Malý princ (TV seriál)

• Německo

Der Kleine Prinz

Animovaný / Dobrodružný

Francie / Německo, 2010, 26x23 min

Cože - 18 %? To nechápu. A jsem ráda, že svýma pěti hvězdama jsem to zvedla na 19, odpadkoví blbečkové.(28.7.2013)

• Tom_Lachtan

možná by to nebylo tak špatné, kdyby se to nejmenovalo Malý princ, jenže ono se to tak jmenuje a snaží se to navázat a rozvíjet některé věci které se v knížce zjevili, ale dělá to tím nejblbějším způsobem jakým může, atmosféra knihy se proměnila ve špatně animované, nedobré dobrodružství s nechutnoplnými dialogy, nechutné (11.2.2013)

Konečně Malý Princ, který není melancholickým záznamem autorova bad tripu, maskovaného za historky o imaginaci. Drobný háček je, že jde o seriál, který pouze používá postavu Malého Prince (a Růže a Lišáka a Hada - kterého mimochodem výborně dabuje Miroslav Táborský), jehož posílá po všemožně fantastických světech, a nechává ho řešit tamní problémy, vyvolané téměř biblickým Hadem, toužícím po navrácení vesmíru do ticha, které tu bylo před příchodem lidí. Nepochytil jsem nějaký vnitřní filozofický rozměr Princovy postavy, celý seriál je "jen" o jeho boji s Hadem, s jím rozsévanou beznadějí a "černými myšlenkami" (které vypadají trochu jako duchové z PacMana, když zrovna nezmorfují do gigantického monstra;)), které rozsévá po oněch světech, na nichž se Princ setkává s vcelku standardními zápletkami o křivdách, nekomunikaci, zradě a tak všelijak podobně. Ale faktem je, že je to na televizní poměry víc než slušně animované, a hlavně ty světy jsou co do vizuální podoby i svého fungování opravdu každý jiný. Takže ano, distributor lže, pokud vzbuzuje dojem, že tohle je seriál podle knihy Malý Princ - nic to ale nemění na tom, že to vůbec není seriál špatný. 80%(14.9.2014)

• Allien.9

S předlohou to má opravdu jen pramálo společného, mnohem více však zamrzí promrhaný potenciál.(7.11.2012)

• sator

Na některé autory by mělo platit embargo...(12.10.2014)