Rozbitý svět

Skunk je 11 let, je diabetička a je dost cool. Letní prázdniny právě začaly a její dny jsou plné bezstarostných nadějí. Pak ale pan Oswald, hnusný chlápek, který žije přes ulici, zbije Ricka, milého, ale labilního kluka odvedle, a Skunk začne ztrácet svou nevinnost takovou rychlostí a takovým způsobem, že se jí to vymyká z rukou. Její domov, její okolí i její škola se stávají místy zrady, kde se šťastné jistoty dětství začnou ztrácet před pochybnostmi plnými strachu, a složitý, rozbitý svět naplňuje její budoucnost. Skunk hledá záchranu na tom posledním místě, které jí zbývá a kde ví, že ji může najít – v  nevysloveném přátelství s milým, zraněným Rickem – a upadne do zmatku, který jí nečekaně a vesele znovu nabídne možnost volby. Možnost volby zůstat na místě, které jí nikdy nepatřilo, anebo ho navždy opustit – žít, nebo zemřít. (AČFK)

Vlkopec

Příběh, který se točí kolem holky s opravdu divným jménem a s cukrovkou. Odehrává se na anglickém předměstí, kde se prolíná láska a laskavost s hloupostí, bezradností a agresivitou. Dohromady velmi působivé, syrové, přiměřeně dlouhé, se silnými momenty, ale ne ve všech ohledech úplně dotažené a přesvědčivé. Hlavní hrdinka je ovšem výborná. ()

Kivis

Pěkný příběh, ale příliš průhledný a ničím do kůže se zahryzávající. Film s velmi zajímavým hereckým obsazením i zápletkou, ale scénáristicko-režisérsky trochu selhává. Malým mínusem je, že z filmu festivalové pojetí přímo stříká. Mám tyhle nízkorozpočtovější filmy s festivalovými ambicemi rád, ale tady především kamera a hudba působí samoúčelným dojmem, jsou jako by tlačeny do festivalového pojetí tak, až z toho paradoxně vzniká svého druhu kýč namísto nevšedního zážitku. Velkým mínusem je pak forma i obsah samotného příběhu. Co se formy týká, tento vypravěčský oblouk je celkem omšelý, ale pokud se vyplní správnými ingrediencemi, pořád funguje. Jenže tady ty ingredience chybí. Film nenabídne žádné překvapení, nepřinese silnější emoce. Právě v momentech, kdy se snaží být nejemotivnější, bohužel nejvíce vyniká jeho tuctovost (scéna v kostele). Shodou okolností jsem o den dřív viděl už podruhé Veroniku Guerin, což je film, kde od začátku víte, jak dopadne a při druhém sledování znáte i další detaily. Přesto jsou v něm ty nejemotivnější momenty natočeny tak, že i při druhém zhlédnutí bodnou a vám se lehce zamlží zrak. Aspoň jeden takový moment je přesně to, co Rozbitý svět naprosto postrádá. A na tom nic nezmění ani to sympatické herecké obsazení v čele s mým oblíbeným Timem Rothem. ()

caniferus

Parádny existenciálny snímok, aj po hudobnej stránke. Z počiatku ťažká snímka sa premení v neskutočný umelecký zážitok. Konečne dobre uchopená téma. Od Chabrolovho Plaču sovy z 1987, jeden z najlepších existenciálnych snímkov, aké som videl. ()

Tarsan

Senzační směs deprese, bolesti, humoru a lásky. Ta holka je neuvěřitelně civilní a rád bych ji viděl v něčem dalším. Tim a Rory nezklamou asi nikdy. Za mě film roku. Doufám, že nikoho nenapadne k tomu sesmolit český dabing. ()

Accuphose

Plný klišé, klouzající po povrchu... postavy jsou přes veškerou snahu neuvěřitelné, navzdory dobrému scénáři? Nebo byla ta dobrá část a ta špatná část, a dali je dohromady? Pořád si nad tím lámu hlavu, protože dějově to tak zlé není, jen to jako celek nefunguje, a je mi to vlastně jedno. Ten film si mě nezískal. Nevím, zda to režisér vylepšil (scénář byl horší), nebo zkurvil. Budu si pamatovat pocit, že mi to zkrátka nesedlo. Hodnocení je tak pro mě dalším oříškem. Ten film je jak teplý pivo. Vlastně mě štve, čím možná mohl být a nebyl. Proto dávám jen jednu hvězdičku, ačkoliv to mohlo bejt na mnohem víc. Ehm, kdo čte mé recenze a konvenují mu, tak si pusťte radši Borgmana. ()

hujerita

No musím povedať že to bolo výborne natočené a dramatické od začiatku do konca.A že fakt na konci nebudete ani dýchať,len kričať že makaj makaj.Uff. No vrelo to odporúčam každému. Prečo sa na svete dejú len zlé veci? ()

Googooplexer

Zlé veci? No neviem, samé od seba sa dejú len dobré veci... Zaujímavý film, celkom dobre natočený a na začiatku neuveriteľne rýchly. V tej úplne záverečnej 15-20 minútovej "susedskej extáze" však tempo postupne upadá až nakoniec neuveriteľne klesne na rýchlosť chôdze pri venčení psa v parku. Stále som mal pocit, akoby som všetko z toho filmu už niekde videl (nie, nebývam v slepej ulici s debilom, mentálom (no offense) a právnikom (tiež no offense)) akoby to bolo poskladané zo všetkých filmov podobného žánru, akoby tá v pohode hudba, ktorá sa nakoniec stane otravnou, bola tiež z iných príbehov. Tá hodina 27 minút je tak akurát. Nadobudol som však podozrenie, že záver neprimerane a umelo natiahli, aby to nemalo antimarketingovú dĺžku 1:13. mnohým horším filmom z r. 2012 som dal 3 hviezdy, tento je určite lepší, na 4 ale nemá, takže 3 hviezdy a 3 cípy zo štvrtej. ()

lineker

Tak jak mám britskou hudební scénu spojenou s kvalitním kytarovým rockem, tak u britského filmu to stejně funguje se sociální dramatem. Angličané toto prostě umí, část je zřejmě daná i exteriéry u kterých si nevím proč vždy říkám tak tady bych žít nechtěl. No a druhou polovinu zaručeného úspěchu tvoří jakési syrové herectví, které bylo v tomto dílku dokonale předvedeno.Film musím hodnotit jako celek i když v něm určitě lze něco vyzvednout a na druhou stranu i shodit. Ale jako komplet se mně Broken dokonale dostalo pod kůží a možná ještě hlouběji. ()

Ela84

Tenhle film me fakt dostal. Krásná kamera, tragikomický příběh s relativně dobrým koncem........i když..... Doporučuji, prolínání příběhu, vzrušující a nepředvídatelný děj, a hlavní postavu Skunk jsem si prostě zamilovala.........řadím mezi mé top fiilmy. ()

paber778

I Angláni umí natočit výborné severské drama. Pro mě jeden z nejlepších filmů letošního roku. Hlavní představitelka je neuvěřitelně věrohodná, takový talent určitě nezapadne. ()

Mitsouko

Pohľad do života troch rodín očami 11 ročného dievčaťa. Rodiny ktoré spojí jedna udalosť, na základe ktorej sa všetko začne lavínovým efektom dávať do pohybu... Nie je to film pre deti o deťoch, je to realistický pohľad na spoločnosť, na vzťahy.. deprimujúca atmosféra severolondýnskej mestskej štvrte, vrakovisko na ktorom sa hrajú deti a skrývajú sa pred svetom, smutné oči Skunk. Vydarená dráma, plná flash-backov a dobrej hudby. Pačilo sa mi, treba vidieť. ()

RonnieR

Až príliž sa všetko j..e v tomto filme! Skutočný život podľa mňa nie je taký, raz si hore a raz dolu...55%. ()

Sremac

Byl jsem v napětí celou dobu, ale asi jsem to nějak nepobral. Kouknutí stojí za to. Rozhodně to není pro každého ()

danny79

Vaham mezi 4 az 5 hvezdickami. Po delsi dobe silne drama, ktere me zaujalo. Rezijne velmi dobre, ve filmu se micha anglicka syrovost s citlivym detskym a naprostove uveritelnym pohledem. Neobycejne zpracovani obycejneho pribehu. Pusobivy soundtrack. ()

terez.coufal

Úžasná kamera, mrazivé příběhy a vynikají herecký výkon malé slečny v hlavní roli. Pět hvězdiček úplně s přehledem. 👏 ()

PF 2014

PF 2014