Lola běží o život

Lola beží o život

Run Lola Run

Thriller / Krimi

Německo, 1998, 81 min

Homo ludens. Frenetický film, který je svým střídáním materiálů (film, video, fotografie), druhů (animovaný film, hraný film, pseudo-dokumentární momentky), žánrů (komedie, thriller, rodinné drama, romance) a tempa stejně neklidný jako hlavní hrdinka, díky výrazně červeným vlasům a způsobu rámování okamžitě k nalezení v libovolném prostředí. Nejen tím, že okamžitě víte, kde se nachází postava, kterou ovládáte, připomíná Lola videohru. Smrt neznamená konec hry, ale možnost být v další hře lepší, což je velmi osvěžující aktualizace "co by kdyby" schématu. Jak se ale dozvíme hned na začátku od "rozhodčího" (hlídač z banky), teorie je pouze "zbytek", dodatek ke strhující hře. 80% Zajímavé komentáře: mm, Radek99(16.3.2005)

Po konci přijde začátek..... Příběh 1.: Bonnie a Clyde, aneb každej má někdy špatnej den. Příběh 2.: Už je to kapku nuda, která vyvrcholí ve finále. Jestli to stihne nebo ne, mě netrápí. Příběh 3.: Mám to vypnout nebo ne? Stále se opakující – byť pozměněný děj, aneb teď na téma ,,zázraky se dějí“. Nesedlo mi to. Čekal jsem nervydrásající souboj o čas a život. Nebo jsem to nepochopil? A Lola? Od pasu nahoru dobrý. Ale směrem dolů....nevěřím (že to uběhla). PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE * NAPĚTÍ *(11.1.2010)

Nejen Lola, ale i tentno snímek běží svým tempek jak o život. Pro mě naprosto skvělej nápad na téma "co by kdyby". Běhající Franka je asi nejhezčí holka co kdy na plátně běhala. Mimochodem ten OSt se nechá slyšet, jen co je pravda.(6.7.2006)

Dlouho jsem zpracovával myšlenku, že je tohle německý film. Bravo !(17.12.2007)

Trojnásobný závod nedobrovolné zrzavé sprinterky proti tikajícím hodinám je svižný, hravý i nápaditý. Střihačovy nůžky navíc spolehlivě odstranily vše, co by nějak mohlo zvolňovat tempo a to z Loly, na mém soukromém jídelníčku, činí nejchutnější německou jednohubku dvacátého století.(21.11.2011)