Rozbitý svět

Skunk je 11 let, je diabetička a je dost cool. Letní prázdniny právě začaly a její dny jsou plné bezstarostných nadějí. Pak ale pan Oswald, hnusný chlápek, který žije přes ulici, zbije Ricka, milého, ale labilního kluka odvedle, a Skunk začne ztrácet svou nevinnost takovou rychlostí a takovým způsobem, že se jí to vymyká z rukou. Její domov, její okolí i její škola se stávají místy zrady, kde se šťastné jistoty dětství začnou ztrácet před pochybnostmi plnými strachu, a složitý, rozbitý svět naplňuje její budoucnost. Skunk hledá záchranu na tom posledním místě, které jí zbývá a kde ví, že ji může najít – v  nevysloveném přátelství s milým, zraněným Rickem – a upadne do zmatku, který jí nečekaně a vesele znovu nabídne možnost volby. Možnost volby zůstat na místě, které jí nikdy nepatřilo, anebo ho navždy opustit – žít, nebo zemřít. (AČFK)

wito

Chýbalo mi niečo ako toto. "Príjemne" ma to vytrhlo z blockbusterového závalu. Oceňujem poetický štýl, magickosť, ktorú mám na filmoch tak rád. Viac takýchto osobných nezávislých produkcií, ktoré točí zjavne niekto so srdcom. ()

Caa

Tři rodiny, tři příběhy. Každý z nich by v pohodě vydal na samostatný film, byly však mistrně provázány v jeden dokonale kompaktní celek. Rok života všech aktérů autor vměstnal do devadesáti minut s poetikou i schopností věrně zachytit drsnou a surovou realitou všedního dne. Za mě pět hvězdiček. ()

mirak2

Instatna depresia. Nebol som velmi nadseny zo strihu medzi scenami, bol dost zmatocny, ked sa prestrihavali medzi sebou dve sceny, z toho jedna konciaca a jedna zacinajuca... bolo to zbytocne a rusive. ()

Hisnuklusi

Krasny film. Kombinace vtipných a dramatických momentů podle mě vlastně bylo nakonec i to, proč byl ten film tak dobrý. Ono se to totiž nějak nekřížilo, naopak to spolu uzce spolupracovalo. Byly to i užasné herecké výkony, ale každy je zde právě pravem zmińuje, mohu to prostě jen popdořit. Koneckonců, Tim Roth byl pro mě osobně hlavním lákadlem a jsem rád, že byl kvalitně podpořen spoluherci a perfektně natočeným scénářem. Kolikrát mi připadá, že když někde vidim Rotha, jak s někym hraje, tak dává te osobě i určité herecke školeni, možna je to sračka, ale fakt mi to občas připadá, jakoby všichni ti herci měli jakesi jeho instrukce, nebo jak to řict. Vubec bych se nedivil, kdyby časem zkusil nějaky opravdu osobni projekt a i se mu podařil. Ale zpět k filmu, pardon. Dodal bych už jen něco o mych pocitech, protože o samotnem ději filmu nikdy moc rad nepišu, pač ten film je o tom, co je napsane v popisku(samozřejmě, že určitě ne zdaleka doslova). Neni třeba jakkoliv mimoděk spoilerovat. Pocity jsou užasne, dlouho jsem žadny film neměl chuť komentovat, protrhlo se to až tímhle. A nemyslim si, že by se začatek filmu nějak vlekl, naopak, začalo to docela zhurta podle mě, a hned vlastně bylo co řešit, a myslím si, že se neustále objevovaly nove věci k řešení, ktere se i řešily. Takže u mě rozhodně žadna nuda nepanovala ani na vteřinu filmu. Nuda pro mě je, když se ve filmu nic moc neděje, tenhle byl dějem nabitý a to i přes to, jak z naprosto celkového hlediska malý prostor využíval. Člověk si prostě musí říct, hezke, a ja si to řekl několikrát za film. A kolikrát taky, to snad ne !!! A to nejhlavnější je podle mě to, že ten film vás vtáhne do toho děje. Nelítostně vás vtahne. Lítostně vas vyflusne atd. Jen posledni věc, možna je to moje zabedněnost, ale nějak mi prostě nedošlo, kdo byla ta paní (slečna), která se vlastně o Skunk a toho jejiho bratra starala. Ale ten film byl tak dobry, že mě to ani moc netrapi, prostě tam byla. PS pro Morien, nevybavuji si, že bych někdy viděl něco s Timem Rothem, kde by se nějak převlekal a na hereckem potencialu mu to nikdy a nikde neubira. Jo, V gaunerech, pravda, sori, ale stejně. Ale stejně nechápu souvislost, mezi nošenim stejných hader doma a venku, se selhánim detailu temat a motivu. Ale to je asi opět moje zabedněnost. ()

Rebeca

Jedna ulice, tři domy, tři způsoby života, tři různá dramata a jeden průsečík:  citlivá dívka s diabetem, stojící u dveří, vedoucích do dospělosti; zatím jenom natahuje ruku ke klice..., jákési vrakoviště, labilní kluk, mydlinky, učitel, jeden bezvadný otec (s emočním zásekem v exvztahu) a jeden otec se sklonem k agresi, kolíčky na prádlo...hypoglykemický šok... Výborný scénář (inspirován novelou Broken od  Daniela Claye),  kde všechny postavy jsou podstatné a opodstatněné  a jejichž rozhodnutí dopadají v konečném důsledku na hlavu Skunk. Dobře načasovaný citlivý střih - výrazná kamera - civilní herectví - autentičnost. Nevhodné pro filmové konzumenty - emoční zážitek v 87 minutách... P.S.: Buďme opatrní při střetu s křehkými vnitřními světy bytostí, jenž nás obklopují i míjejí; ať se nerozbijí... ()

Karda

Za film dávám 4*,za závěr 5*.Představitelka Skunk byla úžasná.Tak trochu mi to připomnělo Slámovy Čtyři Slunce .... ()

Hank

Britové sociální filmy prostě umí! Bez ohledu an uvěřitelnost a shodu nešťastných náhod ve slepé ulici a jisté symbolické předvídatelnosti (slepá ulice) nebo obvinění z znásilnění ve stylu Hon, tak film má velmi podmanivé parametry, které gradují ve velmi silné poslední 15minutovce. Po právu plný počet hvězdiček. ()

transbeskyd

Tak tihle dva cápci, co to napsali a režírovali, rozhodně nikoho nešetří a rozehrávají ne-uvěřitelné a velké sociální drama na malém městském plácku a pár zákoutích maloměsta a setsakra autenticky popisují jedno sakra rychlé dopívání pohledem malé holky, která dostane od života hned zkraje hodně velkou mlatu. Soráč za tohle dlouhé souvětí, ale vždycky když se mi splaší kladiva, tak nevím kdy přestat..V závěru jsem si já zparchantělý spratek zhýčkaný Holýmúdem přál aspoň malý smiřující a konejšivý hepyend a jsem rád, že mi ho přece jen bylo dopřáno. Krása, co drásá - sice rozbitá, ale rozhodně ne Americká. ()

gicous

Chvíli trvá, než se vám příběh poddá. Ono totiž zpočátku je to takové roztříštěné, chaotické vyprávění o třech rodinách, kde se osudy jednotlivých členů o sebe jen letmo otírají, drobně se vychylují, aniž by ale zanechávaly větší, osudové následky. Chvíli jsme tam, potom zase jinde, není přiliš času vybudovat si s postavami vřelejší vztah. Směrem ke konci, s vystupňovaným napětím mezi jednotlivými protagonisty přichází i tolik potřebné emoční kouzlo, které z mého pohledu dělí filmy na ty výborné, nezapomenutelné a na ty "pouze" dobré. V paměti tak určitě zůstane rodina Oswaldových, v čele s tatinkem-ranařem a jeho třemi podařenými mrchami, tedy pardon, dcerami. A především zavěrečné rozhodnutí hlavní hrdinky vrátit se zpátky a pokračovat v životě, vyrůst, mít děti a být šťastná. Chvíli jsem váhal, jak se rozhodne, opravdu napínavá věc, krásně natočená a zahraná. 8/10 ()

Plastík

Eloise Laurence, to je další dáma, kterou budu mít v hledáčku jako herečku. Příjemná, teď už opravdu dáma. A Tim Roth, pch, ani nemluvím. Bezvadný. ()

iz67

Uzasnej zazitek. Nejcennejsi na tomhle kusu je, ze hraje na city velice vkusne. Obcerstvene sporadickymi flashbacky, s vybornym hereckym obsazenim. Lahudka. ()

Pete

Čím ozvláštnit klasický příběh o dospívání? Tady autoři zkouší vylepšit vyprávění například krátkými časovými smyčkami, nebo přidáním thrillerových prvků do tradičního dramatu. Funguje to tak nějak všelijak, jako když se vaří eintopf, a jestli byl úmyslem promyšlený propletenec alá třeba Crash, nebo socio-satirická sonda jako Americká krása, tak to nevyšlo. Zejména proto, že postavy kromě té hlavní nejsou dostatečně prokreslené nebo zajímavé, a vtipných dialogů je pomálu. Máme tu tři rodinky v sousedství, a všechny se perou s výchovou adolescentů, kterou nezvládají. Rothovi utekla žena, a teď si začíná s chůvou; násilnickému sousedovi žena umřela, a nezvládá vztek ani dcery; ale kam se hrabou na chudáky třetí rodiče, kteří mají doma nebezpečného retarda. Jinak Murphy ve vedlejší úloze bohužel v podstatě nevyužitý. ()

CrazymanM

A kurva,tak to bylo teda hodně dobré!Skoro bych tam dal 5*,ale s těmi se snažím šetřit.Viděl jsem tady spoustu výborných hereckých výkonů,silný námět,prostě skvělé!!!Je mi jasné,že film nebude pro každého,je to spíše pro fandy nezávislých filmů,mezi které se tak trochu řadím!!! ()

Martanecek007

Tenhle snímek je právem označováno za žánr Drama. Drama s velkým D, a pokud hledá někdo film, u kterého jeho emoce nebudou v klidu, tak ho právě našel. Naprosto úchvatný snímek. ()

lobo87

Milujem filmy, ako je Broken. Ani nie tak obsahovo, skôr tým, že mám malé očakávania, ale dostanem krásny filmový zážitok. Filmy, pri ktorých z plagátu nekričí žiadna megastar, ale sú zamerané na príbeh. Norrisovi sa podaril debut ako hrom. Celú tú sieť vzťahov dokázal krásne ukočírovať, samozrejme podporovaný skvelou Eloise, minimalistickým Rothom a geniálnou kamerou. V závere som ani nedýchal... 85% ()

blondboss

Chladná anglická psychologická dráma, ktorá doslova spŕškami ponúka divákovi atmosféru ťažkej depresie popretkávanú úsmevnými momentmi, ktoré ukazujú, že aj v beznádeji existuje plamienok nádeje pre každého človeka. Pekná myšlienka. Po prvej trochu vlečenej polke filmu bol záver peckoidne vygradovaný a hodnotenie je v tomto prípade úplne zaslúžené. 80 % ()

astrid_sk

Nedokazala som sa uplne stotoznit s hlavnou hrdinkou... ked si to tak vybavim, tak v podstate od prvej sceny som mala pocit ze mi tam chyba nejake blizsie zoznamenie sa s tou postavou, nejaky uvod... nieco akoby toto bol druhy diel filmu, z ktoreho som nevidela prvy diel. Ktory by mi priblizil jej charakter nejak blizsie... No a aj ta nalada, hudba, desaturovane zabery... boli fajn, ale mala som furt taky pocit ze akoby sa autori len hrali na nieco artovejsie... no neviem. Nezanechalo to vo mne hlbsi citovy dojem, a to som po recenziach od priatela cakala pravy opak. ()

PF 2014

PF 2014