Bývalý tajný policista Phil Broker se rozhodne odejít do civilu poté, co se nepovede jedna speciální akce. Je přesvědčen, že malé venkovské městečko mu zabezpečí klid na výchovu jeho dcery a se svým dávným kamarádem tam chce začít podnikat. Netuší však, že místní drogový mafián se ho hodlá zbavit tím, že informuje Brokerovy bývalé nepřátele o jeho pobytu. Na policistu ve výslužbě tak čeká další z bojů o život, tentokrát ale zároveň i o život jeho dcery. (TV Nova)

nascendi

Nielen mizerná ponuka dobrých filmov ma donútila upraviť kritériá hodnotenia. Ide najmä o to, aby som hodnotil filmy podľa žánrov a nie podľa nejakých univerzálnych kritérií. Tento Stalloneho-Stathamov film môže poslúžiť ako príklad. Nepredstavuje žiaden scenáristický, filmársky ani herecký zázrak, neprináša prakticky nič také, čo by sme už predtým nevideli, ale na druhej strane je dobre pozerateľný a to tiež nie je málo. ()

666teen

Asi takhle. Přistupovat k dílu od Sylvestra s Jasonem v hlavní roli a očekávat intelektuální masírku typu Fontána, je hloupost. Takže tu máme v rámci žánru koukatelnou podívanou s lehce nepřehlednými nakládačkami, což je Trošku škoda. Nejhezčí zákrok má totiž malá Stathamová hned zkraje filmu. Jo, sorry spoiler. ()

kingik

Protidrogový agent na (akčním) odpočinku, přičemž zevlovat ho asi moc nebaví. A tak si s sebou na venkov přinesl ostrou akci se silným závanem osmdesátkového "smradu", aby taky ne, když autorem scénáře není nikdo menší než Sylvester Stallone. Na filmu, a na samotářském charakteru hrdiny je zatraceně znát, že je autorem právě on. Koneckonců tyto charaktery jsou velmi dobře známé z jeho filmů. Není totiž žádný rozdíl v postavách, které v době své největší slávy ztvárnil, a v této z tohoto filmu. Na místě Jasona Stathama si lze klidně dost dobře představit Stalloneho v mladším vydání. Nyní se do schematického charakteru postavy personifikoval Statham a prakticky to samé lze prohlásit o ději a jeho vývoji jako takovém. Film má vynikající rozjezd s adrenalinovým zátahem na drogové dealery, mezi něž se infiltroval Statham v dlouhých vlasech a celá sekvence je ukončena rozstřílením syna drogového bosse. Střih. V ději jsme o dva roky dál. Dlouhé vlasy střídá praktický krátký sestřih, kšiltovka a flanelová košile. Jsme v zapadákově, kam se po své aktivní službě agent Phil Broker uchýlil se svojí malou dcerou. Konflikt jeho dcery ve škole s otravným školákem zavdá příčinu pro odstartování nevraživosti z řad jeho příbuzných, i z řad místních venkovanů, a milý agent si zadělá na problémy. Je proti němu (až na kamarádského černocha a učitelku) naprosto každý, včetně stromů a ptactva v jeho okolí. Šerif smrdí inklinací ke korupci, strýc zmláceného školáka je místní hrozba a drogový dealer, co to má zde na povel, jeho čubka je čubka, mezitím se odhalí ožehavá minulost našeho hrdiny, drogový boss hnijící ve vězení prahne po pomstě za zabití syna z dva roky starého zásahu a do městečka míří obávaný motorkářský gang najatý na likvidaci našeho hrdiny. Je toho zdánlivě hodně, ale film postupně semlel všechno, co už bylo x krát k vidění v jiných, podobně spřízněných filmech. Něčeho nového se divák nedočká a je nad slunce jasné, jak to celé dopadne. Snímek ani v nejmenším neuhne ze své schematicky vytýčené linie. Divák jen čeká, až si to hlavní hrdina žijící od jisté doby v ústraní, vyřídí s násilnickými lotry z jeho okolí, co mu kazí venkovskou idylku. Typicky schematická postava plní do puntíku, co se od ní očekává. Garymu Flederovi nelze nic jiného, než vřele poděkovat, že tak stereotypní scénář dokázal svojí režií ozvláštnit a přetavit v poměrně napínavý standard se sympatickým hrdinou. Akční scény mají náboj a říz, s nikým a s ničím se nemazlí, akce je krvavá a údy se lámou jako párátka. Kamera tyto scény snímá se zajímavým využitím zoomu. Nesmím opomenout ani herecké obsazení, které je na tento typ filmu až příliš luxusní. James Franco, Winona Ryder, Kate Bosworth, Frank Grillo a Jason Statham odvádějí skvělé herectví, i když určitá rezerva tam byla, a sice stran ne až tak komplexního využití jejich účasti. Na některé se zkrátka dostane více, na některé méně. Závěrečné zúčtovací finále bylo o dost slabší, než jsem čekal. Odehrávalo se ve tmě, postrádalo štávu a nějakou opravdu výjimečnou scénu. Tenhle film by se, v silné akční konkurenci let osmdesátých minulého století, asi prosadil, a o dost lépe než dnes, ale ani tam by se neřadil k extra peckám. Pokud máte rádi akční filmy s ryze zastaralým nádechem a s vynikajícím současným obsazením, tak není nejmenší důvod nad tímhle filmem váhat. Mé hodnocení: 60% () (méně) (více)

IQ Tiqe

Očekávání: James, James, Winnona a dle hodnocení průměrný akční thriller. Dostal jsem: slabu úvodní zápletku a míň akce, než jsem čekal. Slabší akčňák se Stathamem, když potřebujete zabít čas. # [monitor, 5.1, EN sub] # příběh *** | hudba *** | humor – | akce *** | napětí * | pustil bych si znovu ** ()

sniper18

Je to celkom dobrý akčný thriller s Jasonom Stathamom. Má dosť dobrý príbeh o bývalom agentovi, ktorý bol počas poslednej akcie prezradený a tak sa so svojou dcérou presťahuje do malého mestečka, kde už chcú žiť pokojným životom. Lenže tu sa dostáva do problémov s miestnym drogovým výrobcom a jeho ľuďmi, ktorý má nanešťastie kontakty aj na človeka, ktorého bývalý agent dostal a pripravil o syna a tak musí znovu bojovať o život seba a svojej dcéry. Spracovanie nie je zlé, ale dalo sa z toho získať aj viac. Zápletka ako celok pôsobí veľmi dobrým dojmom, keďže tu sú až dva moje obľúbené výrazné žánrové prvky, či už schopný muž s bojovou minulosťou, ktorý prichádza na vidiek, kde mu robia problém miestni, ale aj bývalý agent, ktorého identita je prezradená a tak musí čeliť problémom z minulosti, kvôli čomu ma to už na začiatku začalo veľmi baviť, ale potom to už predsa len trochu upadne. Aj takto sa na to pozerá dobre a napríklad ten vzťah s dcérou mi prišiel ako výrazný klad, ale napríklad taký dôležitý prvok, ako dôvod, kvôli ktorému sa hlavný hrdina zapletie s hlavným záporákom mi prišiel úplne mimo, čo môj dojem dosť narušil a určite by to chcelo aj postatne dynamickejšie prevedenie, tu som len celý čas čakal, kedy sa to naplno rozbehne, ale to sa prakticky nestane. Akcie je tu priemerné množstvo a nie je zlá, ale mohla byť aj o niečo lepšia. Súboje majú slušnú choreografiu a síce sú dosť zostrihané, ale cítiť, že kvôli tomu, aby boli dynamickejšie, čo sa aj podarilo a navyše pôsobia aj správne surovo. Okrem toho sa tu nájde aj pár slušných prestreliek a naháňačiek, ale opäť je tu hlavným problémom dĺžka. Chcelo by to nejakú dlhšiu akciu a najlepšie zloženú z niekoľkých fáz, toto je opäť len o tom, že hlavného hrdinu obkľúči skupina protivníkov a za okamih je koniec, čo ma veľmi mrzí. Ale aj tak sa na ňu pozerá dobre a poteší hlavne zneškodnenie protivníkov na benzínke, súboj so zviazanými rukami alebo aj útok zabijakov na dom. Herecké obsadenie je veľmi dobré, ale čiastočný problém mám s niektorými postavami. Jason Statham je tu výborný, presne tento typ postáv mám v tomto žánri veľmi rád, bavila ma aj jeho dcéra, ale James Franco sa pre hlavného záporáka vôbec nehodí a ženské duo, teda Winona Ryder a Kate Bosworth mi prišli nadbytočné. Ale poteší aj pár vedľajších postáv, ako Clancy Brown alebo Frank Grillo. Réžia a technická stránka sú na tom dobre, páči sa mi vizuálna stránka, oceňujem aj výber prostredia, tu nemám problém. Takže mrzí ma, že nemôžem dať lepšie hodnotenie, kladov je tu dosť, ale chcelo by to viac akcie, dynamickejšie prevedenie, alebo aspoň lepšiu motiváciu hlavného záporáka. Ale aj tak u mňa prevládajú kladné pocity, síce posledný Redemption bol podstatne lepší, ale stále ma to bavilo viac, než ľubovoľný film so Stathamom za posledné roky. 66% ()

• Winona Ryder povedala, že prijala túto úlohu, pretože jej dovolila preskúmať pre ňu úplne niečo nové. (chesterko)
  • Při závěrečné honičce v docích je možné si několikrát všimnout stínu vozu s kamerou (bugfoot)
  • Inspiraci filmoví tvůrci čerpali z knihy "Homefront" Chucka Logana. (Conspi)

Statham, Stallone a Ayer chystají společný projekt

Statham, Stallone a Ayer chystají společný projekt