Zápisky mladého doktora

• Česko Zápisky mladého lékaře (více)
TV spot

Série(2) / Epizody(8)

Své minulosti neuniknete. Někdy to platí i o budoucnosti. Jon Hamm a Daniel Radcliffe hrají v seriálu inspirovaném dílem ruského spisovatele Michaila Bulgakova. První řada se zaměřuje na doktora Vladimira Bomgarda ve středním věku, který rozjímá o době, kdy jako mladý doktor pracoval v místní nemocnici na malé ruské vesnici Murjevu v době Ruské revoluce. V druhé řadě tohoto komediálního dramatu se píše rok 1918 a Rusko prochází občanskou válkou. Mladý doktor se potýká s nezvladatelnou závislostí na morfinu. Pod kritickým pohledem svého staršího já se mladý doktor pokouší vyrovnat se životem v nemocnici a s úsilím svého zdravotnického personálu, s občanskou válkou a s rozptýlením, které pro něj představuje překrásná mladá aristokratka Nataša. Díky vynikajícím hereckým výkonům všech zúčastněných nabízí tento seriál jedinečné a realistické ztvárnění Bulgakova díla. (Viasat)

TV spot

togaf

Černý humor je tady opravdu černý. Míchání současnosti a vzpomínek funguje dobře, porady zkušenějšího JÁ a naprostá ignorace těchto rad tím současným byla originální. No pak už jen rázovité figurky ruského venkova. Těch pár dílů je opravdu nabitých a jediné, co mi vadilo byla výrazná nepodoba Hamma a Radcliffa, oba hráli dobře, ale Daniel je tak o dvacet centimetrů menší než jeho budoucí já. Celou dobu mě to iritovalo. Rusové snad rostou až do smrti nebo co? ()

Firebug

Vydařená minisérie s netypickým antihrdinou a hravou výstavbou příběhu, které dominují slovní konfrontace mladého doktora s jeho starší, zkušenější (a pochopitelně též budoucnost znající) verzí. Jon Hamm je božský, Radcliffe celkem ujde. Humor je krásně černý a sledování, jak se s idealistického studenta stává pod tíhou nezvykle brutální praxe typicky cynický doktor nevážící si života, je velmi zábavné. Škoda, že dějová linka působí dost uspěchaně a příliš prostoru nedostanou i ostatní postavy. Mít to v každé sérii těch 6 dílů, bylo by to ideální... ()

Bukk

Pěkný, pěkný. Někdy bych se k dílům ráda vyjadřovala víc, ale nějak to nejde. Jenže mně se to vážně líbilo. Tak jo....bylo to trochu dark, dobře zahraný a sehraný to hoši měli taky krásně a člověk viděl víc krve než by čekal. A v období čekačky na Mad Men jsem si víc nemohla přát. A ta lampa se mi zdála docela dost vysoko a Daniel se do ní stejně strefil. Můj špatný odhad. Stává se. I druhá sérka dokázala neskutečně pobavit. ()

majkl44

Příběh o nadějném doktorovi, který je zklamán svou první prací natolik, že ho ovlivní ještě o mnoho let později, je velmi zdařilá tragikomedie. Jak už tu bylo zmíněno, britský humor zasazený do ruského, možná až kritického, realismu, který v tomto seriálu na venkově převládá i v revolučním roce 1917, je zdařilá kombinace i s výborným obsazením. Ale na 5 hvězd to ještě nebylo.. ()

Fr

,,STE SI JISTÝ, ŽE TO ZVLÁDNETE, DOKTORE?“ … ,,NE. ALE NIKDO JINÝ TU NENÍ, ŽE? ŽÁDNÝ DOKTOR V OKRUHU STA MIL“...... /// Anglickej humor řízlej ruskou realitou – znáte něco šílenějšího? Já už asi ne (kurva to víš že znám, to má bejt jako řečnický….). Ve čtvrtý části už (bohužel) končí všechna legrace a veškerý zesměšňování vážnejch (drsnejch) případů jde do prdele, páč je tu – závislost. Víte co, je to krátký, má to v sobě punc zajímavosti (točej to Angláni), je tam drsnej ftip…, ale kdyby se někdo ptal na můj názor – radši bych doporučil ten film. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Knihu Michaila Bulgakova "Zápisky mladého lékaře“ ani film Morfij neznám. 2.) Amputace nohy malý holce tupou pilou mi připadá jako dobrej fór. 3.) Thx za titule ,,V.Silver“. /// PŘÍBĚH **** HUMOR ** AKCE ne NAPĚTÍ * ()

• Nejedná se o povídky smyšlené, nýbrž autentické, které prožil jejich autor Michail Bulgakov po dokončení studia medicíny, kdy byl poslán do zapadlé nemocnice v letech 1916-1917. (Veronixxx)
  • Danie Radcliffe byl jako čtenář děl Michaila Bulgakova nadšený, že se mohl stát součástí tohoto seriálu. (Veronixxx)