poster

Neobyčejné ženy (TV seriál)

 • Velká Británie

  Extraordinary Women

 • Slovensko

  Výnimočné ženy

Dokumentární / Životopisný

Velká Británie, 2011, 13x50 min

 • Tom_Lachtan
  ***

  mnohdy málo objektivní a přespříliš glorifikující, více informací by také prospělo, leč přesto hlavně díky tématům zajímavé(26.8.2012)

 • MikO_NR_1909
  ***

  Zaujímavý dokument. Pri portréte Grace Kellyovej mohli byť viac rozpitvané jej konkrétne filmové role. Súkromný život solídna štruktúra, akurát mi viac chýbali nejaké jej rozhovory.(21.10.2013)

 • Big Bear
  ****

  Tomuto dokumentu není co vytknout. Viděl jsem díl - Wallis Simpsonová. Popisuje události, které předcházely událostem o nichž je oscarová http://www.csfd.cz/film/269587-kralova-rec/. Je smutné, že za toto chlapské rozhodnutí abdikovat (a věřím, že dobré i pro lid Anglie a Commonwealthu) to dala královská rodina (a brácha Bertie především) Eduardovi a Wallis tak vyžrat... Vždyť Bertie díky tomu přestal koktat a za války se stal uznávaným a ctěným králem jehož lid miloval... Eduard byl chlap, šel za ženou jež miloval a byl s ní až do smrti. Pro Wallis obětoval vše, i královský titul. Klobouk dolů! * * *(11.7.2012)

 • SexyAjinka
  ****

  Zatím jsem viděla jen Wallis Simpson (o té jsem mnoho nevěděla) a Coco Chanel, která je moje hrdinka a skutečně obdivovaná žena. Celkem obsáhle se snažili zachytit významné okamžiky jejího života, to oceňuji, ale ten konec byl takový velmi uspěchaný. Nezazněli zde některé okamžiky, které o ní vím a jsou dle mého velmi zajímavé. Jako například to, že Coco žila v hotelu Ritz asi 30 let.. Doufám, že stihnu i Audrey Hepburn a Grace Kelly.(13.7.2012)

 • hellstruck

  Viděn díl s Audrey Hepburn. Zajímavý dokument pro neználky, já osobně jsem se nedozvěděla příliš nového a dokonce mi tam pár věcí faktů chybělo. Například Audreyina celoživotní nechut k jídlu způsobená Hladovou zimou, nebo její prohlášení o tom, že ke své postavě v Breakfast at Tiffany's nechovala příliš sympatií. Zrovna tak jsem postrádala zmínku i o filmech jako je např. Sabrina, připadalo mi, že dokument se podrobně zaobíral jejím strastiplným dětstvím i stářím a jakoby téměř nic mezitím nebylo. O Audrey šlo říct určitě víc věcí;snad kdyby první polovina nepůsobila jako dokument o druhé světové válce..Ilustrační záběry byly navíc prostě příšerné. Jinak je to celkem zábavné, takový čistý průměr.(19.8.2013)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace