The Canyons

Manipulatívny a narcistický filmový producent Christian (James Deen) práve produkuje nový film. Hlavnú úlohu v ňom hrá priateľ jeho asistentky Ryan (Nolan Gerard Funk). Čo ale Christian netuší, je fakt, že Ryan a jeho priateľka Tara (Lindsay Lohan), tiež herečka, sa poznajú oveľa dôvernejšie, ako by sa ktokoľvek mohol nazdať; kedysi totiž spolu chodili. A vyzerá to tak, že ich vzťah nie je vôbec iba minulosťou. (beso74)

Bobik9

Hrůza, hrůzoucí. a přitom, co jsem pochopil, tak Paul Schrader nedělá takové sra*ky. Lindsay Lohan jde dolů, dolů a zase dolů. Doby, kdy film s ní za něco stál, jsou dávno pryč a nezachrání to ani tím vším, co se snaží prodávat v tomto snímku. Příběh naprosto o ničem, nezaujme, ale přesto vás zmate. Možná proto, že člověk se tak nudí, že neudrží dlouho pozornost. Na konci se to snaží trochu zašokovat a postrašit, ale bez valného úspěchu. Jediný, kdo za něco stojí, je paradoxně James Deen. ()

VanTom

Intelektuálská vztahovka mladého propleteného pětiúhelníku ve zkaženém "holywůdu" (nebo prostě v zákulisí filmového byznysu, není to moc důležité). V divně nasměrovaném závěru se jasně projeví typický "moralistický nihilismus" autora scénáře Breta Eastona Ellise (Americké psycho). A Lindsay Lohan tu vypadá jako regulérní troska (nebo tak dobře hraje?). ()

Lukoboss odpad!

Bezduchá, nízkorozpočtová a nenápaditá slátanina, která si hraje na drama, ale dramatickej to má tak možná jenom plakát. L. Lohan tady hraje asi jenom proto, aby nám ukázala prsa, který už jsme ale stejně viděli, takže žádná novinka. Její kariéra evidentně skončila s filmem Mezi námi děvčaty (2003), kde jí bylo 17 let, od té doby už to šlo jenom z kopce. A když se pak člověk ještě dočte, jaký dělala scény při natáčení a jaký manýry předvedla, měla by asi fakt zůstat u koksu a neplést se do filmu. Aneb jak tady píše kolega JAn - její kariéru už by zachránilo snad jen porno. ()

Disease

Škoda, že jsem nějak nepostřehl, že to je podle B. E. Ellise, mohl jsem ušetřit nějaký ten čas a nekoukat na konverzující "herce". ()

lucijelucije

Ach vkládala jsem na Lindsay, sice není bůh ví jaká herečka, ale pěkná byla vždycky dost. Avšak v The Canyons už taková hvězda nebyla, a proto ani tenhle zásek nemohla nijak ovlivnit. Film je absolutně bez nápadu. Scénář je hodně špatný a děj se nedá nazývat dějem. Začne, a zase skončí. Jméno Lindsay, ať už zahrála svou neroli jakkoliv, zavinilo alespoň tomuto úpadku malé bezvýznamné dvě hvězdy. ()

ac3r

Směšné děj o ničem, což se ale dalo celkem očekávat. Co už jsem ale nečekal, že místo záběrů na sexy Lindsay se mi dostaví záběry na borce co si kouří péro či si ho mastí, to je moc i na mě :) Do popisku přidejte gay porno, ty dva záběry na poprsí Lohan to fakt nezachrání, děs. ()

Tred2

Amatérsky zpracované, zasazené do nevhodného prostředí, skoro vše působí naprosto uměle a bezúčelně. Ne/herci to vše jen podtrhují. Finále těžce nelogické, závěrečná scéna pak naopak .. OK. Celkově je to evidentně Bčko, které se snaží nahnat body na sexu a "šokujícím" finále. Bohužel moc toho ve filmu nefunguje. Pro mě slabé 2. ()

Rockerman odpad!

Nezáživný, nudný a hlavně zcela zbytečný film, s bezduchými a prázdnými dialogy, které už tak řídký děj nikam neposouvají. Když ve filmu "Machete" vzal Danny Trejo nahou Lindsay Lohan přes rameno, tak jsem mu záviděl, protože to tehdy ještě bylo "kus baby". V tomto filmu je Lindsay už strhaná, jak borůvkový keř a tak trochu mi připomíná naši slavnou "Džambulku". Bylo obtížné vydržet se dívat až do konce, ale v rámci objektivity jsem to vydržel, abych pak mohl s čistým svědomím poslat film tam, kam patří. Do odpadu!!! ()

rivah

Přes všechny nedostatky oceňuji syrový obraz úpadku zřejmého z trosek kin a filmových studií a především rozvrácených lidských vztahů, jimiž hýbou peníze, snaha ovládat a strach, lásku vytlačuje sex, sexapády a porno. Záměrně nelíbivá, přímočará, s malým rozpočtem natočená, ale o to silnější moralita.90%. ()

kubilov

Lehký thriller s neoriginální a tisíckrát opranou zápletkou o páru, kde je jeden nešťastný, a proto se vídá s někým třetím, což ale tomu druhému zřejmě nevadí až tolik, protože se vídá s někým čtvrtým. Když to ale tomu druhému začne vadit, tak se ten první teda taky naštve, načež se usmíří čtyřkou s někým pátým a šestým. Mezitím však sedmý s osmým plánují velkolepý převrat, který však vyšumí do prázdna. Lindsay neukázala více než v Machetem, proto i když je to zajímavá látka, je nezručně zfilmovaná a zapadne do šedého podprůměru. ()

Zadri

Je až k nevíře, jak se dá "zabít" film od tvůrců, za kterými je i nějaká kvalita. Hřebíčky do rakve s úspěchem zatloukají herci, kameraman a režisér, který filmu rozhodně atmosféru vybudovat nedokázal. Celkově zbytečný film, který se z hlavy vypaří se závěrečnými titulky. ()

mac000

Kdeže loňské Schraderovy sněhy jsou (Mishima, Cat People) . Po pětileté tvůrčí pauze od vcelku koukatelného dramatu Adam Resurrected (2008) natočil velmi rozpačitý film, který sice upoutá jakýmsi vnitřním napětím a nepředvídatelností děje (může se stát opravdu cokoliv), ale nakonec zklame. ()

Vimrak158

Psychologické filmy. Žánr, který ne každému sedne a přesto pokud se podaří nějaký námět kvalitně zpracovat, může to nést své ovoce. Ať už ve formě pozitivních recenzí, tak i samotných tržeb v multiplexech. Osobně si vzpomínám zejména na filmy jako Zkrocená hora či Million Dollar Baby, které v člověku prostě žádné emoce nemohou nezanechat. The Canyons bohužel/bohudík se mezi tyto filmy ovšem v žádném případě nezařadí. Ať již samotnými filmovými kvalitami, slabým hereckým obsazením, leckdy amatérsky zpracovanými scénami, logickými chybami či ve výsledku i slabým scénářem. Ale k tomu všemu se dostaneme. Základní a celkem i fatální problém ale je ten, že film The Canyons prostě nemá čím zaujmout. Film pojednává o prostředí filmových producentů, kteří shánějí nové tváře pro své filmy. Jedna taková společnost i sídlí, kde jinde, než v Los Angeles a zaměřuje se na postavu Christiana, kterého hraje James Deen. Ano, správně, jeden z nejznámějších pornoherců současnosti a hned na něm stojí hlavní úloha příběhu - hlavní charakter. Christian je dominantní osobou, která si vždy určuje co, kde, kdy a jakým způsobem má být a samozřejmě se to v 90% týká především žen. A zde bych viděl hlavní pozitivum filmu. Ano, opravdu toho pornoherce, u kterého jsem si před shlédnutím říkal, že ten film jedině pohřbí. James Deen totiž velmi dobře ukazuje dosti paradoxně rozpolcenou osobnost takového dominantního jedince. Ve filmu je to krásně vidět na příkladu, kdy mu nevadí, pokud se jeho přítelkyně Tary , kterou zde hraje Lindsay Lohan, intimně dotýká cizích mužů, které si Christian sám zve do vlastní vily na krásném úpatí s nádhernými scenériemi poblíž LA. Pokud je to z jeho ,,vůle" a pod jeho kontrolou, vše je v naprostém pořádku, ale pokud by se s ní dělo něco, o čem on neví, je zle. Celý film je paradoxně založen na tomto konceptu, kdy Christian svou přítelkyni podezírá z podvádění, o kterém neví, a to na něj vrhá zcela nový úhel pohledu. Věřím, že mnoho mužů se s jeho postojem může ztotožnit a to dělá film zajímavějším než ve skutečnosti je. A proč to ? Protože ve všem ostatním film naprosto selhává a pokud by byly sexuální scény, které jsou zde zpracované velmi amatérsky, více odvážnějšími, člověk by opravdu řekl, že kvalitou hereckých výkonů, film připomíná porno film. Herci jsou prkení, hrají bez zájmu a jakékoliv snahy. Ačkoliv paradoxně hlavní herecké jméno film nabízí již zmíněnou Lindsay Lohan, ve výsledku slouží pouze jako figurka, díky které se děj posouvá dopředu a od které se odráží úhlavní zvraty, pokud se tomu tak dá říkat, protože každý, kdo film trošku více pozorně sleduje si vše odvodí už pár desítek minut dopředu. Občas jsem byl zklamán i samotnou amatérskou kvalitou kamerových záběrů, které jsou o to více nápadnější, jak jsou nepřirozené. Na druhou stranu film velmi příjemně utíkal a doba odpovídala. Nic více nic méně, jako jednohubka na zajímavý večer s druhou polovičkou to stačí, ale nic více od toho nečekejte. 4/10 ()

andrej2000

Dlouho jsem na tento snímek čekal.....Musím říct, že mě mile překvapil......Lindsay samozřejmě nezklamala....Její typický vychrchlaný hlas spolu s cigaretovým kouřem prostě patří k sobě....Děj filmu sice méně působivý, ale hlavní role v čele s Lindsay a Jamesem mě potěšila. Zajímavé erotické scény, tématika hromadného sexu na jednu noc...no posuďte sami. . . ()

kvete.i.vadn

Určitým způsobem to bylo o ničem, ale zanechalo to ve mně něco, co si zaslouží 4 hvězdičky...mimo jiné i Lindsay, je skvělá :-) Ukázala, že nehraje jen v holčičích filmech, ale střihne i vážnější roli. ()

EvicaSovica

Měla jsem tu "čest" vidět tento snímek 2x, jednou v angličtině a podruhé už s titulkami. Ani jednou mi nedošlo, o co tady vlastně jde. Většinu scén polonahá či nahá Lindsay, do toho její kolega pornoherec. Zbytečných 100 min s nakrčeným čelem a nechápajícím výrazem. Dávám ale 3 hvězdy, protože na Lindsay prostě nedám dopustit.. ani ve špatným filmu. Je to dobrá herečka, ale tady šlápla celkem vedle.. ()

Nicolas Cage přichází o zrak

Nicolas Cage přichází o zrak

26.01.2014

Těžko říci, jestli má Nicolas Cage špatného agenta, nebo už o něj přední hollywoodští filmaři nemají takový zájem, pravdou ale je, že v poslední době jde oscarový herec z jednoho průměrného žánrového… (více)