebe je pak Pearse Brosnan, ten byl vůbec úplně cool. Super. ()

warrenur

Paradne do odsypa a Wilson ma milo prekvapil, ako sa zhostil tak vaznej role ako je tatino - ochranca rodiny v neprajnych podmienkach. :) Musim priznat, ze mi sem-tam liezli na nervy prejavy neplnoletych clenov, ale to bol len uovlnenou vychovou dobroprajnych sluhov...pardon, rodicov. Fajna jednohubka. Odporucam. Nikto z nas, co chodi po sluzobnych cestach, nechcel zazit na hoteloch podobne pocity. Mne stacil len cca 2x poziarny poplach v noci. :D ()

Matli

Owen Wilson v nečekaně vážné roli, na komika to zvládá jen tak tak. Jinak svižné , napínavé, dobře natočené a s hrdnou Brosnanem, který se vždycky vyloupne odnikud, všechny pozabíjí a zase zmizí :-) Jen mi tam vadilo pár nesmyslných scén, ale dá se to překousnout. 67% ()

RickyFitts

Solidní filmařina - bez obsahu, ale to asi nikdo nesliboval. Začne to výbornou scénou po dvaceti minutách a až na pár zbytečných srdceryvných okamžiků to skoro nezpomalí. Fajn jednohubka. A fajn vidět Owena v jiný roli. ()

Owen Wilson – konkurence pro Ramba?

Owen Wilson – konkurence pro Ramba?

15.05.2012

Tak to asi těžko, ale i on bude čelit brutální vojenské síle v jihovýchodní Asii. Konkrétně v akčním thrilleru The Coup, který podle scénáře svého bratra Drewa natočí John Dowdle (oba jsou podepsaní… (více)