Když jde o peníze, můžeme se snad všichni domluvit... Mezi oblíbené francouzské komedie osmdesátých let patří snímek režiséra Edouarda Molinara Prachy v prachu, příběh dvou nezaměstnaných mladíků, kteří svou tíživou finanční situaci chtějí řešit vyloupením banky. Protože jsou v tomto směru úplnými amatéry, pečlivě se na přepadení připravují a každý krok promyšleně nacvičují. Ale když přijde na věc, a mají sehrát roli profesionálních gangsterů, chybičky se přece jen vloudí. Ještě, že zajmou tak chápavá a vstřícná rukojmí... Prachy v prachu natočené podle divadelní hry Didiera Kaminky jsou především velice vtipnou šarmantní kriminální komedií, v níž dominují herecké výkony Daniela Auteuile, který v současné době patří mezi francouzské herecké špičky, Gérarda Jugnota a výraznou komediální herečkou Anémone. (Česká televize)

Joll

"Chovej se nenuceně jako Robert Redford v Butch Cassidovi" A teď skoč za přepážku" :D škoda věčná škoda že film už nedávají a nejde nikde sehnat :( ()

Hapretor

Mám za to, že Francouzi jsou, na rozdíl od Amíků, schopni natočit komedii vtipnou, inteligentní a ne nudnou. Z tohoto počinu mám právě opačný pocit. Když je to už vtipné, tak minimálně - a mně přišlo, že i dost trapné až debilní. Konec je naprosto useklý a náhlý. Negativní hodnocení je možná také kvůli vyloženě nesympatické ústřední dvojici. Nejsem schopen určit, kdo mě z těch dvou víc iritoval - ten debilní plešoun, nebo ten rádoby geniální play(loser)boy? A to D. Auteuile fakt můžu - herec je dobrej. ()

tranquill

"Vy jste přešla k nim? .. Jsou moc roztomilí a méně nebezpeční než vy!" Rozhodně skvělá krimi komedie, ty loupeže Frantíci umí. ()

Odpadlik

Souhlasím s názorem již zde uvedeným - stará dobrá Francie 80.let. Na tohle se kdykoliv podívám znova, originální nápad, skvělé dialogy ("Hlavně uvolněně - žádnou paniku!") a tupý policajt v podání G.Géreta, skvělý. ()

Enterprise

Do samotného přepadení se nic vyloženě přelomového neděje, ale jakmile dvojce překročí práh dveří pobočky, nastává naprosto neskutečná zábava, která nemá a asi už ani nebude mít ve svém žánru konkurenci. Za první půlku ***, za druhou jasných *****. ()

Chip89

Chci vykrást banku. Chci,aby tam byli takhle fajn lidi, se kterými se dá domluvit. Chci se mít dobře. Je mi jasný, že o tomhle všem si můžu nechat zdát, ale alespoň jsem se dobře pobavila:) ()

rivah

Poměrně vtipná komedie s naznačenými sociálními souvislostmi. Díky Auteuilovi a Jugnotovi se ro dá sledovat. ()

Rodin

Rozverné, vtipné, milé a hlavně, přátelé, typicky FRANCOUZSKÉ! Praštěná detektivka - to je přesně jejich parketa. Chlapci loupežníci byli ve své pitomosti a naivitě k sežrání, vyčůrané osazenstvo banky, krásně oportunistické a fandící lupičům, k pomilování. 85% je snad dokonce málo, protože já jsem se královsky bavil. ()

Rattlehead

Mé jubilejní hodnocení s pořadovým číslem dva tisíce pět set. Vyšlo na tuto povedenou komedii, kde nechybí ani nádherné kozičky. Inu sladká Francie... ()

Shitonit

Megaprdel :-) jeden z těch poctivejch žabožroutskejch filmečků, na který se nechce zapomenout. Prima je, že... no...Ještě se tam smí běhat jen v kozách a ukazovat bobr. ()

MaxForValue

Francúzske komédie medzi rokmi 70.-90. patria k špičke európskej produkcie a podľa mňa sú ešte lepšie než tie talianske, hoci aj tu by sme nachádzali zopár skutočne kvalitných kúskov. Prachy v prachu sú oddychová komédia, ktorej cieľom nie je premýšľať, nie sa zamýšľať nad tou či onakou logikou deja, ktorá miestami značne pokrivkáva, komédia ma baviť, nie vyučovať. Preto 4*. ()

subic

Noo není to jako když Belmondo velkolepě vykrádal banku, ale úsměv na rtech to vykouzlí taky. Je to taková oddechovka o tom, že vlastně všichni jsou úplatní. 6/10 ()

curil

Výborná francouzská komedie, pamatuji jedna z mých prvních na VHS kazetě v polovině osmdesátek. Film jsem v té době proto viděl vícekrát. Když jsem komedii viděl dnes po dlouhých letech, přece už jenom trochu zastarala. Několik motivů bylo už vícekrát použito v dalších filmech, originalita vyčpěla. Mou oblíbenou postavou je komisař Bouvard v podání George Géreta, ten tu komiku příběhu zvyšuje o sto procent. ()

Prubner

Jako školáka (v 80. letech) mě to hodně bavilo, ale z dnešního pohledu je to hodně vyčichlé, velmi to zestárlo. ()

jsed

V týchto casoch sa to novým generáciám uz asi velmi nevidí, ale v tých casoch som sa na tom nasmial, bola to klasika . Aj tak si myslím ze to má smrnc jak svina... ()