Malý princ (TV seriál)

Animovaný / Dobrodružný

Francie / Německo, 2010, 26x23 min

Romain van Liemt
  • annihilation

Jedna věc je mít talent a zfilmovat knihu, druhá nemít inspiraci a vzít z něčeho jen povrch a ten předat dál. Tento seriál pro děti totiž nemá s Malým princem vůbec nic společného, ba snad ho přímo popírá svým ubohým přístupem. Něco takového mohli vytvořit snad jen dospělí. :((16.6.2013)

Cože - 18 %? To nechápu. A jsem ráda, že svýma pěti hvězdama jsem to zvedla na 19, odpadkoví blbečkové.(28.7.2013)

• dav110

Komentuji sice na bázi jediného zhlédnutého dílu, dokonce přiznávám, že neúplného, přesto si za svým názorem budu hrdě stát. Jak by také ne, vždyť když se kouknu na hodnocení a komentáře ostatních uživatelů, vidím, že jsme v téměř dokonalé shodě. ___ Pokud existuje nějaká adaptace, která dokonalé kalí předlohu, jež je pro literární svět stejně tak důležitá jako je pro svět filmový kupříkladu Wellesův Občan Kane, tak je to tohle animované zpracování Malého prince, seriál, který si drze přivlastnil jméno a charaktery (vyjma Malého prince byla zneužitá i jeho růže) Exupéryho filozofické pohádky, a který nemá s Exupéryho pohledem ani zbla společného. Pohádka, která se nestydí otevřeně parazitovat na možná nejdůležitější zastánci svého žánru si tudíž nezaslouží, aby byla sledována, a to ani tím nejmenším (respektive nejmladším, kdyby si to chtěl pan Krytinář brát osobně) divákem. Kromě toho o extratřídní vizuální stránce také nemůže být řeč.(11.7.2013)