Reklama

Reklama

Sword Art Online - Season 2

(série)
Japonsko, 2014, 9 h 12 min (Minutáž: 23 min)

Předloha:

Reki Kawahara (kniha)

Kamera:

Mucumi Usuda

Hrají:

Mijuki Sawaširo, Jošicugu Macuoka, Aoi Júki, Hiroši Kamija, Ajana Taketacu, Haruka Tomacu, Hiroaki Hirata, Ikuto Kanemasa, Ajahi Takagaki, Rina Hidaka (více)
(další profese)

Epizody(24)

Po událostech z první série SAO přišel velký bum her. V čele stojí hra z názvem Gun Gale Online - sci-fi hra z postapokalyptického světa. V této hře se objeví velmi nečekaný problém, když nejlepší hráči umírají a nikdo neví proč ani jak. Proto je Kirito najat agenturou, která hlídá tyto hry po incidentu v SAO a ALO, aby celou záhadu vyřešil. Ve hře potkává hráčku Shino, která se k němu přidá, a spolu se snaží zjistit, kdo a proč vraždí hráče skrze hru. (Harroc)

(více)

Recenze (49)

KiritoSenpai 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

U dvojky mého nejoblíbenějšího anime (první série SAO) se musím pozastavit, zastavit padající slzu a čekat na další díly až vyjdou (momentálně u 11). Prakticky hned co díl vyšel s českými titulkami jsem se na něho podíval a..... nestačil jsem se vyvést z omylu že je to SAO. TOHLE má být SAO 2? Tahle zvrácenost?! A nedělají si autoři náhodou jen srandu?! Pociťuju velké zklamání. Je to SAO, je tam Kirito, je tam Asuna, jsou tam vlastně všechny postavy z první série, ALE?!, a to mě mrzí asi nejvíc, je fakt, že mezi hlavní postavy patří "Kirito" což není zas tak divné ale co je divnější: "Shinon"?!?! WTF? Tenhle low charakter jako fanoušek Asu-Ki musím zapřít, nejlépe z anime vymazat, protože v řádku: "vedlejší postavy" je Asuna?! Od kdy nějaká Shinon má nahradit tu nejlepší ženskou - Asunu - ? Pociťuju velké zklamání. V první sérii jsem cítil - lásku, akčnost, příběh - a teď cítím jen tu akčnost. Tím, že z toho vyškrtli Asunu, si u mě vlastně SAO 2 velmi pohoršilo. K příběhu? Sice to ještě není zdaleka u konce (k dnešnímu datu), ale už teď s jistotou můžu říct, že Death Gun měl Kirita hned zastřelit a anime by skončilo a byl by to lepší příběh než příběh jako kdybyste si natahovali žvýkačku z pusy a ona se nechtěla furt rozlepit a tahali byste ji z Brna do Prahy a stejně by furt držela u sebe. Cítím velké zklamání :'( - přehodnoceno ze 100% na 60%. ()

Kicune 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

SAO II začíná tam, kde skončila nepříliš zajímavá výplň mezi dvěma sériemi v podobě bezstarostného OAV „SAO: Extra Ediion“. A pokud víte, jak dopadla první série, tak Vás v podstatě už nic nepřekvapí. Hrdinové zase paří virtuální MMO RPG jako by se nechumelilo místo toho, aby měli těžké deprese po prožití pár let vězněných ve fantasy světě, kde jím šlo o život. Tuto logiku prostě musíme hodit za hlavu stejně tak jako přijmout elfí laskavý infantilní svět, abychom zvládli dalších 24 dílů a nerozbili hlavu o zeď. Všechno zvládnuto a rozjezd celkem zajímavý i přesto, že jsem do druhé série šla spíše se zvráceným zájmem o to, co zase tvůrci vymysleli než z nějakých velkých fandovských očekávání. Žádné překvapení se nekonalo. Prvních 14 dílů je stejně jako v první sérii příběhem dramatickým, kde kulka jednoho zabijáka ve hře je doprovázena jistou smrti i v reálu. Zbytek do 24. dílu je vata. Kostra celé druhé série díl po dílu kopíruje kostru série první, přitom příběhově zaostává o level níž. Líbilo se: zajímavý nápad, zápletka a atmosféra surového světa MMO střílečky pro prvních 14 dílů, hudba, skvělá animace, zajímavé odskočení k příběhu Asuny v posledních pár dílech. Nelíbilo se: i přes příběhovou gradaci 14. díl nebyl tak skvělým zakončením jaký nám nabídla první sérii, infantilnost a vše okolo toho. Celkem za slabých 60%, už to nikdy nechci vidět znovu a modlím se, aby nebylo pokračování. ()

Reklama

Scalpelexis 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Přebroděno a neotáčím se zpět. Mírná znouzectnost mi vnukla hloupý nápad, abych tu díru mezi SAO I a Alicization překlenul; věděl jsem, že tragičtější nápad by pouze bylo dojetí (na invalidním vozíku) Alicizace, ale mávnul jsem rukou a vnitřne se obrnil betonem, trpělivostí a mizivým očekváním. Vleklo se to jak fronta u jediné otevřené pokladny v supermarketu při Black Friday slevové sezoně, nicméně dejme tomu, že první půlka za to mohla znatelně méně, přesto jsem si perfektně procvičil italská gesta a velmi vehementní krčení ramen podpořené nechtěnými pokusy ukroucení si hlavy. Samopaly místo mečů? Ok! Sinon místo Asuny? Beze všeho. Kirito..jóó, Kirito, tak uka, co nám předvedeš. Takže vzhledově holka? Nerozumím důvodu, eh, fajn. Počkat, on se poprvé naloguje do nové hry, hned potká hlavní hrdinku po dvou krocích a vyhraje soutež, kterou nikdo nikdy nevyhrál? Jo, to je takový ten "zábavný" zlatý standard glorifikace této postavy. Moment, on si musí vytrucovat meč a být tak jediným, který ho zvládne v této hře užívat? Jo on je s ním při druhém lognutí najednou i nejlepší ve celé hře? Samozřejmě, že se vůbec ještě divím. Aspoň, že tento arc byl relativně akční a Jedi Kirito se mohl postavit kvalitativně eF-kovému Darth Vaderovi, protože zbytek byl promořen uspávající nalejvárnou povídaček hlavních dobráků o traumatech menších či ještě menších, to vše při frekventovaným dokumentováním Sinoniných rozevřených trenclí. Je to prosté: Jakmile se v něčem čím dál delší dobu patláte, tak mysl diváka automaticky ponižuje onen problém na čím dal patetičtější úroveň, i když sám o sobě měl solidní počáteční váhu a smysl. Ukončit 1. arc závěrem, který totálně vykradá sérii první, a pod taktovkou Sherlocka Kirita, který cucal řešení ze všech 4 palců jak o život, nechal bych hodnocení u slabého průměru. Pověsti praví, že 2. půle SAO shodí všechno až do nejprašivějšího suterénu a zde se toto pravidlo opět potvrdilo. Komické mi na tom celé přijde, že už i tak pekelně natažená neúspěšná citová vyděračka ala Maeda nešla natáhnout natolik, aby zavatovala zbytek epizod a proto jsme jako záplatu za trest dostali naprosto nic nepřinášející filerové máchání mečíků na záchranu komářích slonů. Stále peskuju, že by se to obrovské téma reálného života vs virtuální realita mohlo lépe využít; však SAO na to mělo takovou tunu příležitostí! Místo toho se musíme uspokojit s poselstvím dětí vůči rodičům, že být totální online závislák je vlastně potřebné a velmi užitečné. Jak jsem zmiňoval, očekávání vysoká nebyla, ale doteď nedokážu přijít, co je na tomhle anime tak výtečného. Dám ještě šanci Progressive? Slabé 2* ()

Mkqp 

všechny recenze uživatele

Nemůžu si pomoct, ale oproti většině sdílím o 180° rozdílný názor a to ten, že se mi druhá série SAO líbila více než ta předchozí. Potěšil mě hlavně psychický rozvoj postav, který vše držel v celku. ■ Second arc je opět zbytečný, ale za to v sobě skrývá kousky dosti intenzivních citů, které jsou silnější než ve všech částech SAO dohromady. ()

Hromino 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Po první řadě, k jejímuž dokoukání jsem se postupem dílů musel čím dál více přemáhat, jsem se zařekl, že na tu druhou se už nepodívám, opravdu ne. Leč co naplat, když se přiblížilo léto a začaly vycházet první díly, já pod vlivem některých čtenářů light novel, kteří mi tvrdili, že zápletka ve Phantom Bullet bude fakt dobrá, vydal se přeci vstříc druhé řadě jak kůň s klapkami na očích, očekávaje tedy dobrou zápletku. A věru, první díly skutečně – byť malinko – naznačovaly, že by se příběh druhé řady přeci jen mohl rozvinout jako poupě, jež budu jako divák možná i velebit, že s nějakým potenciálem bych určitě počítat měl. Mohl se rozvinout, a taky že se rozvinul – v nechutný sopel, který je utahán jak jelení říje. Děj postupuje vpřed vskutku tak pomalým tempem, že se o mě při sledování prakticky v jakoukoli denní dobu pokoušela únava a spánek. Přestože se má první část příběhu profilovat jako nějaký thriller, napětí aby v ní člověk lupou pohledal, stejně jako cokoli, co by mělo diváka posadit pevněji do židle. Sinon nám odhalí svou jakože temnou minulost, která má vysvětlit její motivy a konání, leč zdravý rozum a logika opět zařve, koncentrace nesmyslů na jeden díl se prudce zvýší, dávka prapodivných plot twistů se zas dostaví – a hle, najednou závěr a „rozřešení” celého „tajemství”, jež bylo tak šokující, že… už si ani nepamatuji, kdo že ten hlavní záporák měl nakonec vůbec být. Fakt. Tak povedený závěr to byl. A samozřejmě by to nebyli tvůrci SAO, aby nám po této traumatizující jízdě ještě nenaservírovali další dávku nesmyslů, jimiž by dovršili „příběhovou” torturu diváka. Takovou, která mě po 17. díle donutila vzdát se kompletně všech nadějí a snů na lepší zítřky v ALO. Rezignovaně jsem pak už jen zhlédl poslední díl, abych zvěděl, že jsem skutečně naprosto o nic nepřišel. Nebo počkat, vlastně přišel; těmi – suma sumárum – 18 díly jsem přišel nenávratně o kus svého brožovaného života. Slabá 1*, kterou dávám jen a pouze za slušnou vizuální stránku. A do třetice mě už opravdu, ale opravdu na tyto potrhlé scenáristické hrátky živého nedostanete. ()

Galerie (66)

Zajímavosti (4)

  • Druhou sezonu lze v původní Light-novele napsané Rekim Kawaharou nalézt jako pátý a šestý svazek pod názvem "Phantom Bullet", v českém názvu "Fantomová kulka". (ČSFD)
  • První ze tří závěrečných písní „Startear“ nazpívala zpěvačka Luna Haruna. Druhou ze tří závěrečných písní „No More Time Machine“ nazpívala zpěvačka LiSA, která zároveň nazpívala i poslední „Shirushi“. (CarnTheNunya)
  • Ředitel studia A1-studio, které stojí za vytvořením série Sword Art Online oznámil na anime expu v Los Angeles 2015, že anime bude pokračovat tak dlouho, dokud bude vycházet předloha. (Harroc)

Reklama

Reklama