Lola běží o život

Lola beží o život

Run Lola Run

Thriller / Krimi

Německo, 1998, 81 min

Film po kterém jsem dal německé kinematografii šanci a myslím, že jsem udělal dobře. Skvělá hudba.(13.3.2005)

Ja som myslel, že som asi trošku mimo, tak som si po rokoch film pustil znova, no stále si trvám na tom, že stále netuším, čo na tom všetci tak ulietavajú. Veď keď si to rozoberieme, tak z tých chabých 74roch minút čistého času vidíme takmer polovicu ako (mne nie veľmi sympatická) Franka Potente beží a tri krát dokonca v tých istých scénach a záberoch! Bože! Som si ich dokonca pretáčal, lebo ma to nebavilo. Je to síce fakt zaujímavé, nápad je ojedinelý a úvodné citácie zaujali tiež. A tie fotografické prestrihy počas stretu nejakých postáv sú naozaj neskutočne cool. Ale, to je vše přátelé! 65%.(4.12.2007)

Ojedinělý počin z režijní dílny Toma Tykwera. Film pozoruhodný tím, že nabízí jeden krátký příběh v několika různých verzích. Franka Potente a Moritz Bleibtreu v hlavních rolích velmi mile překvapili.(14.3.2003)

Time is on my side… yes it is. Dá se to říct o filmových hrátkách s linearitou i době, která prověří hodnotu ve své době třeba převratného snímku. Vertigo Tykwer sice kouzlí s kamerou, střihem, hudbou i barvami, ale míč je někdy šišatý a rozhodčí obvykle nastaví nad rámec devadesáti minut.. Při pohledu na tempo a výdrž toho rudohlavého Oskara bez plechového bubínku je mi tak trochu záhadou, jak to že ještě Němci nemají olympijské zlato v běhu na střední tratě..(22.4.2015)

Nemecky film jenz se stacil stat klasikou nabizi preci jen svezejsi zabavu a lepsi pribeh nez na podobne tema ladeny film Sliding Doors.(1.8.2002)

• - Ve filmu je 1581 střihů,což obnáší střih každých 2,7sekundy. (Zdroj: kniha Slavná světová filmová klasika). (M.B)

• - Slepá žena, která půjčí Mannimu telefonní kartu je matka herce, který Manniho hraje, Monika Bleibtreu. (don corleone)

• - Film získal na festivalech desítky ocenění a mnoho nominací v různých kategoriích. V roce 2000 získal sošku Český lev, jako nejlepší zahraniční film. (Aknah)