Lola běží o život

Lola beží o život

Run Lola Run

Thriller / Krimi

Německo, 1998, 81 min

rozpočet : ? tržby americke : $7,267,585(10.12.2006)

Doufám, že mě jednou taky napadne takový originální námět a natočím tak dobrý film. Tykwer si v jednotlivých verzích zajímavě hraje s detaily a hlavně s "efektem motýlích křídel" ( viz Osudový dotyk ).(22.11.2003)

Parádní filmové cvičeníčko bona fide, osmdesátiminutový filozoficko-adrenalinový hravě repetitivní videoklip k zamyšlení i pobavení s těžce zkoušenou Frankou Potente a roztomilým pakošem Moritzem Bleibtreu. Tykwer zběsile střídá materiály, aranžuje jeden efektní záběr za druhým, rozděluje obraz, vkládá animované vložky, prostě pálí ze všech laufů (geniální jsou alternované minipříběhy vedlejších postav), přičemž první dva běhy staví zrcadlově, ve třetím je pak všechno jinak. LOLA je nejžhavější kandidátkou na film, který mě kdy nejvíc nadchl - zatímco normálně jen málokdy zajdu na něco do kina dvakrát, na LOLE jsem byl svého času 5x. "TY JSI BĚŽELA?"(25.7.2005)

Výborně natočený, na to, kolik stál, i technicky dokonalý, ale jinak na můj vkus příliš plytký pokus o adrenalinovou jízdu, ve kterém Franka Potente běhá, aniž by se zapotila (asi používá kvalitní deodorant, který deaktivuje potní žlázy), křičí na každého tak, až křišťál praská a snaží se sehnat sto táců pro svého ňoumovitého boyfrienda, který si neuměl pohlídat ani blbou tašku z penězma. Bylo to fajn, jednou... víckrát už mě ale tenhle maraton zabalený do 82 minut do svých spárů nenaláká. Promiň, Lolo.(22.5.2008)

• Morien

(1001) Ze začátku mě to vyloženě rozčilovalo, potom se to trochu zlepšilo. Ale pořád se mi ten film nelíbil. Nevím jak to, nevím proč, ale vždyť to sakra nemusím pořád vědět...(20.3.2010)