poster

Lola běží o život

 • Německo

  Lola rennt

 • slovenský

  Lola beží o život

 • anglický

  Run Lola Run

Thriller / Krimi

Německo, 1998, 81 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Skejpr
  ****

  Napínavý, a poprávu zkultovělý videoklip, kterým se Tykwer zapsal do všeobecného povědomí.(3.9.2007)

 • Djkoma
  ****

  Velmi zajímavý experiment s neskutečným tempem a režisérským odhodláním protáhnout jeden videoklip na 81 minut. Nebýt sekvencí mezi třemi běhy Loly, které maličko brzdí tempo uvažoval bych o pěti hvězdičkách. Tom Tykwer přistoupil k prostému příběhu zvláštně a s úžasným nadhledem, který často režisérům chybí. Franka Potente běží o život a moc jí to sluší i s těmi šílenými vlasy. Ostatní herci jsou tu pro mě do počtu. Hudba perfektně sedí a dotváří videklipový styl filmu. Jeden běh, tři možnosti a nekonečně změn, které způsobí. Bavte se hezky, takhle rychle vám 81 minut ještě nikdy neuběhlo...(15.7.2007)

 • Boss321
  ****

  Originální nápad, především tohle slovní spojení dělá z Loly neobyčejný filmový zážitek a zároveň z Franky Potente udělal velmi nadějnou mladou herečku a Toma Tykwera katapultoval do role jednoho z nejtalentovanějších německých režisérů, což potvrzuje dodnes. Lola je bezpochyby zajímavý snímek a jen dokazuje, že kvalitní film stojí hlavně na kvalitním a nápaditém scénáři. Na druhou stranu, když snímek nějakou dobu pobýval v TOP250 na imdb, tak jsem opravdu očekával ještě něco lepšího a z toho důvodu, že Lola úplně nanaplnila mé očekávání, dávám čtyři hvězdičky. Ovšem rozhodně doporučuji.......(23.11.2008)

 • TheRaven
  ****

  Asi nejlepší německý film jaký jsem zatím viděl. Dobře zpracovaný adrenalinový snímek, u kterého se nestihnete ani na chvilku nudit. Rozhodně originální a v mnoha směrech velice nápaditý.(9.6.2008)

 • gouryella
  ****

  Nemecky film jenz se stacil stat klasikou nabizi preci jen svezejsi zabavu a lepsi pribeh nez na podobne tema ladeny film Sliding Doors.(1.8.2002)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace