poster

Neobyčejné ženy (TV seriál)

 • Velká Británie

  Extraordinary Women

 • Slovensko

  Výnimočné ženy

Dokumentární / Životopisný

Velká Británie, 2011, 13x50 min

 • korbitch22
  *

  Nejhorší je,když dokument je nudný jako prase a navíc je o ještě nudnějších lidech.Hvězdu za Audrey.(26.8.2012)

 • Tom_Lachtan
  ***

  mnohdy málo objektivní a přespříliš glorifikující, více informací by také prospělo, leč přesto hlavně díky tématům zajímavé(26.8.2012)

 • MikO_NR_1909
  ***

  Zaujímavý dokument. Pri portréte Grace Kellyovej mohli byť viac rozpitvané jej konkrétne filmové role. Súkromný život solídna štruktúra, akurát mi viac chýbali nejaké jej rozhovory.(21.10.2013)

 • hippyman

  zatím shlédnuta pouze epizoda s J.Baker... osobně nemám moc rád počešťování cizích ženských příjmení, zde to bije do uší ještě víc, když se jedná o jména, která jsou obzvláště zvučná... nicméně je zde evidentní propracovanost - jak ve vztahu k historickým a kulturním událostem, tak biografie samotné... zatím tedy nelze hodnotit, ale zdejší červená barva se zdá být oprávněná.(16.8.2012)

 • NinadeL
  **

  2/13 Dokumentární cyklus plný populárních jmen, který samozřejmě klouže jen po povrchu. Jeho zásluhou je nicméně udržování oněch jmen v povědomí, což někdy samozřejmě bohatě stačí. Konkrétně k Hedy Lamarr: Příběh této nevšední ženy tu připomíná jen série nevydařených manželství, důležitý je onen patent, který podala už během 2. světové války, ale úspěch jí přinesl až v moderní době mobilních telefonů. Na druhé straně je tu ale také velmi podstatná filmová a divadelní kariéra, o které se dozvídáme jen náznaky a více prostoru je věnováno i tomu trapnému incidentu ze 60. let, kdy stála před soudem kvůli krádeži. Takže lépe si nastavit priority, z barevných filmů stříhat barevné ukázky, nezapomínat na její produkční společnost a mohlo to být vynikající.(12.1.2014)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace