Kdo přežije - Palau

Dobrodružný / Reality-TV / Soutěžní
USA, 2005

Účinkují:

Jeff Probst (moderátor)

Desátá řada úspěšného amerického pořadu se natáčela na ostrově Koror. Tento ostrov spolu s okolními ostrůvky tvoří stejnojmenný spolkový stát Koror, který spolu s dalšími 15 státy tvoří federativní republiku Palau. Souostroví Palau leží v Tichém oceánu asi 500 km východně od Filipín. (obivan568)

snebka

SPOILER Za prvních deset řad se ještě nestalo, aby jeden kmen natolik drtil ten druhý. A kdo by na začátku řekl, že to Kororové budou mít navrch nad Ulongy. Závěr už byl docela jednoznačný, protože holky se připravily o šanci bojovat o onen milion dollarů. Zatímco Ian i Tom věděli, že jim k tomu stačí dostat do finále Katier. Oblíbenci: Ian, Stephanie Favorit: Tom, Ian 73/100 **** ()

The Graduate

OBSAHUJE SPOILERY Další výborná řada, tentokrát sice celkem „pohodová“ a bez výrazných blindsidů, ale i tak hodně zábavná se sympatickými hráči a s několika nej: nejvíce vyhraných výzev jedním kmenem a jedním hráčem, nejdelší výzva, nejvíce remíz na kmenových radách a dosud největší počet hráčů. Na atraktivitě nic neubírá ani obrovská převaha Kororu. Obrovským plusem je podle mě také asi nejzaslouženější vítěz vůbec. Tom se svou skvělou a přitom čestnou hrou od začátku dominoval a svou cestu za titulem Sole Survivor si kromě toho vydláždil i pěti individuálními imunitami. ()

Martin_W

Komentář obsahuje spoiler/y. Jedna z dosavadních nejlepších sérií. Zpočátku jsem fandil Ulongům, měli zajímavější hráče. Prďola James, který si hrál na největšího tvrďáka mě snad bavil mnohem více než Fairplay Johny. :-D Moje srdce si zasloužila Angie, která měla vydržet do sloučení.. Vůbec jsem nepochopil na co byl kmenu již zmiňovaný James. Před sloučením jsem se zaměřil na Steph, která byla jednou z nejlepších přeživších všech sérií. No a posledním koňem, kterému jsem fandil byl Tom, který si výhru pracně vybojoval. Naopak mi vadili Coby, Caryn, Ian a Janu. Ian mě svou blbostí nejednou pobavil a ukázal, že jeho strategie stojí za velké kulové. Hodnotím - 8/10 ()

AntonG.

Celkem fajn série, s docela zaslouženým vítězem. Popravdě, kdyby vyhrála ta osoba, co nakonec skončila na 2. místě, tak už bych asi na Survivora zanevřel... Nicméně o dost více jsem to přál osobě, co skončila 3. Ale bohužel, během posledních 2 dílů se dopustil úplně zbytečných chyb, důvěřoval nepravé osobě...Jedna ze sérií, kde se casting vydařil. Oblíbenci: Ian (především), Tom, Angie, Stephanie Neoblíbení hráči: Coby, Katie, James Kočka série: Jenn ()

kepiash

Někomu možná mohla tato série v porovnání s jinými připadat o poznání nudnější, ale za mě to tak určitě nebylo. Nemalou roli na tom možná hrál fakt, že jsem od začátku fandil kmeni Koror a do konce to dotáhli moji oblíbenci Tom a Ian. Navíc měla tato řada hned několik památných momentů, jako Stephanie přežívající v troskách kmene Ulong nebo Ianovo dojemné vykoupení. Zajímavé bylo i prostředí džungle s troskami vojenské techniky. Sečteno podtrženo - u mě dobrý. ()

• Tato série je dodnes jediná, kdy nedošlo ke sloučení kmenů.  Série byla také první, která měla na svém začátku 20 soutěžících. (Hidan)
  • Na základě série proher jednoho kmene zůstal v tomto kmeni jen jeden hráč. Právě tato situace vedla producenty k nápadu uvedení speciálního prvku hry - ostrovu vyhnanství. (Zdroj: kdoprezije.cz) (x_silver)