Lola běží o život

Lola beží o život

Run Lola Run

Thriller / Krimi

Německo, 1998, 81 min

Time is on my side… yes it is. Dá se to říct o filmových hrátkách s linearitou i době, která prověří hodnotu ve své době třeba převratného snímku. Vertigo Tykwer sice kouzlí s kamerou, střihem, hudbou i barvami, ale míč je někdy šišatý a rozhodčí obvykle nastaví nad rámec devadesáti minut.. Při pohledu na tempo a výdrž toho rudohlavého Oskara bez plechového bubínku je mi tak trochu záhadou, jak to že ještě Němci nemají olympijské zlato v běhu na střední tratě..(22.4.2015)

Vlasy v plamenech, mozek na steroidech, oči zářící do stokilometrových dálek. Tykwer v sobě dusil talent příliš dlouho a když se konečně otevřel světu, byl to výbuch, který nás srazil na kolena. Lole nedošel dech ani necelých deset let od startovního výstřelu. Pořád běží stejně rychle. (90%)(4.9.2007)

Dlouho jsem zpracovával myšlenku, že je tohle německý film. Bravo !(17.12.2007)

rozpočet : ? tržby americke : $7,267,585(10.12.2006)

Trojnásobný závod nedobrovolné zrzavé sprinterky proti tikajícím hodinám je svižný, hravý i nápaditý. Střihačovy nůžky navíc spolehlivě odstranily vše, co by nějak mohlo zvolňovat tempo a to z Loly, na mém soukromém jídelníčku, činí nejchutnější německou jednohubku dvacátého století.(21.11.2011)