Netvor z Černé laguny

• USA Creature from the Black Lagoon (více)

Vědcům se podaří lapit a omámit netvora. Příšeru záhy okouzlí asistentka šéfa týmu (Julia Adamsová). Osamělý chybějící článek mezi obojživelníkem a člověkem vědcům uteče a unese objekt své vášně. Šéf týmu (Richard Carlson) zorganizuje křižáckou výpravu, jejíž účelem je dívku osvobodit a netvora poslat tam odkud přišel. Výborné herecké výkony, skvělá režie a bravurní design netvora, který vytvořil Bud Westmore, činí z filmu Netvor z Černé laguny nezapomenutelný filmový evergreen. (oficiální text distributora)

NinadeL

Nečekala jsem, že i tento fešák mě bude tak bavit. Kouzlo této pohádky je ovšem přímočaré a prosté, takřka panenské království (zde Černá laguna) je bezohledně napadeno posádkou mccarhtyovských trotlů a jedné feš a logika velí vládci (zde Creature) se bránit. Kdo by po té nefandil obludce na spravedlivé cestě za pomstou? Ve 3D to musela být pastva pro oči. ()

liquido26

V době, kdy klasická monstra jako Drákula, Wolf Man, Frankenstein a další byla již několik let minulostí, se Universal vytasil s dalším esem v rukávu - Netvorem z Černé Laguny. No a toto monstrum se velice povedlo. Kostým a maska jsou dokonalé. Scény, ve kterých monstrum je, jsou skvělé. Ty, které jsou bez monstra jsou trochu zabržděné. Občas mě lehce přepadl pocit nudy, ale zase tak hrozné to nebylo. Hlavní partička není (až na tu holku) nijak zvlášť sympatická a já spíš fandil Netvorovi. ()

anais

Ve srovnání s vynikajícím filmem Incredible shrinking man tentokrát Jack Arnold trochu přestřelil. Kouzlo klasických "man in suit" filmů sice dělá hodně, ale jednoduše předvídatelný děj, pomalý spád a nevýrazní herci dorovnávají skóre a z "netvora" se stává jen slabší tečka za slavnou hororovou érou Universalu. ()

Aluska88

Netvor z Černé laguny mi přišel svým způsobem docela zábavný:) Zejména díky několika dějovým chybkám. Kreatura z Černé laguny klidně vyleze na souš, vleze do stanu a zabije dva badatele. Ovšem poté, když si pohledná vědkyně hraje v laguně na akvabelu, ostýchá se zaútočit. Na to navazuje fakt, že si tato dáma klidně hupsne do "cizích vod" kdesi v pralese a ještě si k tomu dá plaveckou štreku napříč lagunou. A ještě k tomu se stihne každých pár chvil převléct do jiného oděvu:) V jedné scéně Kreaturu hodně ošklivě zraní a ona by si někde měla lízat rány, vypadá to však, že má ještě zřejmě dost sil, aby se vyškrabala k nim na loď a potácela se po palubě:) Ale co, kult je kult, i když tento mě více pobavil, než zastrašil. ()

T2

Rozpočet $-miliónovTržby USA $1,300,000Tržby Celosvetovo $-║ Nečakane pôsobivý snímok, kde prevedenie filmu pôsobí nadmieru prijateľne v každom ohľade, či už samotný príbeh, dialógy či samotná maska tej obživenej kreatúry. Pikoška je že film bol uvádzaní do kín ako 3D!!! (a to vážne bol 3D, červeno-modré sklíčkové "papierové" okuliare to istili) "Verím tomu že sa práve Steven Spielberg týmto filmom inšpiroval pre Čeluste." /80%/ ()

• Predtým, ako bol scenár dokončený, už boli urobené plány ako ponechať netvora nažive, aby sa ponechalo otvorenie pre pokračovanie ďalšieho dielu. (westerns)
  • Film bol pôvodne vyrobený v 3D. (westerns)
  • Fyzický vzhled Netvora byl vytvořen podle Oscara, tedy sošky, kterou každoročně uděluje Akademie filmového umění a věd. (Mr.Hudson)

Universal se opět pokusí oživit monstrum

Universal se opět pokusí oživit monstrum

21.11.2020

Hellboy nemá rád klasiku

Hellboy nemá rád klasiku

18.10.2006

Guillermo del Toro je momentálně zřejmě nejšťastnější režisér na světě. Nejen že se jeho nejnovějšímu snímku Hellboy 2 nás už určitě nemine a co je nejlepší, díky tomu, že zakotvil právě v tom studio… (více)