Neobyčejné ženy (TV seriál)

Extraordinary Women

Výnimočné ženy

Dokumentární / Životopisný

Velká Británie, 2011, 13x50 min

• Tommassi3

Nesmírně plytké, v důsledku hloupé a podbízivě bulvární.. Navzdory výbornému tématu velmi slabá dokumentární série..(6.8.2016)

Jediné co mi na tomto dokumentu vadí je to, že v každé epizodě je zbytečně dlouho rozebíraná 1. a 2. světová válka, které by se daly přelétnou několika větami. Místo toho je rozebírana válečná taktika na obou stranách a za chvíli máte pocit, že se dívate na válečný dokument a ne na portréty neobyčejných žen... Pak to, kvůli čemu jsou jednotlivé žen povážovány za neobyčejné, vyznívá neúplně anebo kvapem sděleno, protože 10-15 minut se vyčerpalo na válkách. Hlavně konec zatím vždycky vyzněl doslova useknutě. Ale i přesto dávám 4 *, protože ani nepamatuju, kdy jsem naposled v letních měsících pravidelně usedal k TV. Dodatek (31.8.2012): Z celého cyklu jsem se pochopitelně nejvíc tešil na díl o Agathě Christie a ten mě tak zklamal, že snižuju hodnocení. Jediná věc pro mě nebyla v tomto "dokumetu" nová a záběrů z jejích veřejných vystoupení bylo tak uboze málo, že to ani nestálo za řeč. A zrovna o Agathě a jejím díle a životě by se dalo natočit hodiny zajímavého materiálu. Tady si tvůrci vystačili opět s 2 světovými válkami a nesnesitelným rádoby Poirotem večně popíjejím kávu. Jeden z nejhorších dílů! Kdo jste trochu fanda Agathy Christie, ani na to nekoukejte!(22.7.2012)

O Čankajškovi se toho ví celkem dost, zejména pak o jeho vojenských přehmatech. Musím však přiznat, že jsem byl zaskočen velkým významem a vlivem jeho manželky, která se rozhodla žádat o finanční pomoc nejen Roosevelta, ale v osobním projevu také obě komory kongresu. Zaujala mě pro svou bojovnost a vytrvalost za sjednocení Číny. Asi si budu muset doplnit vzdělání...(6.7.2012)

Zatím jsem viděla jen Wallis Simpson (o té jsem mnoho nevěděla) a Coco Chanel, která je moje hrdinka a skutečně obdivovaná žena. Celkem obsáhle se snažili zachytit významné okamžiky jejího života, to oceňuji, ale ten konec byl takový velmi uspěchaný. Nezazněli zde některé okamžiky, které o ní vím a jsou dle mého velmi zajímavé. Jako například to, že Coco žila v hotelu Ritz asi 30 let.. Doufám, že stihnu i Audrey Hepburn a Grace Kelly.(13.7.2012)

• hellstruck

Viděn díl s Audrey Hepburn. Zajímavý dokument pro neználky, já osobně jsem se nedozvěděla příliš nového a dokonce mi tam pár věcí faktů chybělo. Například Audreyina celoživotní nechut k jídlu způsobená Hladovou zimou, nebo její prohlášení o tom, že ke své postavě v Breakfast at Tiffany's nechovala příliš sympatií. Zrovna tak jsem postrádala zmínku i o filmech jako je např. Sabrina, připadalo mi, že dokument se podrobně zaobíral jejím strastiplným dětstvím i stářím a jakoby téměř nic mezitím nebylo. O Audrey šlo říct určitě víc věcí;snad kdyby první polovina nepůsobila jako dokument o druhé světové válce..Ilustrační záběry byly navíc prostě příšerné. Jinak je to celkem zábavné, takový čistý průměr.(19.8.2013)