Berserk: Ógon džidai hen III – Kórin

• Japonsko ベルセルク 黄金時代篇Ⅲ 降臨 (více)
všechny plakáty

Kumpanie Jestřába se bez Griffitha a Gutse skrývá v tmavých lesích a pod velením bojovné Cascy jen s vypětím sil vzdoruje královské armádě. Potřebné povzbuzení přinese návrat neohroženého Gutse a k obnovení původní síly má dopomoci osvobození uvězněného vůdce Griffitha. Výsledkem je trpké zklamání a složité dilema pro Cascu. Sled událostí ale vzápětí nabere zcela jiný směr, do hry se vrací talisman Behelit a o slovo se konečně rázně přihlásí démoni. Nastává temná éra, Griffith je postaven před osudové rozhodnutí a začíná věčný boj Gutse s přízraky – zrodí se Black Swordsman. (Dont)

Zek

Tahle trilogie mi tedy sedla daleko víc, než strašně roztahaný seriál z roku 1997, ve kterým se to rozjede až v poslední třech dílech. Sice ani film vše pořádně nevysvětlý, ale zato nemá, tak otevřený konec jako seriál. ()

Unnamed

Všechno dobré musí jednou skončit - a stalo se tak s minulým dílem, protože tento byl z části dost nudný a z velké části pak úchylný a nechutný. Znásilnění démonem jsem doposud ještě neviděl, film mi to pomohl napravit (a už si to opravdu zopakovat nechci). Co mě na Berserkovi bavilo byl temný "středověký" svět a možnost zajímavého prokreslení postav, plánoval jsem kvůli tomu i přečíst mangu. Jakmile ale do věcí vstoupí démoni, přestává to pro mě být zajímavé. Potřebuji asi střízlivější příběhy, tento mi to neposkytl. Jinak ale musím pochválit část s Griffithem v kobkách. 3* ()

Arkanoid

To peklo rozprávania deja za toto peklo predsa len stálo. Chýbajúci dielik skladačky bol vložený. Guilty pleasure. ()

Torako.chan

Závěr téhle luxusní trilogie byl tak šokující, že v závěrečné fázi mě to doslova zvedlo ze židle. Měla jsem z toho ještě týden flashbacky a kompletně to se mnou otřáslo. Jak jsem opakovala svým přátelům týden po tom co jsem to viděla: "To prostě bylo...no, to prostě bylo sakra hustý! To bylo něco neskutečnýho!" A tak to přesně je. Dlouho mě nic tak nenadchlo a zároveň nepobouřilo. Óda na krutost, symfonie o třech dějstvích? Proboha, Kubooka, ty seš fakt frajer! Ráda bych ti potřásla klepetem, protože toto jsem fakt ještě neviděla. Ta úchvatná animace! Ten bolestný krutý příběh dokonalého Griffita a ubohý konec nově zrozené lásky Gutse a Cascy! O: Divím se, že jsem vůbec schopná t tomuhle veledílu napsat tolik slov, jelikož po shlédnutí mi všechna slova došla. ;) Kdo neviděl, nežil. >:O ()

DavidS.

"Strach a úzkost Tě prosí o audienci"...Sandmanovské finále za hranicemi pekla a příčetnosti...Pevně doufám, že Kentaro Miura je pod zámkem, v kazajce a pod neustálým lékařským dohledem... ()

Chmur

Doporučuji všem co mají rádi temnou fantasy a není jim odporná manga. Celá trilogie má vynikající atmosféru a zajímavě prokreslené charaktery hlavních postav. Poslední půl hodina byla naprosto psychodelická, ale zároveň začala časem trochu nudit. Kresba zajímavá i když nechápu, proč si Japonci libují v mužských postavách se vzhledem transvestitů. Pohled na Grifftitha ve mně občas vzbuzoval silně svíravé pocity. To jsou ale jen malé škraloupy na celkově vydařeném díle. Evropští i američtí tvůrci animovaných filmů se mají od Japonců co učit a já osobně bych si rád dal pokračování o osudech nezlomného Gutse, odvážné Cascy a démonického Griffitha. ()

Prochy38

Z celé trilogie asi nejslabší díl, ale vzhledem k tomu, že jde opravdu o velmi kvalitní dílo, nemohu o hvězdičku připravit ani tento kus. Velkolepé zakončení trilogie a poodtajnění osudu všech hrdinů, který nám zůstal v seriálu skryt. Úžasné, úchvatné, epické. Těšil jsem se jako malý kluk, a teď mě mrzí, že je po všem. Skvělý zážitek! ()

lucijelucije

Překvapení, velké překvapení. Celá trilogie je úchvatná, ale ten třetí díl, to je teda brutalita, doslova. Takový zvrat jsem opravdu nečekala, a moje srdcovka Griffith to celé rozproudil..Nehledě na to, že Berserk je anime, tak je to velice nelítostný příběh, a při spoustu záběrech jsem musela přivřít oči. Nebyla chvíle, u které bych se nudila, protože je to velice poutavý příběh o lásce zradě, přátelství, a pokoře. Závěr na mě působil trochu zmatečně, proto 8/10 Všechno mělo svůj smysl a to na mě zapůsobilo snad nejvíc!!! ()

Rozjimatel

[3,5*]     "The only way to have reached that castle was by paving a road of corpses."     Tretia časť tejto temnej animovanej trilógie sa vybrala dosť odlišným a pre mňa nečakaným smerom, ktorý síce pôsobí originálne a veľmi pôsobivo, ale ktorý mi až tak veľmi nesedí. Tá už aj tak intenzívna temnosť a pochmúrnosť sa tu ešte násobí až do hororovej podoby, len sa to tu tak hmýri kadejakými príšerami a démonmi. Úplne do extrému to potom ide v inak pomerne silnej scéne zatmenia, ktorá mi akosi nezapadá do celkového obrazu (s ohľadom na vyznenie predchádzajúceho diania) a hlavne to nie je niečo, čo by ma nejako zvlášť bavilo (s výnimkou niekoľkých veľmi pôsobivých výjavov, ako napr. tá "pekelná" scéna Grifitha s Cascou). Naďalej ma však bavil ďalší vývoj mojich už obľúbených postáv Gutsa a Cascy a ich vzájomného vzťahu (a naďalej ma otravovala postava Corkusa) a celkom ma bavila aj príbehová stránka (oslobodzovanie Grfitha, jeho utrpenie a desivý stav).      "If you're his equal, his friend... You need to go alone." ()

Vilg

Temné, ale příliš krásně animované, aby se to mohlo rovnat šílenému pandemoniu ze seriálu. A hudba příliš krotká. ()

EclecticGuy

Ta obrovská dávka epičnosti mě zkrátka dostala do kolen. Oproti třetímu dílu se zdají být jeho předchůdci pouze nastavovanou kaší a jakýmsi dlouhým úvodem pro toto velkolepé zakončení, jenž nenechá divákovi vydechnout. Teď už jen doufat, že se v budoucnu s Gutsem ještě setkáme. ()

TaanStari

Tak tohle už mělo něco do sebe, ale... Další nedokončená série? Vizuálně určitě nejlepší, ale nesnáším useknuté konce. ()

HDeer

Pre fanúšika pôvodného seriálu môže byť tento uzatvárajúci diel trilógie splneným snom. Nielen, že sa dozvie niečo viac o tom, ako osud jeho hlavných hrdinov pokračoval, ale tiež pochopí množstvo nejasností, ktoré sa s objavením zatmenia nahromadili. Fanúšikovi predlohy by už zas naopak malo byť jasným, že pri zosekaných prvých dvoch častiach ani tá tretia nebude výnimkou. Napriek všetkým vkladaným pochybnostiam sa ale veľmi rýchlo ukáže, vynechané časti dokážu tvorcovia hravo zakamuflovať, čím finálnemu masakru vytvárajú zaužívané "ticho pred búrkou", ktoré nepripraveného diváka s najväčšou pravdepodobnosťou správne znepokojí. Ochudobnená psychológia postáv funguje prekvapivo dobre a rovnako je na tom aj doposiaľ postrádajúce CGI, ktoré tentokrát odviedlo neobyčajný kus práce, primárne v spojení vynikajúceho OST, do tretice uradujúceho skladateľa Sagitsua. V prípade plánov ohľadom sequelu nedokážem odhadnúť zodpovednosť, s akou ku sérii tvorcovia pristupujú, no podľa toho, čo odhalil opening, vrátane časti po titulkách, by tu bez debaty malo jestvovať pokračovanie. ()

Stefi.

cca 5 let čekám na ukončení původního Kenpū denki Berserk . Nakonec jsem se ho dočkal ale jenom z půlky. Nová Berserk trilogie je super, naneštěstí pro neznalce původní TV série nebo ještě líp mangy, je to poloviční zážitek, především skrze kratší stopáž. Což pro zasvěcené nemusí být nutně zlo, spíše mi vadilo přespříliš umělé CGI, které osobně nemusím a dávám přednost původní animaci z roku 1997 i když byla plná statických obrazů. Každopádně mě tohle dílko potěšilo, dozvěděl jsem se pár nových věcí, především okolo zatmění a konečně vím kdo je Kostěj. Vážně doufám, že se někdy dočkáme filmů dalších :) Objevit se u nás v kině, nebo nedej bože na BD/DVD minimálně jeden lístek/disk by určitě prodali. ()

fr3ak

Švih bych tomu za pět, ale celek je bohužel pořád až moc zkrouhlej. V celkové konzistenci a funkčnosti je na tom nejlépe druhá část. ()

Radek.SCH

Jak chcete ohodnotit něco, co je vlastně remake seriálu, přičemž se jedná jen o sestříhanou původní sérii, pouze s lepší animací? Už v původní tv sérii mě strašně nebavil natahovaný konec uvnitř "tornáda" a tenhle film tomu věnuje téměr polovinu svojí stopáže! Takže další díly páni tvůrci. (Ať už konečně můžu vidět něco nového). Přidaná hodnota nulová. Proto 50 % ()

strikeman

Třetí díl nadupaného anime neskutečně graduje. To, co se zde odehrává mě fakt rozsekalo, některé krvavé (ty už i v předchozích dílech) a také některé téměř "hentai porno" scény mě dostaly - jejich zhmotněná fyzičnost, přestože jde pouze o kreslený film. Mazec ... 95% ()

ptsd

Dostal jsem co jsem očekával. Hodnotím určitě kladně. Pár nudných míst se našlo, ale závěrečný masakr a jeho výborné zpracování to vše zachránil. Snad se brzy dočkáme dalšího pokračování. Díky AF2013 za možnost tento snímek vidět. ()