Ve filmu Policajt nebo rošťák je Jean-Paul Belmondo přesně takový, jakého ho mají diváci nejraději. Tvrdý, neústupný, trochu samotářský, ale především vždy obklopen krásnými ženami a vždy nad věcí. Do Nice přijíždí inkognito divizní komisař oddělení vnitřního vyšetřování Stan Borowitz, specialista na čistky uvnitř policie. Vše totiž nasvědčuje tomu, že nedávno zavražděný komisař Bertrand byl v úzkém spojení s místní mafií. A není zdaleka sám. Policejní inspektoři Rey a Massard jsou do vraždy přímo zapleteni, je tedy nutné je usvědčit a policii očistit. Borowitz má vlastní netradiční prostředky a postupy a rozhodne se vyvolat válku gangů, která by jako první vydala oba zkorumpované inspektory. Nečekaný příjezd neposlušné dcery Charlotty vše zkomplikuje. (Česká televize)

gggggg

Ďalšia Belmondova rola, ktorá bola vážna a dopadla výborne. Film skvelo kombinuje akciu, krimi, drámu a komédiu. Má skvelo prepracovaný dej, Belmonda na čele čo sa ničoho nebojí a síce trošku horšie dialógy, avšak celkový dojem mi to nepokazilo. ()

frenn

Vymýtat ďábla benzínem, svlékat své soky do naha nebo vjíždět autem přímo do domu, to pro Staňu není žádný problém. Ale časy jsou zlé, Kamile a na hajzly se musí tvrdě. Perfektní vyvážení krimi a komedie, kde Belmondo, ostatně jako vždy, háže jeden vtip za druhým, dělá kaskadérské kousky a svým charismem okamžitě vtáhne diváka do děje a získá si ho mrknutím oka. Stále se marně snažím najít film, u kterého by se mu to nepovedlo. ()

Cerna_kosile

Cerutti nebo Borowitz? Vlastně je to jedno. Belmondo nás opět baví svojí akční komedií, kdy mate své okolí i diváka. Tzv. hraje to na obě strany, ale velmi velmi dobře.. ()

Zemřel Jean-Paul Belmondo

Zemřel Jean-Paul Belmondo