Malý princ (TV seriál)

Der Kleine Prinz

Animovaný / Dobrodružný

Francie / Německo, 2010, 26x23 min

Romain van Liemt

Konečně Malý Princ, který není melancholickým záznamem autorova bad tripu, maskovaného za historky o imaginaci. Drobný háček je, že jde o seriál, který pouze používá postavu Malého Prince (a Růže a Lišáka a Hada - kterého mimochodem výborně dabuje Miroslav Táborský), jehož posílá po všemožně fantastických světech, a nechává ho řešit tamní problémy, vyvolané téměř biblickým Hadem, toužícím po navrácení vesmíru do ticha, které tu bylo před příchodem lidí. Nepochytil jsem nějaký vnitřní filozofický rozměr Princovy postavy, celý seriál je "jen" o jeho boji s Hadem, s jím rozsévanou beznadějí a "černými myšlenkami" (které vypadají trochu jako duchové z PacMana, když zrovna nezmorfují do gigantického monstra;)), které rozsévá po oněch světech, na nichž se Princ setkává s vcelku standardními zápletkami o křivdách, nekomunikaci, zradě a tak všelijak podobně. Ale faktem je, že je to na televizní poměry víc než slušně animované, a hlavně ty světy jsou co do vizuální podoby i svého fungování opravdu každý jiný. Takže ano, distributor lže, pokud vzbuzuje dojem, že tohle je seriál podle knihy Malý Princ - nic to ale nemění na tom, že to vůbec není seriál špatný. 80%(14.9.2014)

• dav110

Komentuji sice na bázi jediného zhlédnutého dílu, dokonce přiznávám, že neúplného, přesto si za svým názorem budu hrdě stát. Jak by také ne, vždyť když se kouknu na hodnocení a komentáře ostatních uživatelů, vidím, že jsme v téměř dokonalé shodě. ___ Pokud existuje nějaká adaptace, která dokonalé kalí předlohu, jež je pro literární svět stejně tak důležitá jako je pro svět filmový kupříkladu Wellesův Občan Kane, tak je to tohle animované zpracování Malého prince, seriál, který si drze přivlastnil jméno a charaktery (vyjma Malého prince byla zneužitá i jeho růže) Exupéryho filozofické pohádky, a který nemá s Exupéryho pohledem ani zbla společného. Pohádka, která se nestydí otevřeně parazitovat na možná nejdůležitější zastánci svého žánru si tudíž nezaslouží, aby byla sledována, a to ani tím nejmenším (respektive nejmladším, kdyby si to chtěl pan Krytinář brát osobně) divákem. Kromě toho o extratřídní vizuální stránce také nemůže být řeč.(11.7.2013)

• civrss

Odporná vizualizace a celkově nechutné zpracování Malého prince. Naprostá neúcta k Exupéryho dílu. Kdyby to chudák viděl, bylo by mu z toho zle.(5.3.2013)

• Allien.9

S předlohou to má opravdu jen pramálo společného, mnohem více však zamrzí promrhaný potenciál.(7.11.2012)

• Tom_Lachtan

možná by to nebylo tak špatné, kdyby se to nejmenovalo Malý princ, jenže ono se to tak jmenuje a snaží se to navázat a rozvíjet některé věci které se v knížce zjevili, ale dělá to tím nejblbějším způsobem jakým může, atmosféra knihy se proměnila ve špatně animované, nedobré dobrodružství s nechutnoplnými dialogy, nechutné (11.2.2013)