Manon od pramene

• Francie Manon des sources (více)

Deset let po tragické smrti Jeana se život v malé vesničce ve francouzské Provence ustálil, má poklidný rytmus a působí idylicky.Farmář César pěstuje květiny a zavlažuje svůj pozemek vodou z pramene, který tenkrát tak nečestně získal. Je bezdětný, a tak domlouvá svému synovci, aby si našel nevěstu. Mladík se jednoho dne v horách zamiluje do tančící Manon, dcery zesnulého Jeana. Zamiluje se, ale netuší, že Manon jako malá viděla, kdo za smrtí jejího otce stál, a že se nyní rozhodla vrahům pomstít... (oficiální text distributora)

Ganka

Ve druhém díle jsem se končně dočkala satisfakce po depresivním prvním díle. Byť temné, ale o něco méně depresivní. Ve filmu skvěle perlil Yves Montand, který se své role zhostil opravdu královsky a potěchou pro oko byla krásná Emmanuelle Béart. ()

Sejkorka

Pěkný film podle pravděpodobně pěkného románu s určitě pěknou herečkou Emmanuelle Béart, Škoda, že jsem si nevšiml, že je to druhý díl. Na ten první asi koukat nebudu, když dopředu znám děj .... PO ROCE A PŮL : Na první díl Jean od Florety jsem kouknul a hned dává tento druhý větší smysl a rozměr. Přidávám 1* na 5, dávám do TOP oba díly a u Jeana od Florety celkové hodnocení. ()

ferika

Beart je bozska. A scena na konci, ked sa Cezar dozvie pribeh svojej lasky - tak to je jeden z najsilnejsich okamihov vo francuzskom filme. Bez slov zahral Montand scenu svojho zivota. ()

Navštivte lokace slavných filmových scén!

Navštivte lokace slavných filmových scén!

09.04.2022