Zmizení Eleanor Rigbyové: On

The Disappearance of Eleanor Rigby: Him

Zmiznutie Eleanor Rigby: ON

Drama / Romantický

USA, 2013, 89 min

Jeho verze je chladná, odosobněná a sobecká, přesně v parametrech nastavených mužským pokolením. A i přesto, že by mi JEHO pohled měl být bližší, přijde mi paradoxně vzdálenější. [MFFKV 2014](13.7.2014)

• Dzeyna

Ztráta času. Totální. Nebylo to vtipné, smutné ani zajímavé. Prostě nijaké. Jediná hvězda patří Jessice Chastain.(7.11.2014)

Jak už jsem psala v komentáři ke zmizení Eleanor Rigby: Ona, myslím si, že tahle verze je trochu slabší, a to nejenom kvůli uzavřenosti, kterou navenek působí. Dohromady ale samozřejmě tvoří skvělý pár, a společné hodnocení obou snímků se k té pětce jistě blíží.(17.7.2014)

Komentuji oba filmy (pohledy) najednou, myslím si, že je důležité vidět oba dva pohledy. Nejdříve jsem viděl "jeho" pohled a přišel mi takový logický, vcelku jasný a ji jsem z tohoto pohledu moc nechápal, stejně jako on. Poté jsem viděl "její" pohled a nejen na to, že jsem došel k pochopení, dokonce se mi její jednání zamlouvalo víc... (Otevřeně přiznávala, že hledá sama sebe - základ. Ona nepodlehla chtíči atd.) Rozhodně zajímavý experiment, kdy vidíme stejný děj, i vzájemné rozhovory, z pohledu dvou různých osob, takže vlastně nevíme, jak to bylo doopravdy... Pokud tedy bude existovat verze "Oni," už teď se na ní těším... Důležité ale je, že se režisérovi podařilo natočit snímek o sympatickém manželském páru řešícím náročnou životní situaci po závažném rodinném problému, o němž se nedozvíme nic jiného, než že existuje. Povedlo se. Děkuji :-)(9.12.2014)

3,5* a jeho verze se mi libila vic, pro me nebyla chladna, on se proste rozhodl jit dal a chtel zachranit, co meli...(7.11.2014)

• - Do hlavní mužské role byl původně obsazen Joel Edgerton, ale nakonec byl přeobsazen Jamesem McAvoyem.  (kedl)

• - Konkurzu na hlavní ženskou roli se zúčastnila také Eva Green, avšak neuspěla.  (kedl)