Lola běží o život

Lola beží o život

Run Lola Run

Thriller / Krimi

Německo, 1998, 81 min

Klipovitý styl některých amerických režisérů je tu říznutý evropskými prvky a vše doplňuje otravně chrochtavá němčina. Nápad je vcelku zajímavý. Kreslené části, rozpůlení obrazu, tři verze příběhu a další a další vychytávky jsou fajn. Avšak režisér pozapomíná na děj jakožto celek, který je naprosto jednoduchý /nezáživný/. A tak se Lola stává jen dalším, technicky dobře zpracovaným tucťákem. Hercům nevěříté téměr nic a potřetí ty samé scény už působí trochu vyčpěle. Celkově tak zlatý střed. Na evropu je to ovšem nářez a obdivuji režiséra, že si troufl toto mírnějším evropanům naservírovat.(15.1.2006)

Homo ludens. Frenetický film, který je svým střídáním materiálů (film, video, fotografie), druhů (animovaný film, hraný film, pseudo-dokumentární momentky), žánrů (komedie, thriller, rodinné drama, romance) a tempa stejně neklidný jako hlavní hrdinka, díky výrazně červeným vlasům a způsobu rámování okamžitě k nalezení v libovolném prostředí. Nejen tím, že okamžitě víte, kde se nachází postava, kterou ovládáte, připomíná Lola videohru. Smrt neznamená konec hry, ale možnost být v další hře lepší, což je velmi osvěžující aktualizace "co by kdyby" schématu. Jak se ale dozvíme hned na začátku od "rozhodčího" (hlídač z banky), teorie je pouze "zbytek", dodatek ke strhující hře. 80% Zajímavé komentáře: mm, Radek99(16.3.2005)

Ojedinělý počin z režijní dílny Toma Tykwera. Film pozoruhodný tím, že nabízí jeden krátký příběh v několika různých verzích. Franka Potente a Moritz Bleibtreu v hlavních rolích velmi mile překvapili.(14.3.2003)

Fantastická německá záležitost z dílny Toma Tykwera. Originální a vizuálně výborné zpracování tu jde ruku v ruce s nabušenou a dobře poslouchatelnou techno hudbou a skvělými hereckými výkony. Představitelku rusovlasé Loly Franku Potente jistě všichni znají minimálně jako souputnici Jasona Bourna a Moritz Bleibtreu, který ve filmu hraje milého Loly v nesnázích Manniho, si zahrál v dalším kultovním německém generačním filmu Klepání na nebeskou bránu. Oba jsou výteční! Film má velmi svižné tempo, akce se střídá v rychlém sledu s neotřelými nápady, ať už jde o alternativní flashbacky z budoucnosti, postelové rozjímání hrdinů, animované vsuvky, obrazovou formu filmu, která se mění podle přítomnosti hlavních představitelů na obrazovce.. Bezchybně jsou zpracovány všechny 3 příběhové variace, každá drobná změna tu má viditelné důsledky na posun děje. Lola běží o život je nářezový a v podstatě dokonalý moderní film. Můžu si ho kolikrát pouštět znovu a znovu a nikdy mne neomrzí. Nekompromisních 5*!(17.9.2005)

Dlouho jsem zpracovával myšlenku, že je tohle německý film. Bravo !(17.12.2007)

• - Asi 5 týdnů trvalo přemlouvání vedení berlínského obchoďáku, aby zde mohli sehrát a natočit loupež. (don corleone)

• - Záběr, ve kterém padne na ruletě číslo 20, nebyl trik, dvacítka opravdu na poprvé padla. (don corleone)

• - Spoiler: Muže, který na začátku ukradne Lole (Franka Potente) moped, dostihne osud v posledním příběhu. Stejný muž totiž nabourá při autonehodě zezadu do Ronnieho (Heino Ferch) auta. (pajik)