Rozbitý svět

Skunk je 11 let, je diabetička a je dost cool. Letní prázdniny právě začaly a její dny jsou plné bezstarostných nadějí. Pak ale pan Oswald, hnusný chlápek, který žije přes ulici, zbije Ricka, milého, ale labilního kluka odvedle, a Skunk začne ztrácet svou nevinnost takovou rychlostí a takovým způsobem, že se jí to vymyká z rukou. Její domov, její okolí i její škola se stávají místy zrady, kde se šťastné jistoty dětství začnou ztrácet před pochybnostmi plnými strachu, a složitý, rozbitý svět naplňuje její budoucnost. Skunk hledá záchranu na tom posledním místě, které jí zbývá a kde ví, že ji může najít – v  nevysloveném přátelství s milým, zraněným Rickem – a upadne do zmatku, který jí nečekaně a vesele znovu nabídne možnost volby. Možnost volby zůstat na místě, které jí nikdy nepatřilo, anebo ho navždy opustit – žít, nebo zemřít. (AČFK)

DePompon

Hrozivo reálne a zároveň sladko sentimentálne, ľahko skonzumovateľné s jemným korenistým dozvukom, vylúhované v šálke Anglicka. Výborne. ()

Katuse

Brouken je pro mě taková mírná nuda a odměna za ní v jednom. Začátek se opravdu vleče, ale posledních 20 minut mi to natahované skoronic plně vynahradilo. Eloise Laurence působila neskutečně příjemně. Zdůraznit musím také velmi povedený soundtrack, po konečném váhání za ten výborný konec 4 * ()

Marchellonzo

Nestává se často, že malá kina dávají do oběhu "malé" nezávislé filmy jako je tento. Proto jsem využil příležitosti a poctil naše milé kino v Břeclavi svou přítomností. Nuže, dámy a pánové, malý film to rozhodně není. Svým obsahem strčí do kapsy mnoho světoznámých vztahových dramat a přitom mu k úspěchu stačí jeho středobod, skvělá debutantka Eloise Laurence, která svou postavu nehraje, ale žije. Snímek je brilantní také v tom jaké emoce vytváří. V jednu chvíli se řežete smíchy a v druhé strnule čučíte na plátno, díky událostem, jež se na něm odehrávají. Atmosféra je dalším velkým aspektem filmu, hlavně díky parádní kameře se skvělýmí záběry a díky hudbě, která vše perfektně dokresluje. Sečteno, podtrženo máme tu jeden z nejlepších art filmů roku, který určitě stojí za to vidět. Britové to prostě umí. ()

Ruadek

Příkladně vystavěné sociální drama, u kterého jsem o to víc překvapen, že se jedná o debut. Miluji britská dramata, tohle patří spolu s Fish Tank mezi ta nejlepší, jaká jsem v posledních letech měl tu čest vidět. V jedné chvíli máte život celý před sebou a najednou jste opět na rozcestí, kousek od smrti, krok od života. Vše se odehrává, lidé jsou ovlivněni lidmi a narušená psychika je křehkou hranicí. Film který má ostrý start, pomalý průběh a posledních 15 minut, ve kterých zapomenete dýchat. Ano, někdy se rozbité věci dají zpravit ale nejde to vždycky. ***** ()

nettopyrek

Rozbitý svět není místo, ale stav mysli. Je to pocit hraničící s vírou, že se bezdůvodně dějí jen samé špatné věci. Přesto, na rozdíl od ostatních britských sociálních dramat (Sobecký obr, Fish tank), nepůsobí tohle až tak bezútěšně a depresivně, ale má i odlehčený a vtipný podtón, který mu dodává jiskru a určitou opravdovost. Působivý debut Rufuse i malé Elois, která ve filmu září jako sluníčko. Už teď jsem zvědavý, co předvedou příště. Výborné drama a pro mě nejlepší filmový zážitek letošní LFŠ. ()

Rheinland

Mno...mno ..pro mě teda takové nemastné, neslané ..puštěno a koukáno ..Že zrovna Skunk se jmenuje.Pan Oswald velice slušně natáhl sousedovi Rickovi, což není divu, jelikož každý otec, co má dceru a tohle zjistit, možná myslím že by to mohlo dopadnout hůře.Milý a labilní Rick, hold měli ho zavřít a nepouštět hned od startu.Tak nějak mě to moc neoslovilo, pomalu se to táhlo, takže dávám tři labilní hvězdičky. ()

Teachman

Námět a zápletka: 7/10 ... Vizuální stránka: 6/10 ... Soundtrack: 5/10 ... Didaktický potenciál: 4/10 ... Celkový dojem: 4/10 ()

Tomas_PO

Ukrutnosť. Takto dobrý film som nevidel už dlho. Otvorené ústa počas celého priebehu a ešte aj pár desiatok minút po skončení. Existenciálna dráma, o živote a smrti, láske a sklamaní, detstve a dospelosti, zdraví a krutosti, vine a nevine. To všetko situované do uveriteľného britského priestoru. Klobúk dole pre Eloise Laurence, ktorá mala v čase natáčania len 12 rokov a v podstate je ústrednou postavou filmu. ()

Welsiot

Velmi silný snímek, který se z tuctového sociálního dramatu změní na něco odporně, nechutně lidského. 80% ()

mirushbiatch

3,5* Prilis vela zloby na tak malom priestranstve.Inak herecky fajn.Ale tie Tri Sestry by som nakopal...PS: Nvm uz,co som tymto komentarom myslel :D ()

babka

Dobrý nákup od Asociace českých filmových klubů - díky Ivo. Kdyby v kině v posledních minutách filmu upadl špendlík mnoho jedinců by asi už sál po svých neopustilo. Po dlouhé době jsem byla součástí děje, někde v ulici, za rohem, ve vedlejším vrahu auta, tak jsem byla a nejen já, do děje vtažená. Několik rodin, několik osudů, skvělý výběr herců, dobře natočeno, sestříháno, hudbou umocněno a drobnými časovými přesmyčkami ozvláštněno. Syrově pravdivé britské sociální drama poskytne náhled do tří rozbitých rodin. V každé z nich se někdo snaží rodinu slepit, uvést do normálu. Cholerický otec-vdovec, tří nezvládnutelných dcer. Matka závislá na svém retardovaném synovi a Skunk, která vstupuje do světa dospělých, kde sice zatím tápe, ale kde jasně rozeznává zlo a dobro, na jehož stranu se staví. Režisér nepotřebuje popisnosti pro vykreslení postav, to zvládá rychle a bravurně. Stejně bravurně pak odvypráví příběh od úvodního záběru, kde je v kratičkém prostřihu i scéna závěrečná a naopak. Velký pozor na další díla Rufuse Norrise. ()

ElPajo

Pro mě jednoznačně nejlepší nezávislý film, letoška. Tim Roth, ostatně jako vždy, naprosto vynikající a maličká Eloise Laurence? Jedním slovem - fantastická. Tím se zcela ztotožňuju s výrokem Rufuse Norrise "Kdybych chtěl být dvanáctiletou holkou, chtěl bych být jako Skunk." Skunk pro mě ve filmu byla nadějí, že ne všechny děti jsou rozmazlený haranti jako Oswaldovic famílie. Skunk nemá předsudky, je zvídavá, mírně naivní a hlavně až dojemně bezelstná. Film střídá momenty deprese, beznaděje a zoufalství s momenty, kdy vyprsknete smíchy. Ukamenujte mě, ale takle na mě v našem českokrumlovském filmovém klubu udělaly dojem jen dva filmy. Hævnen a Mr. Nobody. A včera Broken. Nic jiného než ***** to být nemůže. ()

Mates Hradecky

Světlo a stín, život a smrt, láska a nenávist...je tu prostě vše, přátelé, co k životu patří. A Eloisii (tedy Lojzičce) prorokuji velkou kariéru ve světě filmu. ()

anonyym

Už od úvodní scény mi tenhle film nějak připomínal Americkou krásu... Vlastně i pak dál. Docela dlouho mi trvalo, než jsem se zorientovala v jednotlivých postavách a jejich rodinných vztazích. Skunk, hlavní z nich, mi od začátku byla hrozně sympatická a určitě se tvůrcům povedlo zachytit všechny pocity, které ve svém věku měla. Celé to bylo dobře natočené, ale chvílemi podle mě až nereálné - hlavně si myslím, že taková koncentrace násilí a zlosti ve třech domech vedle sebe prostě možná není. Překvapivý závěr, dobré výkony herců a napínavý děj mě ale přesvědčily, že to stálo za to :) Ale - Americká krása pro mě bude pořád o třídu výš. ()

juluch

odo mna za 4,5, uplnu cistotu mi troska pokazilo finale, ktore mi tam nejako formalne nesedelo, ale dobre. parada ()

90125

Skveléé ! Presne tento typ filmu milujem. Odvážna, realistická dráma s takmer antickou tragédiou v závere, popretkavaná citlivými lyrickými vsuvkami. Prítomné je všetko. Od násila po nežnosť, od smútku až po radosť. Všetko na pozadí skutočného života. Také malé anglické American Beauty. Celkom šikovné sú aj malé časové skoky, ktoré predznamenávajô ďej. A na vrchole všetkého úžasná 11ročná herečka. Ďaleko lepšie ako barskerý prachatý US blokbáster vyrobený na počítači. Bodaj by bolo viac takýchto filmov. 78 % ()

PF 2014

PF 2014