Malý princ (TV seriál)

Der Kleine Prinz

Animovaný / Dobrodružný

Francie / Německo, 2010, 26x23 min

• mr.filo

Drobný hrdina bojující za dobro na různých planetkách čirou náhodou kamarádí s liškou a sem tam se dovolává své růže. To, že přitom trochu vypadá jako Malý princ, berme jako malý bonus, neb pětiletým dětem je to zatím jedno. // the 2011 Export Award in France(1.11.2012)

Cože - 18 %? To nechápu. A jsem ráda, že svýma pěti hvězdama jsem to zvedla na 19, odpadkoví blbečkové.(28.7.2013)

• annihilation

Jedna věc je mít talent a zfilmovat knihu, druhá nemít inspiraci a vzít z něčeho jen povrch a ten předat dál. Tento seriál pro děti totiž nemá s Malým princem vůbec nic společného, ba snad ho přímo popírá svým ubohým přístupem. Něco takového mohli vytvořit snad jen dospělí. :((16.6.2013)

• sator

Na některé autory by mělo platit embargo...(12.10.2014)

Konečně Malý Princ, který není melancholickým záznamem autorova bad tripu, maskovaného za historky o imaginaci. Drobný háček je, že jde o seriál, který pouze používá postavu Malého Prince (a Růže a Lišáka a Hada - kterého mimochodem výborně dabuje Miroslav Táborský), jehož posílá po všemožně fantastických světech, a nechává ho řešit tamní problémy, vyvolané téměř biblickým Hadem, toužícím po navrácení vesmíru do ticha, které tu bylo před příchodem lidí. Nepochytil jsem nějaký vnitřní filozofický rozměr Princovy postavy, celý seriál je "jen" o jeho boji s Hadem, s jím rozsévanou beznadějí a "černými myšlenkami" (které vypadají trochu jako duchové z PacMana, když zrovna nezmorfují do gigantického monstra;)), které rozsévá po oněch světech, na nichž se Princ setkává s vcelku standardními zápletkami o křivdách, nekomunikaci, zradě a tak všelijak podobně. Ale faktem je, že je to na televizní poměry víc než slušně animované, a hlavně ty světy jsou co do vizuální podoby i svého fungování opravdu každý jiný. Takže ano, distributor lže, pokud vzbuzuje dojem, že tohle je seriál podle knihy Malý Princ - nic to ale nemění na tom, že to vůbec není seriál špatný. 80%(14.9.2014)