Rozbitý svět

Skunk je 11 let, je diabetička a je dost cool. Letní prázdniny právě začaly a její dny jsou plné bezstarostných nadějí. Pak ale pan Oswald, hnusný chlápek, který žije přes ulici, zbije Ricka, milého, ale labilního kluka odvedle, a Skunk začne ztrácet svou nevinnost takovou rychlostí a takovým způsobem, že se jí to vymyká z rukou. Její domov, její okolí i její škola se stávají místy zrady, kde se šťastné jistoty dětství začnou ztrácet před pochybnostmi plnými strachu, a složitý, rozbitý svět naplňuje její budoucnost. Skunk hledá záchranu na tom posledním místě, které jí zbývá a kde ví, že ji může najít – v  nevysloveném přátelství s milým, zraněným Rickem – a upadne do zmatku, který jí nečekaně a vesele znovu nabídne možnost volby. Možnost volby zůstat na místě, které jí nikdy nepatřilo, anebo ho navždy opustit – žít, nebo zemřít. (AČFK)

Jaroslaf

měl jsem na krajíčku. ty oswaldovic sestry dostaly co si zasloužily. ale proč se sakra 11-ti letá holka musí jmenovat zrovna SKUNK? :D ()

Dlubal David

Po extrémně nudném začátku se to pomalu začne rozjíždět, aby to pak gradovalo do krvavých lázní pro tři sousedící rodiny... ■ Rozbitý svět aneb Anglická krása. ■ (R) [70/100] ■ (K) [66/100] ■ (V) [63/100] ■ (H) Eloise LAURENCE [66/100] ■ (♫) [60/100] ■ (E) American Beauty (1999) ● Vesničko má středisková (1985) ● Au nom de ma fille: Kalinka (2015) ● Safelight (2015) ● Kokuhaku (2010) ● The Falling (2014) ● Mimi (w)o sumaseba (1995) ● Notes on a Scandal (2006) ● Dare mo shiranai (2004) ● Falling Down (1993) ● Aoi haru (2001) ● Adam (2009) ● Kokuriko zaka kara (2011) ● To Sir, with Love (1967) ● Václav (2007) ● Go (2001) ● Crazy, Stupid, Love (2011) ● Kizzu ritân (1996) ● Momo e no tegami (2011) ● Thirteen (2003) ● The Shipping News (2001) ● Fathers and Daughters (2015) ● Karera ga honki de amu toki wa (2017) ■ (Č) 1 ■ (P) [Neděle, 24-IX-2017; 02:18] [1080p] [ϿϾ] [PZ-cz] [71/100] ■ (CSFD) MickeyStumaLeoHdanny79MitsoukolinekerGoogooplexerhujeritaoctopuskaJR4blondbossanonyymElPajobabkaRuadek ■ (C) [71/100] ()

Vesecký

Téma je zajímavé, ale je tam na můj vkus nějak moc krve, každý tam doslova mlátí každého, jen roztomilá malá Skunk všechno sleduje svýma citlivýma očima, i ona je vlastně bita a nakonec málem zahyne na diabetické kóma, když kvůli otcovu záletnictví uteče z domu. Kromě té krve mi ještě vadí, že se vlastně všechno odehrává na jednom dvoře. Kromě rodiny malé Skunk je tam ještě rodina todo vzteklého otce, který ne-vychovává své tři dcery, a pak rodiče s postiženým chlapcem Rickem... Hodně divné místo k životu - jak se to tam takhle sešlo? ()

Mona-Lisa

Ano, byla to depka s pár minutami skvěle divně optimistické Eloise Laurence. Ale především jsem cítila, jako bych sledovala život sám a ne vyumělkované festivalové dílko s úmyslem jen dostat cenu. A tak to mám ráda. ()

Kirman

Sympatické postavy Skunk (Laurence) a její otec (Roth). Velice rychle jsem se do filmu dostal a žil příběhy těch několika postav, až mi přišlo líto, že už to končí. Výborné sociální drama. Doporučuji. Příjmená hudba. ()

agassi68

Pár minút možno trošku slabších, no ako celok perfektné. Eloise to má rozbehnuté na Oscarov, otázka je, či nastolenú latku udrží. Film veľmi presne a trefne poukazuje na spočiatku malé zlo, neriešením ktorého to končí tragicky v obrovskom rozsahu. Skrátka Británia podľa mňa.. ()

Rockerman

Těžce depresivní pohled na dnešní reálný život. Svět, ve kterém vítězí násilí nad laskavostí vidíme hlavně očima dívky na prahu puberty. Prožíváme s ní všechny radosti i zklamání. Děti, většinou z rozvrácených nebo neúplných rodin, mají spoustu informací, které jsou dostupné na každém kroku a jejich chování pak podle toho vypadá. Strhující a děsivý závěr filmu mi způsobil "zimomriavky" několikrát za sebou a to také rozhodlo o plném počtu hvězd. ()

MickeyStuma

Snímek vlastně poukazuje na život jaký skutečně je. Plno bolesti, zášti a nenávisti s kapkou radosti a nějaké té naděje zpovzdálí. Stačí se rozhlédnout kolem sebe a zaměřit se na chování lidí. Jeden by se nestačil divit. Příběh vypráví o jedenáctileté diabetičce Skunk, kolem které se děje spousta podivných věcí. Mnohým ani nerozumí a tak neví jak je ohodnotit a jak se k tomu postavit. Její představy o šťastném dětství a vůbec životě se rozpadají jak v místě jejího bydliště, tak i ve škole. Její budoucnost je nejistá, stejně jako její život. Nejedná se vysloveně o art a možná je to škoda. V ději se nachází spousta postav, o kterých se takřka nic nedozvíme. Každý se nějak chová a proplouvá svým osudem. Místy se vtírá poetika, ale řekl bych, že je to spíše na škodu. Vypadá to, jakoby se autor nemohl rozhodnout, jakým žánrovým směrem se má vydat. Určité poselství však snímek vydává a snad to bylo i cílem. S takovým tématem se mělo jít daleko více do artu. Bylo by to daleko zajímavější. ()

Ben Nevis

Líbí se mi tento typ filmů o dětech, které nejsou až tak úplně pro děti. Naivní dětství je utopie, která neobstojí v realitě dospělých neschopných udržet vztah a postarat se o potomky. Hlavní hrdinka je znovu a znovu zklamaná ze světa dospělých a musí si hledat svoji cestu nástrahami dospívání. Film stojí a padá na herectví mladé Eloise. Vedlejší linky jsou pak ozvláštněné panoptikem postaviček, jejichž počínání má i tragické důsledky. ()

Dimo

Výborný film, perfektní herecký prožitek od úplně všech aktérů. Výborná kamera, pěkná hudba, takže celkem jedonznačně suprovní zážitek z kina. ()

PEZ

Silny rezisersky debut (Rufus Norris) a este silnejsi herecky debut (Eloise Laurence). Vynikajuca drama, ktora je dobre napisana, zahrana a zrezirovana. Tim Roth stale dokazuje svoju vynimocnost. I tak ho vsak predcila mladucka a totalne prirodzena Eloise Laurence. Pacila sa mi ta fluktuacia medzi naladami, kde sa striedali prijemnejsie sceny, s tymi tazsimi. I ked ku koncu sa vahy prevazili na jednu stranu. Je to film realisticky, no blizko k zaveru uz bolo tych "zlomovych" udalosti predsalen prilis vela (zhustenych do kratkeho casoveho useku). Kazdopadne vynikajuci maly "velky" film. Najlepsi britsky nezavisly film na British Independent Film Awards 2012 a okrem ineho aj najlepsi film v medzinarodnej sutazi na festivaloch v Zurichu, Calgary a Kalifornii. ()

tranquill

Musím uznat, že tohle drama bylo opravdu husté. A to se týká příběhu i hereckých výkonů, které i v podání mladých herců byly parádní. Těžko něco psát, je třeba vidět a pak vstřebat... ()

markotter

Úžasný film pojednávající o tom, že čert sere vždy na jednu hromadu, smrt si nevybírá a bere, co jí přijde pod ruku a že dobro je vždycky o krůček za zlem - ale naděje vždycky zůstává. Nechápu některé uživatele, kteří se pozastavují nad tím, že film není typické sociální drama, komedie čí něco jiného. Ale vždyť život takový je, nedá se jen tak zaškatulkovat. ()

tančísvlky

Nezmyselne obrovská dávka zlých udalostí koncentrovaná do 90 minút a tak je toto dielo len pre silné povahy. Obsadenie hercov nie je príliš na úrovni. Svetielko na konci tunelu nájdu len osvietení a ja ním asi nie celkom som. Musím dať len priemerné hodnotenie a to je podľa môjho názoru pre dobro samotného filmu... ()

Rebeca

Jedna ulice, tři domy, tři způsoby života, tři různá dramata a jeden průsečík:  citlivá dívka s diabetem, stojící u dveří, vedoucích do dospělosti; zatím jenom natahuje ruku ke klice..., jákési vrakoviště, labilní kluk, mydlinky, učitel, jeden bezvadný otec (s emočním zásekem v exvztahu) a jeden otec se sklonem k agresi, kolíčky na prádlo...hypoglykemický šok... Výborný scénář (inspirován novelou Broken od  Daniela Claye),  kde všechny postavy jsou podstatné a opodstatněné  a jejichž rozhodnutí dopadají v konečném důsledku na hlavu Skunk. Dobře načasovaný citlivý střih - výrazná kamera - civilní herectví - autentičnost. Nevhodné pro filmové konzumenty - emoční zážitek v 87 minutách... P.S.: Buďme opatrní při střetu s křehkými vnitřními světy bytostí, jenž nás obklopují i míjejí; ať se nerozbijí... ()

pushover

Snad v životě jsem nezažil takový ticho v kinosále, jako v posledních patnácti minutách tohoto filmu. Dalo by se krájet... ()

PF 2014

PF 2014