Lola běží o život

Lola beží o život

Run Lola Run

Thriller / Krimi

Německo, 1998, 81 min

Trojnásobný závod nedobrovolné zrzavé sprinterky proti tikajícím hodinám je svižný, hravý i nápaditý. Střihačovy nůžky navíc spolehlivě odstranily vše, co by nějak mohlo zvolňovat tempo a to z Loly, na mém soukromém jídelníčku, činí nejchutnější německou jednohubku dvacátého století.(21.11.2011)

• Morien

(1001) Ze začátku mě to vyloženě rozčilovalo, potom se to trochu zlepšilo. Ale pořád se mi ten film nelíbil. Nevím jak to, nevím proč, ale vždyť to sakra nemusím pořád vědět...(20.3.2010)

Asi nejlepší německý film jaký jsem zatím viděl. Dobře zpracovaný adrenalinový snímek, u kterého se nestihnete ani na chvilku nudit. Rozhodně originální a v mnoha směrech velice nápaditý.(9.6.2008)

Velmi povedený a originální filmek. Doufám, že Franka Potente při jeho natáčení vyběhala ty nadbytečné kalorie na pozadí.(28.10.2009)

Ojedinělý počin z režijní dílny Toma Tykwera. Film pozoruhodný tím, že nabízí jeden krátký příběh v několika různých verzích. Franka Potente a Moritz Bleibtreu v hlavních rolích velmi mile překvapili.(14.3.2003)