poster

Zmizení Eleanor Rigbyové: On

 • Česko

  Zmizení Eleanor Rigby: On

  (festivalový název)
 • USA

  The Disappearance of Eleanor Rigby: Him

 • Slovensko

  Zmiznutie Eleanor Rigby: ON

Drama / Romantický

USA, 2013, 89 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • swamp
  ***

  První půlka dvojfilmu The Disappearance of Eleanor Rigby, a to z pohledu Conora (James McAvoy). Nemůžu vytknout nic hereckým výkonům, vše je dosti realistické, ale to může být někdy kamenem úrazu. I když se na plátně odehrávají emoce, mně to přišlo jaksi chladné a odosobněné. Možná to byl záměr - jakýsi pohled na JEHO vnímání, ale to mi nestačí. All the lonely people... Where do they all come from?(10.11.2014)

 • tukomaster
  *****

  Pro mě perfektní drama zachycující rozpad jednoho vztahu. Ani u jedné verze se nedá říci, že by byla chladnější, dojemnější, osobitější etc. než druhá. Oba filmy krásně zachycují odlišnosti mezi mužem a ženou, nejen co se týká srovnávání se se situací, ale i to kým se obklopují a jaký mají vztah se svou rodinou. Hlavní trik takto rozděleného filmu nastává při společných scénách, které si každý z nich pamatuje jinak. Subjektivnost postav je pak zachycena i výběrem scén(Ona začíná tam, kde už je Jeho příběh dávno rozběhnutý). Nejzajímavějším rozdílem pro mě bylo to, že zatímco Ona vzpomínala, v její verzi jsou tak přítomny flashbacky, tak On se snažil minulost potlačit a jakékoliv vzpomínání je u něj vyloučeno. Herecký koncert a výborná hudba. 90% PS: Skoro by mě i lákalo z toho udělat seriál a zachytit pohled i vedlejších postav. Hlavně profesorka by mě dost zajímala.(9.11.2014)

 • sochoking
  ****

  Nerád by som vyznel nejako divne, ale Ciarán Hinds sa mi čoraz častejšie začína meniť na Bolka Polívku! Špeciálne, keď sa nahodí do župana.(8.2.2015)

 • Kaka
  ***

  Z představení si fůze celého filmu a sledovat to do třetice mi naskakuje mráz po zádech. Bohužel v trestuhodně negativním slova smyslu. Him je kratší, dravější a samozřejmě typicky maskulinní. Výhoda tohohle příběhu je ta, že tne do živého a herci díky dobře zvládnutým emocím ve scénáři mají co hrát a hrají zatraceně dobře. Plus zdatně sekundují v Her ženská podpora (Viola Davis), v Him mužska (Ciarán Hinds), kteří oba hrají oba to samé, jen v genderových protipoléch. Ten nápad rozdělit to je solidní, ačkoliv spousta scén je prostě jen střihlých z opačného pohledu, ale OK, v rámci standartů dnešní doby to originální vcelku je. Them už ale prosím ne.(18.7.2016)

 • Falconica
  ***

  Realistické. Velmi realistické. James excelentní, Jessica taky dobrá, spousta milých okamžiků.Aale nebýt toho, že je okolo toho ta zvláštnost s On+ Ona verzí, tak jako samostatný film by to byl jen sympatický nenápadný snímek s mým oblíbeným hercem.(7.11.2014)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace