Pátrání po Sugar Manovi

• Švédsko Searching for Sugar Man (více)

Pátrání po Sugar Manovi vypráví neuvěřitelný, ale pravdivý příběh Rodrigueze: největší rockové hvězdy 70. let, která nebyla. Dva producenti objevili Rodrigueze na konci 60. let v kouřové mlze zapadlého detroitského baru. Byli ohromeni a přesvědčeni, že mu písně plné silných melodií a prorockých textů zajistí pověst největšího hudebníka své generace. Dvě alba, která nahrál, však naprosto propadla, zpěvák se vytratil ze scény a zbyly jen historky o sebevraždě na pódiu. Pirátská kopie jedné z nahrávek se mezitím náhodou dostala do Jižní Afriky, kterou apartheid odřízl od zbytku světa. V následujících dvou desetiletích se Rodriguez v JAR stal fenoménem, jehož sláva předčila Rolling Stones. Film sleduje snahu dvou Rodriguezových fanoušků, kteří touží zjistit, co se opravdu stalo s jejich hrdinou. A tomu, co objeví, se sami nestačí divit. Film byl oceněn Oscarem v kategorii Nejlepší dokumentární film roku 2013. (oficiální text distributora)

wick

Výborný dokument, co se týká příběhu, filmařsky je to slabší, ale o to tady nejde. Sountrack super. Všechny další informace a letošní turné (!) na sugarman.org ()

kessi

Úchvatné, nemám slov. Šla jsem na to do kina aniž bych měla ponětí o čem to bude a naprosto mě to dostalo. Ze začátku trochu nudilo ale co přišlo po tom, to by mě opravdu nikdy nenapadlo. 100%! ()

Ruadek

Lidské osudy jsou plné absurdit a nečekaných věcí. Výborně zfilmovaný dokument o legendě, která netušila, že je ikonou několika generací. **** ()

Desmi

Celý příběh je jako nějaký hloupý žert a kdyby ho nesepsal sám život, nejspíš bych nevytáhnul vyšší než průměrné hodnocení. Jenže je to nejspíš všechno pravda a já neměl na výběr. Rodriguezova hudba je geniální a není divu, že texty jeho písní měli takovou moc a takový dosah. Je to silný a neobvyklý příběh podbarvený neobyčejnou hudbou, z které je cítit naděje.. ()

black8

Krásny, dojemný príbeh. Nachvíľu som uverila v ľudské dobro. Také je to celé neuveriteľné. A takmer aj slza vypadla. ()

JackStrange

Dokument, který sice manipuluje s fakty, ale v průběhu vše uvede do pořádku a ukáže člověku že hudba není jen o vyprodaném koncertním sále, spoustě peněz a slávě, jak se nám snaží vnutit moderní hudební průmysl, ale o lidech a o poselství hudby samotné. ()

Malkinka21

SPOILER - Výborne spracovaný dokumentárny film o niekom kto bol považovaný len za mýtus. Príbeh "Sugarmana" alebo teda Sixtona Rodrigueza, ma veľmi zaujal a dokonca až prekvapil. Hľadanie legendy, pochádzajúcej z Detroitu z chudobných podmienok, ktorá vo svojej rodnej krajine, USA, predala zhruba 6 platní a v Juhoafrickej republike vyše 500 000, počas 60. a 70. rokoch, čo ho urobilo v JAR slávnejším než Elvis, a to všetko bez Rodriguezovho vedomia, je viac než šokujúce. Palec dávem hore spracovaniu, hudobným vložkám a taktiěz účinkovaniu Rodrigueza a celej jeho rodiny. Dávam 4 hviezdičky. ()

ProfiDivak

Dobré konce a nájdenie šťastia nie sú výmyslom rozprávok alebo dielom lacného "cukru", "kto hľadá, nájde", niekedy aj ten, kto už prestal hľadať. ()

ZaFi.

Do tohoto filmu jsem šel s několika velkými otazníky. Kdo je to Sugar Man? Odkud se vzal? Proč ho nikdo nezná? Naštěstí jsem na všechny mé otázky našel v tomto úžasném dokumentu odpověď. Ze začátku jsem přesně nevěděl, o co jde, ale brzy jsem pochopil a po chvíli jsem už byl plně ponořen do pátrání společně s oběma novináři, kteří příběh vyprávěli. Hltal jsem každou chvilku a nemohl se dočkat onoho záhadného zpěváka. A najednou tam byl! Mluvil a vyprávěl jak to ve skutečnosti všechno bylo, co všechno zažil a podobně. Jeho písničky jsou poměrně jednoduché a hlavně chytlavé – ideální kombinace. Věc se má tak, že Sugar Man se narodil pro Jihoafrickou republiku. Vyprodávat v JAR haly a v rodné zemi (USA) být za průměrného hospodského pěvce? To je opravdu hodně zvláštní! A to dělá tento dokument výjimečným. ()

Stellbory

Je to jako bych se celou dobu díval na film u kterého vím že je vše vykonstruované. Ke konci, když si na po desáté ověřujete pravdivost tohoto příběhu Vám spadne čelist a jen se snažíte zpracovat to vše okolo i když to prostě nejde. Skvělá Life-story jaká mi ukázala ne jen že každý potřebuje velké věci ke štěstí ale i vyjímečného interpreta jehož úroveň je vysoko jako největší hvězdy jeho doby! Děkuji za tento "dokument" ()

kolly13

Zajímavý dokument, který obsahuje i špetku tajemství a překvapení, což není zrovna obvyklé. Zalíbila se mi nejen muzika, ale celkově příběh muzikanta, který mohl být hvězdou. Zpětne by mne i zajímalo více informací, proč neprorazil, ale k tomu se více asi nedobereme. Také mi tu chybí větší záběr na osobnost Rodrigueze. Přesto skvělé 4 hvězdy. ()

Tomas_PO

Dokument o zabudnutom spevákovi, ktorý prežil neskutočný životný príbeh. Popravde pre mňa trochu sklamanie, keďže očakávania z oskarovky sú stále veľké, takže len preto 3 hviezdy. Rodrigueze je inak parádny týpek, a hudba výborná. ()

Tvůrci Trainspotting a fotbalová legenda

Tvůrci Trainspotting a fotbalová legenda