Kariérní kouč Sven právě prožívá krizi. Pomáhá lidem změnit jejich životy, ale sám je z toho svého už unavený a jeho dosavadní zaměstnání ho přestává bavit. Dává výpověď a rozhodne se uskutečnit svůj velký sen. Chce být volný jako Johan, jeho dávný přítel, dobrodruh a spisovatel, který se díky svým knihám stal národní celebritou. Odlétá do Thajska, kde chce napsat svůj první velký román. (Severský filmový podzim)

DavidS.

Dejme všichni v práci výpověď a pojdmě se veselit do Thajska, kde se můžeme stát třeba potápěčskými instruktory...Naivita hraničí nikoliv s bezprizorní pohodovostí, ale brainwashing sponzorovaný libovolným smažka/new age/hippie hnutím nebo cestovní kanceláří na přímořské pobyty... ()

kolemjdouc

příjemný film ve své kategorii ,velice dobrá práce herců.Prakticky zde platí,že i na malém jevišti se dá zahrát velké divadlo.Tvůrcům stačilo moře,kousek pláže ,něco málo pralesa. Švédové obecně nejsou nároční na prostor.Žádné šaškárny ale vkusně podaný humor.Film zvolte pokud chcete klidný večer.----9.2 2023 jsem měla možnost tenhle film vidět znovu  a těch pět si opravdu zasloužil.Jednoduchá vztahovka založená na tom že si Seveřani chtěli nahřát kosti užít si tepla  atd, atd ()

DannyBoy80

MINIKINOKavárna, 16.11.2012, Ostrava, Severský filmový podzim: Hodně zábavná komedie oddychového střihu, která ovšem netlačí na pilu ve svých fórech, tak jako US komedie. Kromě pohodové atmosféry Thajsky dostáváme taktéž komplikovaný přerod k romanci. Pro mě výborná oddychovka. ()

Illy

V mnoha ohledech lepší než většina romantickokomediální produkce přicházející zpoza velké louže. Příjemné na jedno podívání, na vyšší hodnocení by to chtělo přeci jen krapet víc než klišoidní příběh. Pokud ale je tento žánr váš oblíbený, přidejte jednu hvězdu a směle do teho. ()

JohnyD

A že to nejde! Pri dvoch scénkach som plakal od smiechu a v tomto hnusnom počasí bolo fajn sa presunúť do Thajska. Zo začiatku to síce drhne, ale ako náhle sa ocitáme na plážach zaliatymi pieskom a slnkom, tak to začne odsýpať. Švédi mi trošku dali vieru, že vedia točiť aj európsku rutinu romantických komédii 6-7/10 ()

Vesecký

Lehce úsměvný severský film, na který se příjemně koukalo, workoholik (nebo jen přepracovaný) Sven letí relaxovat do Thajska a seznámí se tam s dvěma atraktivními Seveřankami - a pak už následují tolikrát v různých variacích světového filmu opakované zápletky, které člověk bere s lehkým nadhledem, zpestřeno je to exotickým výletem do vnitrozemí a bláznivými sportovními pokusy ve skalách i na moři. Film, který pohladí, ale po umělecké stránce nenadchne. Tři hvězdičky. ()

nonick1

Letní švédská pohodová oddychovka, šmrncnutá thajskou exotikou... nakonec, proč ne? Rozhodně povedenější, než americká Vstupenka do ráje a to film (marně) tlačí Julia Roberts a George Clooney. ()

warrenur

Lahka a srandovna romanticko-vtipna zalezitost. Naviac brunetka s nadhernymi ocami je celkom uveritelna. Slabsie styri. Mierny nadpriemer. Sice mi niekolko figuriek prislo viac otravnych ako vtipnych, ale ono sa zasa rychlo prestrihlo na nieco ine, tak sa to dalo. Scenka nahleho skonu toho "zapalenca" pre uzivanie si zivota, je epicka. :) ()

Mira90

Severské filmy obecně hodně těží ze specifického prostředí kde se odehrávají. Jelikož se tato švédská komedie odehrává v Thajsku, přišlo mi, že ztratila hodně ze svého kouzla, které mohla jinak mít. Takhle to bylo přinejlepším průměrné. Ale rozhodně ne špatné. ()

sanikope

som prekvapený z toho vysokého hodnotenia, je pravda že komédia je to odychová ale na mňa zapôsobila úplne neautenticky. Možno je to tým že som v ´thajsku strávil nejaký ten mesiac. Pravdou však je že tam nie je problém zakopnúť o podobné švédske bary plné blonďavých poloopitých chlapov čo sa snažia zbaliť všetko čo sa hýbe... V podstate mi celý film prišiel ako taká zákazka od nejakej cestovky.... ()

Veronica27

Celkem pohodové, ale na mě až moc pohodové, až nudné.Sven se hold vykašle na práci a na nové povýšení a odjede za sluncem, aby našel význam pravého života a začal pořádně žít.A tak leze po skalách, potápí se ..Rozhodně nemůžu říct, že bych se tady smála od ucha k uchu, jen párkrát pousmála a toť vše.Takže opravu třetí hvězda za hezké prostředí, palmy, písečné pláže .. ()

zipacna

Tak já z toho zase nejsem tak odvázanej, jako někteří další zde. Ano, je to pohodový a klidný film bez rušivých elementů typu "nepozvaný idiot" nebo "nenadálá absurdní situace". Susanne Thorson je fakt kočka a nevadila mi ani praštěná Jenny Skavlan. Hlavní mužský hrdina mě však ani trochu nechytil. Zasmál jsem se párkrát, ale zase ne tak moc, abych dal víc než tři hvězdičky. ()

Gertruda.W odpad!

Fajnová komedie, romantická pohodovka, švédský Jirka Mádl a jeho udivené ksichty? Mělo mě to varovat. Že jsem se na to nevykašlala. Nejhorší švédský film co jsem kdy viděla a nejhorší filmový zážitek letošního roku. Přiznávám, že se to násobí i tou koncentrací příšerností, co jsem zhlédla během letošních Vánoc. Doufám, že stále platí, že výjimky potvrzují pravidlo, proboha! ()

Alergius

Přišlo mi, že jenom hlavní hrdina byl aspoň trochu charismatický, zbytek byl strašně laciný. Sice je to absurdní komedie bez nějakých větších ambicí, ale tady ta průměrnost místy bila do očí. ()

boombang

Až příliš zjednodušeně a hlavně okatě motivující romantika, jakých jsou stovky. Nebavil jsem se, holky se mi zas tak moc nelíbily a rozhodně nemám chuť odletět do Thajska (a rozflákat si tam notebook). ()

chewbac.Ca

milá komedie taková severská obdoba oblíbeného filmu Forgettins Sarah Marschall... líbilo->oddechovka s partou příjemných herců a ta bruneta byla krásná! ()

xzajox

Viacmenej som z tohto sklamaný. Kladne hodnotím len dve veci. To, že som sa pár krát príjemne zasmial a to, ako dobre obsadili hlavného hrdinu. Chlapík toho trubiroha zahral celkom dobre. Ostatné postavy, možno ešte okrem Georgea už sa veľmi nevydarili. Možno je to ale iba tým, že nie som správne orientovaný na "švédsku" krásu. Ešte viac, ako postavy, ma však iritoval scénár. Tak umelé, neprirodzené a silené činy a reakcie som už dlho nevidel. Všetci sa správali tak neprirodzene, hlavne nech výsledok zapadne do príbehu. Vďaka tomuto sa mi často niečo vtipné až tak zábavné nezdalo, pretože to tam vtisli nasilu. Príbeh samotný tiež nemal čím prekvapiť. Možno to nešlo presne podľa šablón, ale nahrubo bol príbeh dosť dobre predvídateľný. Zážitok aj keď s úsmevom, ale nič moc. 38% - 2* ()