poster

Carol

 • Velká Británie

  Carol

 • Slovensko

  Carol

Drama / Romantický

Velká Británie / USA, 2015, 118 min

Režie:

Todd Haynes

Předloha:

Patricia Highsmith (kniha)

Scénář:

Phyllis Nagy

Kamera:

Edward Lachman
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • poz3n
  ***

  Far from Heaven vol. 2. Je to až příliš sterilní. To, co ve Far from Heaven fungovalo jako atmosféra tehdejší doby, působí v Carol jako filmový nedostatek. Hezky se na to dívá, herecké duo je zajímavé. Škoda, že jde Haynes tolik po povrchu. 5/10(6.5.2016)

 • Avalon820
  ***

  Akademická rutina ve své nejčistší podobě. Film má mnoho nepopiratelných kladů - výbornou hudbu, skvělé hlavní protagonistky, příjemnou, dobovou atmosféru. Faktický zápor se opravdu špatně hledá. Podle mého názoru chybělo Carol více opravdu silných, zapamatovatelných scén. Zrovna tak příběh, byť tématicky atraktivní, se nedočkal ani jediného zvratu, který by oživil už od prvních minut poměrně snadno předvídatelný děj. Škoda. Na jednu stranu oceňuji vkusné pojetí a věřím, že s takovýmto materiálem by nebylo těžké sklouznout k patosu a kýči. Na stranu druhou - zůstane-li po přemíře vkusnosti pachuť chladného odstupu, je to špatně zrovna tak.(30.12.2015)

 • kajas
  **

  K uzoufání nudný snímek plný dlouhých odevzdaných pohledů. Spalující milenecký poměr par excellence.(24.2.2016)

 • moviefilm
  *****

  Sofistikovanejšia Skrotená hora. Nádherná filmárčina!(22.12.2015)

 • POMO
  **

  Krásna kamera a hudba. Príbeh ústrednej dvojice je ale psychologicky aj sexuálne strašne NEZÁŽIVNÝ. Ako sledovanie západu slnka cez dokonale vyleštený igelit. Na šialených drevených sedačkách v Obecnom dome (opening filmového festivalu) to bolo utrpenie.(27.4.2016)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace